Buvęs Vyriausybės atstovas pildo bedarbių gretas(14)

Eugenijus ŠALTIS

2011-07-29 13:29
Renaldo Malycho nuotrauka

Prieš keletą dienų Viktoras Kovšovas papildė bedarbių gretas. Renaldo Malycho nuotrauka

Buvęs meras Viktoras Kovšovas, vėliau 8 metus dirbęs Vyriausybės atstovu Tauragės apskrityje, nuo liepos 25 dienos liko bedarbis. Pasibaigus įstaigos vadovo kadencijai Vyriausybės nutarimu atleistas iš pareigų politikas mina Darbo biržos slenkstį. Kol bus paskirtas naujas atstovas, jo funkcijos patikėtos Vyriausybės atstovui Marijampolės apskrityje Pauliui Uleckui.

– Taip, užsiregistravau Darbo biržoje. Esu eilinis Lietuvos žmogus, kaip ir visi kiti. Žinoma, yra nerimo, rūpesčio, kaip bus toliau (Viktorui Kovšovui rugpjūčio 22 d. sukaks 54 metai – aut.past.), ką veikti, kur dirbti. Ne paslaptis, kad man reikia susigyventi su liga, kad ji neįveiktų manęs. Iš kitos pusės, manau, kad tai neblogas laikas apmąstymams, kai kurioms išvadoms. Užimdamas pareigas dažnai ne viską gali kalbėti, ką manai, nes tai gali būti palaikyta oficialia pozicija, kurios nesi įgaliotas pareikšti, – kalba po trijų dešimčių su viršum metų įtempto darbo bedarbiu tapęs pašnekovas.

Pasak jo, Vyriausybės atstovo pareigos nereiškia atstovavimo Vyriausybei. Šis pareigūnas prižiūri savivaldybes, vertina, ar tarybos priimti sprendimai, nutarimai teisėti.

Žvelgdamas atgal ponas Viktoras prisimena, kad iš pradžių teko rimtai pasidarbuoti su savivaldybėmis, kad jos suprastų šios institucijos svarbą, net sau darbo vietos posėdžių salėse teko pareikalauti.

– Paprastam žmogui gali kilti klausimas, kam iš viso reikalinga tokia institucija. Tačiau kas kontroliuos sprendimus? Vidaus kontrolė pavaldi tai pačiai tarybai. O Vyriausybės atstovo tarnyba atlieka operatyvų darbą dar sprendimų projektų stadijoje, – kalbėjo V.Kovšovas.

Per dvi kadencijas būta įvairiausių reikalų, tačiau didelių nesklandumų darbe, nesveiko pykčio, dėl kurio dabar būtu apmaudu, nebuvo. Buvęs pareigūnas prisimena atvejį, kai Tauragės savivaldybė suteikė butą neįgaliajam. Tai buvo prieš rinkimus. Tačiau eilėje laukė dar 64 neįgalūs žmonės. Toks sprendimas, nors ir sukėlė pasipiktinimo bangą, buvo panaikintas per teismą.

– Nuolat skaitydavau visus apskrities laikraščius: tris Tauragės, du Jurbarko, du Šilalės, ir dar trys laikraščiai apie Pagėgius rašo. Neretai juose iškeltos problemos buvo pagrindas užklausti savivaldybių, pradėti tirti vieną ar kitą faktą. Įdomu, kad dažniausiai, kai ateidavo atsakymas, jame būdavo parašyta, kad reikalas išspręstas. Tai gerai – nereikėdavo bereikalingo susirašinėjimo. Viena yra paaiškinti žodžiu, kita – kai pareigūnui reikia atsakyti raštu. Eini pas valdžią – neškis prašymą raštu, ko nori.

Paklaustas, ką planuoja veikti po gana aktyvaus darbo, V. Kovšovas teigia dar neapsisprendęs.

– Konkrečių planų dėl darbo kol kas tikrai neturiu, jokių susitarimų irgi nėra. Dabar vasara, atostogų metas. Po jų ir matysime. Matyt, ir Vyriausybė apsispręs dėl savo atstovo Tauragės apskrityje ir paskelbs konkursą, – pokalbio pabaigoje sakė praėjusį antradienį Lietuvos bedarbių gretas papildęs Viktoras Kovšovas.

Skaityti komentarus (14) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras