Rajonas neteko trečdalio gyventojų(14)

Arūnas STRIKAITIS | arunas@kurjeris.lt

2011-05-13 08:55

Gyventojams išvykstant, tuštėja ir kaimų sodybos. FOTO: Renaldas Malychas

Oficiali statistika informuoja, kad Lietuvoje 2011 metų gegužės pradžioje gyveno 3,225 milijono žmonių. Tačiau žurnalas „Veidas“ paskelbė, kad per Lietuvos gyventojų surašymą (neoficialiais duomenimis) pavyko surašyti tik 2,9 milijono gyventojų.

Prieš 20 metų Lietuvoje gyveno apie 3,8 milijono žmonių. Jei pasitvirtins, kad dabar jų beliko tik 2,9 milijono, tai per 20 nepriklausomybės metų šalis neteko apie 900 tūkstančių arba apie ketvirtadalio gyventojų.

Rūta Katauskienė, Lietuvos statistikos departamento Tauragės skyriaus vedėja, teigia, kad mūsų rajone gyventojus surašinėjo 91 asmuo. Aktyvi surašymo fazė baigėsi, dabar dar nesusirašę mūsų rajono gyventojai galės susirašyti Lietuvos statistikos departamento Tauragės skyriuje, Stoties g. 15, iki birželio pirmos dienos.

– Kviečiame gyventojus atvykti į mūsų skyrių ir dalyvauti surašyme, nes nesusirašiusiems gresia baudos nuo 500 iki 1000 litų, – pavėlavusiuosius ragino R.Katauskienė.

Prieš 20 metų Tauragės rajone gyveno apie 56 tūkstančius žmonių. Oficiali statistika iki šiol teigė, kad rajone gyvena apie 49 tūkstančius žmonių. Surašymo metu mūsų rajone pavyko aptikti tik 42 tūkstančius gyventojų. Per 20 nepriklausomybės metų Tauragės rajonas neteko apie 14 tūkstančių arba apie 25 procentus gyventojų.

Pasak R.Katauskienės, kažkiek mūsų rajono gyventojų iki birželio pradžios ateis susirašyti patys, tačiau tai nebus tūkstančiai žmonių. Jų galėtų būti keli šimtai.

Skaičiai – šokiruojantys, tačiau procesas nesustojo, nes gegužės pradžioje savo darbo rinką imigrantams iš rytinių ES šalių atvėrė Vokietija ir Austrija. Vien į Vokietiją ir vien tik autobusais kas savaitę iš Lietuvos išvyksta apie tūkstantis žmonių. Gyventojų „evakuacija“ iš Lietuvos nesustojo. Nežinia, kada šis procesas sustos ir kuo visa tai baigsis tiems, kas lieka Lietuvoje.

Skaityti komentarus (14) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras