Pavojus slypi nepažymėtose pėsčiųjų perėjose(6)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2011-12-07 06:45
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Pėsčiųjų perėjos Vytauto gatvėje išnyko, o vėliau jos greičiausiai iš įprastos vietos persikels keliais metrais tolėliau. Autorės nuotrauka

Suremontavus Vytauto gatvę ir atnaujinus eismą į redakciją suskato kreiptis žmonės – gyventojai pastebi, kad gatvėje nebeliko pėsčiųjų perėjų. Jos ne tik nepažymėtos važiuojamojoje dalyje, bet nėra ir pėsčiųjų perėjas žyminčių kelio ženklų.

Gyventojai piktinasi

– Vietiniai vairuotojai, o ir šiaip atsargesni kelyje dar šiek tiek pasisaugo, sumažina greitį. O „kelių ereliai“ ar miesto svečiai nardo Vytauto gatve lyg akis išdegę. Aš pats ką tik per gerą sprindį smūgio išvengiau. Vairuotojas atsiprašinėja, aiškinasi esąs ne vietinis. Pasižiūrėjau, tikrai niekur nepažymėta, kad čia turėtų būti pėsčiųjų perėja. Nejaugi sunku bent laikinus kelio ženklus pastatyti, jeigu jau neturi meistrai kitokių priemonių? – liejo susijaudinimą tauragiškis Edvinas.

Kitas mūsų skaitytojas klausė, ar dingę pėsčiųjų perėjų ženklai reiškia, kad jų vieta baigus renovaciją bus pakeista.

Kiekvieną dieną vaikus į lopšelį-darželį vedanti jauna moteris piktinosi vairuotojais, nepaisančiais elementariausių kultūringo važiavimo taisyklių.

– Kadangi su vaikais per Vytauto gatvę einame kiekvieną dieną po kelis kartus, manau, drąsiai galiu pareikšti pastabas. Pirmiausia, nėra pažymėtų pėsčiųjų perėjų, ir todėl kai kurie vairuotojai pralekia net nemažindami greičio. Antra, kadangi nėra nubraižytų pėsčiųjų perėjų ir apskritai nėra jokių vairuotojus drausminančių kelio ženklų, jie elgiasi lyg kokioje stepėje – stato automobilius kur nori ir kaip nori, nes žino, kad už tokį elgesį jų negalima nubausti. Vairuotojai kažkodėl nė nepagalvoja, kad vietoje, kur anksčiau būta pėsčiųjų perėjos, pastatyti automobiliai pėstiesiems užstoja matomumą. Vytauto ir Bažnyčių gatvių sankryžą labai dažnai kerta vaikai, lankantys darželį, vyresni paaugliai, einantys į Martyno Mažvydo mokyklą, ir pagyvenę žmonės, einantys į bažnyčias ar iš jų. Pėstiesiems net išėjus kone į Vytauto gatvės vidurį vairuotojai nė nemano stabtelti jų praleisti. Mat pagal įstatymus šiuo metu jie kaip ir neturi teisės šmirinėti skersai Vytauto gatvės – juk čia nėra nė vienos pėsčiųjų perėjos, – esamą situaciją kritikavo tauragiškė Monika.

Seniūnas stveriasi už galvos

Tauragės miesto seniūnas Virginijus Žilius, suvokdamas pavojų, neseniai svarstė oficialiai kreiptis į savivaldybės administracijos direktorių Algirdą Mosėjų, kad būtų kuo greičiau rasta išeitis.

– Į seniūniją žmonės nesikreipė, tiesiog pats pamačiau netvarką miesto centre. Iki rimtos nelaimės – vienas žingsnis, o miesto seniūnas tokiu atveju jau irgi turėtų prisiimti atsakomybę. Bet oficialaus kreipimosi neišsiunčiau, nes sužinojau, kad rajono Saugaus eismo komisijos pirmininkas Silverijus Statkus jau ėmėsi iniciatyvos šiai problemai spręsti, – penktadienio popietę kalbėjo seniūnas V.Žilius.

Jo turimomis žiniomis, „zebrų“ asfalte šiais metais jau tikrai niekas nebepaišys – darbai atidėti pavasariui. Nebent pėsčiųjų perėjas remontininkai dar susizgribtų paženklinti kelio ženklais.

„Graibys“ ženklus bendromis jėgomis

Tauragės rajono saugaus eismo komisijos pirmininkas S.Statkus „Tauragės kurjeriui“ pažadėjo perėjas pažymėti artimiausiomis dienomis – kaip tik šiandien ir rytoj renkasi saugaus eismo komisijos nariai, kurie spręs, kaip užkirsti kelią avarijoms Vytauto ir Dariaus ir Girėno gatvėse.

– Jau buvau pasikvietęs keletą specialistų, kurie galėtų prisidėti sprendžiant šią opią problemą. Mat kelio remontininkai yra įsipareigoję mūsų miesto gatves atiduoti naudoti tik ateinančių metų pavasarį. Išeitų, kad per žiemą Vytauto ir Dariaus ir Girėno gatvės liks tokios nei ženklintos, nei iki galo sutvarkytos. Iš esmės, esant tokiai situacijai, eismas jomis ar bent jau Vytauto gatve nuo J.Tumo-Vaižganto iki Dariaus ir Girėno gatvės turėtų būti uždarytas. Tačiau, norėdami pamaloninti miestelėnus ir miesto svečius, leidome jiems čia važinėti. Tačiau vairuotojai naudojasi tuo, kad čia jų niekas negali nubausti, ir piktybiškai pažeidinėja pėsčiųjų interesus, nepaiso bendrų etikos normų. Miesto seniūnija pažadėjo surasti kelio ženklų, draudžiančių stovėti, sustoti, seno šviesoforo priedų, leidžiančių sukti į dešinę, kai dega eismą draudžiantis signalas, ir t.t. Žinoma, pirmiausia susirūpinome pėsčiųjų perėjomis. Jų važiuojamojoje kelio dalyje tikrai nežymėsime, tik įspėsime apie pėsčiųjų perėjas kelio ženklais. O pirmadienį ir antradienį vertinsime darbo rezultatus, spręsime, ką dar galime padaryti, kad bent laikinai, iki pavasario, įvestume tvarką Vytauto ir Dariaus ir Girėno gatvėse, – penktadienį aiškino Saugaus eismo komisijos pirmininkas S.Statkus.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras