Prieš chuliganavimą fontanuose miesto akys užmerktos(12)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2011-07-19 07:05
Gitos Venckutės nuotrauka

Merginos vaizdavo laužančios fontaną-skulptūrą „Gyvybės medis“. Gitos Venckutės nuotrauka

Tauragės simboliu paskelbtą centrinėje miesto aikštėje, prie skulptūros „Taika“, įrengtą fontaną miesto vandalai „pašventino“ dukart: praėjusių metų rugsėjį, kitą dieną po atidarymo, ir šiemet, praėjus porai dienų po Velykų. Po pastarojo karto nuspręsta įrengti fontaną nuolat stebinčią kamerą. Kamera įrengta ir prie neseniai pradėjusio veikti naujojo fontano „Gyvybės medis“ Jūros krantinėje, netoli restorano „Banga“. Ar fontanus išties stebi pareigūnai, ar kameros tiesiog „daro įrašą“? „Tauragės kurjeris“ atliko eksperimentą. Vakarėlį fontanuose surengė „girtaujančios“ merginos.

Siužetas – chuliganavimas

Siužetas paprastas: Rita, Skaistė, Guoda ir Irma (vardai pakeisti), besidegindamos paplūdimyje, išgėrinėjo ir grįždamos namo nusprendė sumerkti kojas į neseniai pradėjusį veikti fontaną krantinėje. Palikusios paplūdimio krepšius ir atkimštus alaus butelius (su vandeniu) prie suolelio merginos ėmė braidyti po fontaną, rinko iš vandens monetas ir svaidėsi jomis, taškėsi, spygavo, fotografavosi palypėjusios arčiau „Gyvybės medžio“ skulptūros ir kitaip bandė atkreipti kamerų ir praeivių dėmesį. Krantinėje vaikštinėjo vos viena kita šeima su vaikais. Praeiviai „įsisiūbuojančiam vakarėliui“ netrukdė – tiesiog paimdavo už rankos susidomėjusius mažuosius ir nusivesdavo šalin nuo „tų girtų mergų“. Kai pabodo mirkti vandenyje, Irma ant vieno suolelių sumanė išraižyti savo inicialus. Mergina ant suolelio prieš kamerą ėmė inscenizuoti, kad raktu „skuta“ suolelį. Tuo tarpu Rita sumanė kitą pramogą – padovanoti Guodai jos zodiako skaičių. Mergina ėmė vaidinti, kad lupa nuo suolelio atlošo dailų dvyliktuką. Tiesa, iš arčiau pažvelgus, geležies imitacijos skaičiaus nebūtų reikėję nė lupti – matėsi, jog jis ir pats baigia nukristi. Vėliau merginos fontaną stebinčiai kamerai pozavo mėginančias nukrapštyti giliukus nuo fontano skulptūros, vaidino, neva lanksto geležinius ąžuolo lapus ir tampo žalčiukus (lietuvių mitologijos simbolį) už uodegos. Jeigu kas nors kitapus kameros būtų stebėjęs šį 50 minučių spektaklį, merginos neabejotinai būtų sulaukusios atvykusių pareigūnų drausminimo.

Nedrausmino

Nesulaukusios nei praeivių, nei pareigūnų dėmesio merginos patraukė pasipliuškenti fontane centrinėje miesto aikštėje. Į aikštę įžengta kuo triukšmingiau. Apygirtes vaidinančios merginos garsiai šnekėjosi, gestikuliavo ir tarpusavyje svaidėsi nevykusiais juokeliais. Joms dar nepasiekus fontano suolelius nusėdusio jaunimo ir pagyvenusių žmonių akys smigo į išsišokėles. Irma taiką simbolizuojančiai skulptūrai po kojomis iškratė savo krepšio turinį, suradusi telefoną, įjungė muziką, merginos pasitiesė rankšluostį ir tęsė linksmybes. Guoda su Irma, palikusios prie skulptūros alų (buteliuose buvo vanduo) gurkšnojančias drauges, sulipo į fontaną. Merginos triukšmavo, taškėsi, vaikštinėjo apie fontano purkštukus, stumdėsi. Kartkartėmis sriūbtelėdamos  „alaus“, vandenyje jos mirko apie 20 minučių – tam, kad budintis „prie kameros“ spėtų pamatyti fontanui gresiantį pavojų (ir spėtų išsiųsti patrulius). Aikštėje sėdėjo pora šeimų su vaikais, močiutės, vidutinio amžiaus vyriškis, jaunuoliai. Niekas nesiryžo merginoms nė žodžio pratarti.

Ėmė filmuoti ir fotografuoti

– Jus filmuoja kameros, – mostelėjo ranka į gyvenamąjį namą iš „Drogo“ išėjusi ir kažkur savais reikalais nuskubėjusi pardavėja.

Tada pastebėta, kad merginas filmuoja ne tik netoli fontano įrengtos kameros, bet ir aplinkiniai. Merginas stebėjęs vaikinas filmavo jas telefonu. Dar vienas jaunuolis į aikštę atskubėjo su fotoaparatu. Nufotografavęs triukšmadares, ilgai nelaukęs pasišalino. Belieka spėlioti, kokioje interneto svetainėje jis paskelbs merginų nuotraukas. O gal siųs policijai?

Aplinkinių dėmesio sulaukta, tačiau policijos – ne. Tiesa, apie 16.30 val. vienas patrulių ekipažas važiavo Dariaus ir Girėno gatve, tačiau į aikštę neužsuko. Po keleto minučių ta pačia kryptimi neskubėdamas riedėjo ir kitas. Irma su Guoda mėgino atkreipti jų dėmesį, imdamos dar labiau taškytis ir spygauti. Reakcijos jokios. Pasidžiaugusios linksmybėmis be pasekmių, merginos susipakavo daiktus ir patraukė namų link. Išmetus tuščius alaus butelius į šiukšlinę, esančią greta ant suolelio sėdinčių dviejų pagyvenusių moteriškių, pastarosios sukruto:

– Pliudrės. Mes dar pasimatysim, – tarstelėjo per petį merginoms.

Kad senučiukės pasivys ir patykojusios aptalžys lazdelėmis, tikimybė menka. Galbūt tiek jos, tiek visi pasyviai chuliganaujančias merginas stebintys praeiviai ramino save mintimi, kad nederamą elgesį stebi kameros?

Skaityti komentarus (12) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras