Taryboje susikibta dėl pasiaiškinimo PSPC direktorei ir mokesčio būrėjams(3)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2011-12-30 06:12
Jovitos Strikaitienės nuotrauka

Tauragės suaugusiųjų mokymo centro direktore paskirta konkursą laimėjusi Ona Sturonienė. Autorės nuotrauka

Trečiadienį paskutiniame šiais metais rajono tarybos darbiniame posėdyje apsvarstyti 32 klausimai, priimti numatyti sprendimai, kai kuriuos šiek tiek pakoregavus. Posėdis vyko sparčiai, mažai diskutuota, į diskusijas įsivelta tik nustatant pajamų mokesčio dydžius už verslo liudijimus – siūlyta dešimteriopai didinti mokestį būrėjams, o dėl pasiaiškinimo reikalavimo iš Pirminės sveikatos priežiūros direktorės įžvelgta, kad meras kurį laiką ignoravo darbdavį – beveik du mėnesius neinformavo rajono tarybos apie iš Sveikatos ministerijos gautą raštą.

„Kadrų“ klausimai

Nuo šiol Vyriausybės atstovė Irena Ričkuvienė, trečiadienį tarybai priėmus vieną sprendimą, savivaldybėje turės daugiau galių. Ji tapo komisijos, kuri vertins savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos valstybės tarnautojus, centralizuotos vidaus audito tarnybos vadovą ir vidaus auditorius, valstybės tarnautojus, nare.

Laimėjusi konkursą Ona Sturonienė paskirta Tauragės suaugusiųjų mokymo centro direktore. Raimondas Matemaitis norėjo sužinoti, kokiai partijai moteris priklauso, bet į šį klausimą neatsakyta, nes esą tokio klausimo nėra pretendento vadovauti mokyklai anketoje. O dėkodama už pasitikėjimą, naujoji direktorė apie tai irgi neužsiminė, tik pažadėjo puoselėti suaugusiųjų švietimą.

Bet opiausias „kadrų“ klausimas – svarstymas sprendimo projekto, kuriuo buvo numatyta, kad Pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Asta Piečienė iki kitų metų sausio 6 dienos pateiktų pasiaiškinimą raštu dėl prieš keletą metų įgyvendinto Europos Sąjungos finansuoto projekto kai kurių netinkamų išlaidų. Apie tai savivaldybę informavo Sveikatos apsaugos ministerija, šį reikalą anksčiau tyrė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba.

Opozicijos lyderis R.Matemaitis priminė, kad galbūt čia, kaip ir kituose objektuose, pavyzdžiui,  Kultūros rūmuose, ką nors pražiūrėjo rekonstrukcijos darbų techninė priežiūra. Tarybos narė Iveta Skurvydienė merui Pranui Petrošiui prikišo, kad jis ignoruoja tarybą – esą laiškas dėl PSPC įgyvendintų projektų buvo gautas spalio mėnesį, o pasiaiškinimo kažkodėl reikalaujama baigiantis gruodžiui.

– Pirminės sveikatos priežiūros centro direktorės darbdavė yra taryba, kodėl nuo darbdavio ilgokai buvo slepiamas iš Sveikatos apsaugos ministerijos gautas raštas? – klausė I.Skurvydienė ir teigė, kad tokiu būdu rajono vadovas pats padarė pažeidimą, priminė, kad šis klausimas kažkodėl neteiktas svarstyti komitetuose.

Meras Pranas Petrošius teigė, kad esą norėjęs pats viską išsiaiškinti, todėl taryba ne iš karto buvusi informuota apie šį Sveikatos apsaugos ministerijos raštą.

– Kviečiausi direktorę, su ja kalbėjausi, bet ji man įtikinamai visko nepaaiškino, todėl klausimas teiktas svarstyti tarybai, kad būtų pareikalauta pasiaiškinimo. Negalima nereaguoti, nes kalbama apie tai, kad reikės grąžinti netinkamoms išlaidoms panaudotus projektų pinigus – apie 80 tūkstančių litų, o įgyvendinant Europos Sąjungos projektus senaties termino nėra. Aš nieko nekaltinu. Sprendimas bus priimtas atsižvelgiant į direktorės paaiškinimą. Galbūt tuo viskas ir pasibaigs, – aiškino rajono vadovas.

Europos Sąjungos finansuojamų projektų išlaidos visuomet itin kruopščiai tikrinamos, nemažai ir formalių reikalavimų, kuriuos pažeisti gana lengva, tik neaišku, kodėl problema kilo praėjus keletui metų.

Dalis atlyginimo – apdovanoti arba bausti

Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymu priėmus dar vieną sprendimą – „Dėl Tauragės rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovų atlyginimo nustatymo“ – PSPC direktorei beveik perpus mažės atlyginimas, nes sveikatos priežiūros įstaigų vadovams nustatyta kitokia atlyginimo skaičiavimo tvarka – atlyginimas suskirstytas į pagrindinę dalį, nustatant koeficientą, ir kintamąją, kuri priklausys nuo numatytų uždavinių įgyvendinimo. PSPC direktorei numatytas pastovus atlyginimo koeficientas – 8, Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės vadovui – 7, Tauragės ligoninės vadovui – 13,8.

Kalbama, kad dėl to PSPC vadovui atlyginimas mažės gerokai, Skaudvilės ligoninės – nedaug, o Tauragės ligoninės vadovui netgi turėtų padidėti. Tokia tvarka, kada darbuotojams skiriama pastovi pagrindinė atlyginimo dalis ir kintamoji, priklausanti nuo siektinų tikslų įgyvendinimo, mūsų šalyje yra naujovė, kuri gali būti vertinama įvairiai – kaip paskata įgyvendinti siektinus uždavinius ir kaip galimybė apdovanoti lojalius darbuotojus ir bausti neįtikusius.

Pereinant prie tokios apmokėjimo tvarkos turėtų būti nustatyta ir kintamoji dalis. Tačiau Juridinio ir personalo skyriaus darbuotojai paaiškino, kad dėl kintamosios atlyginimo dalies sprendimas bus priimamas kasmet. Nepritarta opozicijos siūlymui, kad sveikatos priežiūros įstaigų vadovams būtų numatyta 20 procentų kintamoji atlyginimo dalis.

Šilumininkų dovana

Pamatęs, kad viešai paskelbtoje darbotvarkėje įrašytas klausimas „Dėl šilumos kainos dedamųjų nustatymo uždarajai akcinei bendrovei Tauragės šilumos tinklai“, ne vienas gyventojas galbūt išsigando, kad bus didinama šilumos kaina. Mat neįmanoma suprasti, kas nutiks keičiant itin sudėtingą formulę, užimančią bent vieną standartinio rašomojo popieriaus lapą. Tačiau telefonu Šilumos tinklų ekonomistė Leta Kuzienė paaiškino, kad šilumos kaina nuo 2012 metų sausio1-osios šiek tiek mažės. Šilumos kainos bazinę dedamąją tarybą tvirtina trejiems metams, o kintamoji dedamoji, atsižvelgiant į kuro kainas, gali keistis kas mėnesį. Kas mėnesį gali būti peržiūrimos ir šilumos kainos. Bet Tauragės šilumos tinklai ne pirmi metai yra tarp mažų šilumos kainų lyderių šalyje.

Aktyviausias – Raimondas Matemaitis

Vienas aktyviausių tarybos narių – opozicijos lyderis R.Matemaitis. Šį kartą svarstant klausimą dėl verslo liudijimų kainų nustatymo posėdį pagyvino jo siūlymas teikiantiems astrologines paslaugas kainą už verslo liudijimą padidinti dešimt kartų – iki 1200 litų per metus, nes „jie lėšų gauna iš žmonių kvailinimo“. Šis siūlymas sulaukė ir palaikytojų, tačiau sprendimas nepriimtas. Priimtas tik būtinas sprendimas: verslo liudijimams, galiojantiems visoje šalyje, nustatyta 1440 litų kaina metams.

Gyventojai ieško pigesnės gatvių dangos

Opių klausimų svarstymas sulaukia didelio dėmesio ir diskusijų. Šį kartą taip buvo svarstant klausimą dėl susisiekimo komunikacijų ir jų inžinerinių tinklų statybos, rekonstravimo ir kapitalinio remonto, dalyvaujant fiziniams ir juridiniams asmenims, tvarkos aprašo keitimo. Įsigaliojus naujam aprašui – taikant didesnius reikalavimus – gyventojai gatvių tvarkymo darbams turės skirti daugiau lėšų.

Tarybos narys Antanas Stankus nerimavo, kad dėl to gali žlugti gyventojų ketinimas prisidėti prie Ramovės gatvės asfaltavimo. Jis reiškė nuomonę, kad prie gatvių tvarkymo darbų turi prisidėti ir toje gatvėje įsikūrusios įstaigos. Šiuo atveju – Valstybinė mokesčių inspekcija, nes Ramovės gatvėje šiai institucijai yra skirtas didelis sklypas.

Sigitas Mičiulis ragino labiau skatinti privačią iniciatyvą, apgailestavo, kad su gyventojų pagalba nepavyko išasfaltuoti Kalno gatvės, priminė, kad šios gatvės gyventojai daug prisideda prie aplinkos tvarkymo – įkūrė parką ir jį prižiūri.

Svarstant šį klausimą tribūnoje netikėtai atsirado verslininkas Juozas Midvikis ir ant jos pasidėjo trinkelę. Jis kalbėjo apie Kalno gatvės gyventojų norą, kad jų ir savivaldybės lėšomis būtų sutvarkyta ši gatvė, siūlė pigesnę išeitį – ją išgrįsti Ukrainoje gaminamomis trinkelėmis, kurios yra tris kartus pigesnės.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras