Alvydas Lapinis: „Nė vienas gramas rūšiuojamų atliekų į sąvartyną nepatenka“(7)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2011-07-26 14:30
Renaldo Malycho nuotrauka

Renaldo Malycho nuotrauka

Redakciją pasiekė planetos ekologine būkle susirūpinusios skaitytojos laiškas. „O kur dedamos surūšiuotos atliekos? Popierius? Plastikas? Stiklas? Nemanau, kad surūšiuotos atliekos iš miesto konteinerių nepatenka į tą patį sąvartyną. Žmonės be reikalo stengiasi, nes visos šiukšlės vis tiek sueina atgal į krūvą“, – rašo Inga Jokubauskaitė.

Pakalbintas UAB „Dunokai“ direktorius Alvydas Lapinis tikino, kad rūšiuojamos atliekos tikrai nėra verčiamos į buitines šiukšles atvykusią pasiimti šiukšliavežę.

– Atvykusi speciali mašina su krautuvu į kėbulą išverčia varpais vadinamus rūšiuojamų atliekų konteinerius su surūšiuotomis atliekomis. Mes turime specialius angarus, kuriuose atskirai supresuojame plastiką, kartoną ir atiduodam jų pasiimti atvykusiems antrinių žaliavų supirkėjams iš Vilniaus, Kauno ir kitų miestų. Jie turi savo cechus. Kur toliau keliauja tos žaliavos, aš nežinau, yra tekę girdėti, jog makulatūrą veža į Kiniją, – kalbėjo A.Lapinis.

Atliekų rūšiavimo taisyklės griežtos. Pavyzdžiui, norint plastikinį butelį mesti į plastmasei skirtą konteinerį reikia nuimti kamštelį, į stiklui skirtą konteinerį nurodoma mesti tik išplautus stiklainius, butelius ir panašiai. Natūralu, kad rūšiuoti atliekas pasiryžusiam žmogui svarbu, ar jo vargas „vardan planetos gerovės“ nenueina perniek. Paprašytas papasakoti, kaip vyksta šiukšlių surinkimas, kokiais automobiliais juos išvežamos, UAB „Dunokai“ direktorius susierzino. Jo teigimu, tam, kad popierius ir plastikas nesusimaišytų, kiekvienai šiukšlių rūšiai pasiimti šiukšlių automobilis atvyksta vis iš naujo.

– Mūsų reikalas, kokiais šiukšlių automobiliais pasiimame šiukšles. Pasiekia ir mus žmonių, manančių, jog mes supilam viską į vieną krūvą, priekaištai. Kodėl turėtumėm būti suinteresuoti vežti rūšiuojamas atliekas į sąvartyną? Tegul jie mažiau rūpinasi. Galiu garantuoti: nė vienas gramas šių atliekų į sąvartyną nepatenka, – tikino A. Lapinis.

Nors direktorius tvirtino, kad už „tą vargą gaunamos kapeikos“, kiek bendrovei moka antrinių žaliavų supirkėjai, neatskleidė.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras