Pacientei nepatiko gydytojos elgesys(54)

Justina ULBERKYTĖ | justina@kurjeris.lt

2011-06-29 14:34
Renaldo Malycho nuotrauka

Renaldo Malycho nuotrauka

Praėjusio trečiadienio rytą į „Tauragės kurjerio“ redakciją užėjęs Jonas M. papasakojo apie netinkamą VšĮ Tauragės apskrities ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėjos, gydytojos Vitalijos Frejienės elgesį. Vyro teigimu, apsilankymo pas šią gydytoją metu jo žmona buvo išplūsta ir apšaukta.

Kamavo skausmas

Šeštadienį žmonai prasidėjo didžiuliai nugaros skausmai, netgi galvojome, ar kviesti greitąją pagalbą, tačiau sulaukėme pirmadienio ir apsilankėme pas savo šeimos gydytoją. Šeimos gydytoja žmonai išrašė siuntimą pas gyd. V.Frejienę. Antradienį nuvykus į Tauragės ligoninę prie gydytojos kabineto buvo vos keletas žmonių, tad ji pabandė pasiteirauti gydytojos, ar ši galėtų ją priimti į laisvą tarpą tarp kitų pacientų, nes laisvų registracijos talonų buvo tik kitai dienai. Žmoną kamavo stiprus skausmas, todėl laukti ji nebegalėjo, – pasakojo susikrimtęs vyras.

Norėjo laukti

Anot vyriškio, išgirdusi tokį jo žmonos prašymą gydytoja liepė ateiti rytoj, kalbėjo pakeltu tonu.

– Aš gražiai paklausiau, ar galėtų mane priimti dar tą pačią dieną, buvau pasiruošusi laukti iki darbo pabaigos, jei tik prireiks, tą patį pasakiau ir pačiai gydytojai, tačiau iš jos išgirdau tik ironišką atsakymą pakeltu tonu: „Ach, jūs šiandien norit?“ – pasakojo pati gydytojos pacientė.

Sulaukusi dar kelių nemalonių gydytojos replikų moteris apsiverkė, tada gydytojos širdis suminkštėjo ir ji liepė eiti registruotis ir ateiti apžiūrai.

– Neturiu nieko prieš šią gydytoją, tiesiog manau, kad jos elgesys ir kalbėsena su manimi buvo visiškai netinkama, – sakė moteris.

Nieko nepažeidė

Pati gydytoja V.Frejienė mano, kad jokių darbo taisyklių ji nepažeidė.

– Visų pirma, ši pacientė nebuvo užsiregistravusi apžiūrai, o iki tos darbo dienos pabaigos mano priimamų pacientų sąrašas buvo pilnas. Jai aš pasakiau, kad mano lapas pilnas ir mielai pakviečiau apsilankyti rytoj, nes kitai dienai turėjome laisvų talonų, – sakė gydytoja.

V.Frejienė teigė iš pacientės išgirdusi sakinį, jog ji galinti priimti ir po darbo valandų. Gydytoja apie ligoninės vadovybei pateiktą skundą sužinojo iš „Tauragės kurjerio“ korespondentų.

– Tegul rašo. Aš ją priėmiau. Tiesą pasakius, man nei šilta, nei šalta, nes nei vidaus darbo, nei etikos taisyklių aš nepažeidžiau, – tvirtino V.Frejienė.

Skundą svarstys

Dėl gydytojos elgesio nepatenkinta pacientė kreipėsi į ligoninės vadovybę ir parašė skundą.

– Taip, skundas tikrai parašytas, mes jį priėmėme ir svarstysime, per artimiausias 20 dienų pareiškėjui bus pateiktas atsakymas. Aš ne pacientas, todėl negaliu pasakyti, ar toks gydytojos elgesys dažnas, – „Tauragės kurjeriui“ situaciją komentavo ligoninės direktoriaus pavaduotojas Danas Masiulionis.

Pavaduotojo teigimu, jei bus nuspręsta, kad skundas pagrįstas, gydytojai gali grėsti nuobauda remiantis Darbo kodeksu. Kol kas toks nesusipratimas su V.Frejiene jam žinomas kaip vienintelis.

Skaityti komentarus (54) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras