Kasos aparatus įsigijo 35 apskrities verslininkai(0)

Arūnas STRIKAITIS | arunas@kurjeris.lt

2011-05-01 09:14

Nuo gegužės pirmos dienos maisto produktų pardavėjai turguose privalės dirbti su kasos aparatais (išskyrus ūkininkus, kurie prekiauja savo ūkiuose užauginta produkcija). Valstybinė mokesčių inspekcija prognozuoja, jog iš viso kasos aparatus turės įsigyti apie 3 tūkstančiai Lietuvos prekeivių.

Tiems verslininkams, kurie ruošiasi įsigyti kasos aparatus, buvo verta paskubėti, nes iki gegužės pirmos dienos buvo kompensuojama 100 procentų įsigyto kasos aparato vertės. Po gegužės pirmos dienos bus kompensuojama tik 50 procentų.

Suklydusių nebaus

 

Anot Tauragės apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkės Laimutės Mačernienės, šiuo metu mūsų apskrityje yra 35 maisto produktais prekiaujantys smulkieji verslininkai, kurie įsigijo kasos aparatus.

– Jokios specialios akcijos turgavietėse, kur turėtų būti prekiaujama naudojant kasos aparatus, nėra planuojamos. Dirbant kasos aparatu ir suklydus netyčia, tikrai iškart nebus taikomos sankcijos, tačiau Valstybinė mokesčių inspekcija principingai vertins tuos, kurie ignoruos LR Vyriausybės sprendimus dėl kasos aparatų, – kalbėjo L.Mačernienė.

 

Prekeiviai – susirūpinę

 

Su nerimu gegužės pirmos dienos laukia Tauragės Prezidento 23A esančio turgelio prekiautojai mėsa bei žuvimi. Praėjusią žiemą „Tauragės kurjeris“ kalbino šio turgelio prekeivius. Tuomet jie buvo karingai nusiteikę, sakė, kad protestuos prieš planuojamus įdiegti kasos aparatus. Protestai nieko nepakeitė, todėl dauguma prekiautojų kasos aparatus įsigijo.

Smulkioji verslininkė Ona Burbienė jau taip pat nusipirko kasos aparatą ir studijuoja, kaip reikės su juo dirbti, vesti apskaitą. Verslininkė prekiauja „Vilniaus paukštyno“ bei „Arvi“ paukštienos gaminiais.

– Domėjausi, ar yra kasos aparatai kitose šalyse. Mano sesers duktė gyvena JAV, ji sakė, kad JAV turguose kasos aparatų nėra. Produkcija dėl kasos aparatų nepabrangs, tačiau turėsime daug papildomo darbo, nes reikės vesti sudėtingą apskaitą, – kalbėjo O.Burbienė.

Smulkusis prekiautojas mėsa ir žuvimi Laurynas Taujanis važiavo protestuoti į Vilnių, tačiau tai nepadėjo. Jis balandžio pabaigoje vis tik nusipirko kasos aparatą ir studijuoja, kaip su juo dirbti.

– Pikta, kad mus privertė įsigyti kasos aparatus, o prekiaujantiems Gariūnuose, kur žymiai didesnės apyvartos, jų nereikia. Dėl kasos aparatų mūsų produkcija nebrangs, nebent metų apyvarta viršys 100 tūkstančių litų ir tapsime pridėtinės vertės mokesčių mokėtojais. Bet 100 tūkstančių litų apyvarta per metus mums negresia. Pas mus apyvarta kiek padidėja, kai žmonės gauna pinigų:  mokami atlyginimai, pensijos, socialinės pašalpos, – pasakojo smulkusis verslininkas.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras