Šiemet stadione futbolininkų neišvysime(5)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2011-07-27 12:58
Jovitos Strikaitienės nuotrauka

Priėmimo aktą pasirašo rekonstrukcijos generalinio rangovo UAB „Projektų centras“ statybos vadovas Bronislovas Joneliūnas ir neįgaliųjų atstovė Nijolė Šiliauskienė. Autorės nuotrauka

Penktadienį beveik dvi valandas po rekonstruotą Vytauto stadioną naršė komisija, turėjusi jį priimti naudoti, bet priėmimo akto taip ir nepasirašė, tik surašė pastabas, kokius darbus statybininkai privalo atlikti.

Užsakovai – pašaliniai?

Atvykus objekto priėmimo komisijai, kuriai vadovavo Tauragės teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus Statybos valstybinės priežiūros poskyrio vedėjas Gintautas Sabeckas, stadione jau laukė būrelis statybininkų ir kitų suinteresuotų asmenų, tarp jų – rajono savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus, nors komisijoje savivaldybei atstovauti paskirta tik vyriausioji architektė Šarūnė Beitaitė. Priimant objektus, kuriuose numatyti aplinkos tvarkymo darbai, ji visada kviečiama į priėmimo komisiją.

– Pernai pakeitus Viešųjų pirkimų įstatymą užsakovų atstovai į priėmimo komisijas nebekviečiami, lyg būtų visiškai pašaliniai, todėl nebegalime turėti jokios įtakos, – pastebėjo A.Mosėjus.

Kiti komisijos nariai – įprastų institucijų atstovai: Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Klaipėdos aplinkos apsaugos departamento Tauragės agentūros, Visuomenės sveikatos centro, Valstybinės darbo inspekcijos ir neįgaliųjų organizacijos atstovė iš Klaipėdos.

Džiaugsmas ir rūpestis

Už Europos Sąjungos ir rajono biudžeto lėšas rekonstruotame Vytauto stadione yra kur akis paganyti – tribūnos su spalvingomis kėdėmis, bėgimo takai, puikios sportininkų persirengimo bei kitos patalpos, krepšinio, rankinio aikštelės. Tačiau nedžiugina futbolo aikštė, kuri reikalaujant užsakovams jau buvo taisyta – keista išplikusi, nelygi veja, lopyti tarpeliai. Šį kartą susirinkus komisijai kai kur per aikštę teko bristi – po vakarykščio lietaus tyvuliavo vanduo. Komisijos pirmininkas G.Sabeckas įsitikino, kad per tokią aikštę nepatogu net eiti, ne tik neįmanoma žaisti. Nuo drėgmės gali iššusti žolė.

Šio objekto rekonstrukcijos generalinio rangovo UAB „Projektų centras“ statybos vadovas Bronislovas Joneliūnas aiškino:

– Viskam reikia laiko, maždaug po mėnesio veja susitvarkys. Toje aikštės dalyje, kur neseniai buvo įrengta veja, po gausaus lietaus telkšo vanduo, o ten, kur veja sutvarkyta prieš pusantro mėnesio, ji yra sausa.

Komisijos nariai svarstė, kodėl dalyje futbolo aikštės telkšo vanduo: ar drenažinis sluoksnis blogai įrengtas, ar iš tiesų reikia palaukti, kol žolė peraugs drenažinį sluoksnį, o gal aikštė įrengta nesilaikant projekto?

Komisijos pirmininkas G.Sabeckas akcentavo:

– Būtina padaryti topografinę nuotrauką, kad būtų galima įsitikinti, ar aikštė įrengta pagal projektą.

Išgirdus šiuos jo žodžius tapo aišku, kad komisijos pirmininkas priėmimo akto nepasirašys nepaisant įvairių kalbų ir įtikinėjimų.

Gero nelauk, kai laimi pasiūliusieji mažiausią kainą

Savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas, šio projekto koordinatorius Romas Nevardauskas gynė statybininkus, primindamas, kad projektuotojų parengto Vytauto stadiono rekonstrukcijos projekto sąmatinė vertė buvo apie 9 milijonai litų, o konkursą laimėjęs „Projektų centras“ sutiko jį įgyvendinti maždaug už 3 milijonus litų. Darbų konkurse pasiūlyta mažiausia ir didžiausia kaina skyrėsi daugiau negu du kartus, nes konkurse dalyvavo 13 statybinių organizacijų.

Savivaldybės atstovai kalbėjo, kad turi būti keičiama viešųjų pirkimų tvarka, nustatoma mažiausia galima kaina. Kai kaina mušama be saiko, projektų įgyvendinimas užtrunka, tenka skirti papildomų lėšų, tai atsiliepia darbų kokybei. Šį kartą savivaldybės administracija irgi skyrė beveik ketvirtį milijono litų papildomai.

Aktą pasirašė... statybininkai ir neįgaliųjų atstovė

Vytauto stadiono priėmimo aktą pasirašė tik statybininkai – genrangovo ir subrangovų atstovai – ir priėmimo komisijos narė neįgaliųjų atstovė. Ji įsitikino, kad rekonstruojant stadioną atsižvelgta į neįgaliųjų poreikius, o automobilių stovėjimo aikštelė prie stadiono bus įrengta tvarkant Vytauto gatvę. Galėjo jį pasirašyti dar kas nors iš komisijos narių – Valstybinės darbo inspekcijos, Klaipėdos aplinkos apsaugos departamento Tauragės agentūros, Visuomenės sveikatos, Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovai, jei iš savo pusės neturėjo pastabų, bet jie solidarizavosi su komisijos pirmininku. O vyriausioji architektė Šarūnė Beitaitė turėjo pastabų dėl nebaigtos tvarkyti aplinkos.

„Užsakovo akys ir ausys – asmuo, atliekantis techninę priežiūrą...“

Komisija surašė reikalavimus ir pastabas statybininkams, ką jie turi padaryti per 5 dienas.

– Beveik visi trūkumai, nebaigti ar taisytini darbai – smulkūs, išskyrus stadiono futbolo aikštę. Statybininkai privalės padaryti jos topografinę nuotrauka, kad būtų galima įsitikinti, ar viskas padaryta pagal projektą. Nustačius neatitikimus turės juos ištaisyti, – „Tauragės kurjeriui“ sakė G.Sabeckas.

Pasak jo, mažiau bėdų, gaišaties ir taisymų būtų, jei projekto įgyvendinimą labiau kontroliuotų asmuo, atliekantis techninę priežiūrą.

– Asmuo, atliekantis objekto techninę priežiūrą, yra užsakovo akys ir ausys, – akcentavo G.Sabeckas.

Kažin, ar taip galima pasakyti apie UAB „Statybų strategija“ darbuotoją Joną Kumpį, jei tenka tiek vargti taisant trūkumus?

G.Sabecko nuomone, prie to, kad projektas laiku nebuvo įvykdytas, prisidėjo ir „Projektų centro“ samdytų subrangovų rietenos dėl tarpusavio atsiskaitymų, dėl to tebevyksta bylinėjimasis.

„Aikštėje greitai futbolininkų nepamatysime...“

Sporto centro vadovas Gediminas Sakalauskas apgailestauja, kad Vytauto stadione neįvyks numatytos „Tauro“ varžybos su „Žalgiriu“, ir mano, kad dar negreitai aikštėje lakstys futbolininkai. Savivaldybės administracijos direktorius A.Mosėjus, „Tauragės kurjerio“ paklaustas, ar rekonstravus stadioną neketinama didinti jį aptarnaujančių žmonių skaičiaus, atsakė:

– Šiemet ne, nes ir pinigų neturime, ir nebus spėta įsivažiuoti. Apie tai galvosime kitais metais.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras