Nei investicijų, nei darbo vietų(6)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2011-12-19 07:28
Renaldo Malycho nuotrauka

Nuomojamose patalpose Pramonės gatvėje korėjiečiai taip ir nepradėjo masinės šviestuvų gamybos. Renaldo Malycho nuotrauka

Praėjusią savaitę prie nuomojamų patalpų Pramonės gatvėje nebeliko korėjiečių vėliavų, buvo vežami įrenginiai – iš ten traukiasi LED šviestuvus užsimojusi gaminti įmonė. Kartu bliūkšta viltys, kad, kaip žadėta, Tauragės dvare bus statoma didelė šviestuvų gamykla ir  kuriamos darbo vietos. Vasario mėnesį skambėję vietos politikų ir korėjiečių įmonės šūkiai apie milijonines investicijas patyrė visišką nesėkmę.

Kūrėsi vieni, dirbti turėjo kiti

Galbūt prie to prisidėjo ir juridinė painiava, kad korėjiečių įmonės „LK Development“, su kuria savivaldybės administracija vedė derybas, atstovams prašant taryba priėmė sprendimą, jog ši bendrovė už pažadėtas dideles investicijas įgytas savo teises (ilgam laikui Tauragės dvare išsinuomotas patalpas, teisę į 4 hektarų sklypą ir nemokamai parengtą detalųjį planą ir atvestas komunikacijas) gali perleisti kitai bendrovei. Deja, kol kas jos niekam nebuvo perduotos, o apie „LK Development“ nieko nebegirdėti.

Kai šių metų vasarį Pramonės gatvėje stovinčiame pastate įsikūrė kita korėjiečių bendrovė „LK Green Energy“, buvo kalbama, kad ji perims „LK Development“ įsipareigojimus – Tauragės dvare pastatyti įmonę, sukurti apie 100 darbo vietų, per trejus metus investuoti 7 milijonus litų.

Bet tarp šių dviejų korėjiečių bendrovių sutartis nebuvo pasirašyta, masinė šviestuvų LED gamyba taip ir nepradėta. Kažkas buvo dirbama, buvo įdarbinta keletas žmonių. O dabar ši bendrovė iš nuomojamų patalpų išsikraustė, jos ateitis neaiški.

Savivaldybė laukia

Savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus, paklaustas, kur išsikraustė korėjiečiai, ar jie dar ketina mūsų rajone gaminti taupančius elektros energiją LED šviestuvus, sakė girdėjęs, kad „LK Green Energy“ iš brangių nuomojamų patalpų Pramonės gatvėje išsikraustė, jog įrenginiai pervežti į rajono tarybos nariui Gediminui Maškauskui priklausančias patalpas Tauruose. Kalbama, kad korėjiečiai Tauragėje surinko LED šviestuvų maždaug už milijoną litų. Dešimt tokių šviestuvų dovanojo savivaldybei. Jie įrengti Dariaus ir Girėno gatvėje, prie pagrindinės miesto sankryžos. Jie šviečia ne taip ryškiai kaip kiti šviestuvai, bet taupo elektros energiją.

Savivaldybė iš savo pusės nemažai padarė, kad ateitų investicijos, belieka, kad potencialūs investuotojai vykdytų savo pažadus.

– Savivaldybė parengė detalųjį planą, jį tvirtinsime ir komunikacijas atvesime tada, kai atsiras reikalas, jei kursis žadėti ar kiti investuotojai, kol kas nėra ko skubėti, – teigė A.Mosėjus.

Jis dar neprarado vilties, kad Tauragės dvare kursis korėjiečiai, bet jau kita firma. Kalbama, kad ta kita firma – tai „Onsystec“, esą ji galėtų perimti vykdyti savivaldybės su „LK Development“ sudarytą sutartį.

Tai būtų jau trečia korėjiečių firma, kuri žada kurtis mūsų rajone, bet pasitikėjimas investuotojais iš tolimos šalies jau sugriautas.

Priglaudė įrangą

Galbūt daugiau apie korėjiečių planus žino juos į Tauragę atvedęs G.Maškauskas?

Jis teigė, jog be reikalo eskaluojama opi tema, kad korėjiečiai pabėgo iš Tauragės, tačiau planai keičiasi, vieni išeina, kiti ateina.

– „LK Green Energy“ dėl didelės nuomos kainos iš nuomojamų patalpų turėjo išsikraustyti. Leidau jiems susivežti įrenginius į tuščias mano patalpas Tauruose. Kas bus toliau, prognozuoti negaliu. Galbūt kita firma iš jų perpirks įrenginius ir užsiims ta pačia veikla. Reikėtų klausti pačių korėjiečių, – sakė jis.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras