Vyriausybės atstovo kadencija eina į pabaigą(6)

Justina ULBERKYTĖ | justina@kurjeris.lt

2011-06-21 09:20
Jovitos Strikaitienės nuotrauka

Viktoras Kovšovas Vyriausybės atstovu išbuvo dvi kadencijas. Jovitos Strikaitienės nuotrauka

Liepos mėnesį pasibaigs ketverius metus trukusi Vyriausybės atstovo Tauragės apskrityje Viktoro Kovšovo kadencija. Šias pareigas V.Kovšovas ėjo dvi kadencijas iš eilės.

Pasak Ministro pirmininko tarnybos Spaudos ir komunikacijos skyriaus vedėjo Antano Martusevičiaus, pasibaigus V.Kovšovo kadencijai, kurį laiką jį pavaduos Ministro pirmininko paskirtas laikinas Vyriausybės atstovas.

– Vyriausybės atstovai apskrityse buvo paskirti skirtingu metu, todėl jų kadencijos baigiasi ne tuo pačiu metu. Vyriausybės atstovo Tauragės apskrityje kadencija baigiasi liepos 25 d. Kol kas konkursas į šias pareigas nėra organizuojamas. Pasibaigus Vyriausybės atstovo Tauragės apskrityje kadencijai, tarnyba be vadovo neliks, jį pavaduos kitas Vyriausybės atstovas pagal Ministro Pirmininko patvirtintą grafiką, kol konkurso būdu bus paskirtas naujas Vyriausybės atstovas, – „Tauragės kurjerį“ informavo A.Martusevičius.

Aštuonerius metus šiame poste dirbęs V.Kovšovas sako, dar negalintis tiksliai pasakyti, ar dalyvaus naujame konkurse.

– Kol kas sunku pasakyti, tačiau galimybės neatmetu ir svarstau apie dalyvavimą, – sakė Vyriausybės atstovas.

V.Kovšovas tikina, kad per ilgus darbo metus pasitaikė visokių išbandymų.

– Visko buvo, sukaupiau nemažai šiam darbui reikalingos patirties. Manau, kad gana gerai pavyko įvaldyti situaciją, iš savivaldybių stengiausi išreikalauti visko, kas būtina. Žinoma, neišvengta ir konfliktų, tačiau mano darbas ir yra prižiūrėti, ar savivaldybėse priimami sprendimai yra teisėti, – pasakojo V.Kovšovas.

Vyriausybės atstovas yra valstybės tarnautojas – įstaigos vadovas, į pareigas skiriamas ketveriems metams ir iš jų atleidžiamas Valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka, o jo teisinę padėtį nustato Savivaldybių administracinės priežiūros ir Valstybės tarnybos įstatymai.

Anot A.Martusevičiaus, Vyriausybės atstovu gali būti skiriamas asmuo, turintis aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą išsilavinimą ir ne mažesnę kaip penkerių metų darbo viešojo administravimo srityje patirtį arba aukštąjį universitetinį teisinį arba viešojo administravimo išsilavinimą ir ne mažesnę kaip trejų metų darbo viešojo administravimo srityje patirtį.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras