Jaunimo reikalai Merui svarbesni už bičiulystę(7)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2011-06-26 12:44
Renaldo Malycho nuotrauka

Juozas Jankevičius: "Norėjau ir tikėjausi važiuoti". Renaldo Malycho nuotrauka

Praėjusį savaitgalį Lenkijoje, Belchatove, viešėjo oficiali Tauragės rajono savivaldybės delegacija. Važiuota paminėti dešimtmetį, kai pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Belchatovo, Tauragės ir Sovetsko. Delegacija išvyko, o lenkų bičiulių draugijos pirmininkas liko su dovanomis Tauragėje it musę kandęs. 

Išvyko trise

Praėjusį penktadienį į Belchatovą išvyko trise – Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius, savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus ir Tauragės rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Rasa Rožytė-Jurkuvienė. Jie dalyvavo 32 kartą organizuotose Belchatovo miesto dienose, be to, vizito darbotvarkėje buvo numatyta ir oficiali bendradarbiavimo sutarties atnaujinimo ceremonija, kai visų trijų savivaldybių atstovai perskaitė partnerystės sutartis savo kalbomis.   

Draugystei – 10 metų

2001 metų rugpjūčio 15 dieną Belchatove pasirašyta dvišalė bendradarbiavimo sutartis tarp Lenkijos miesto Belchatovo ir Tauragės rajono savivaldybės. 2001 metų gruodžio 19 dieną Tauragėje pasirašyta trišalė bendradarbiavimo sutartis tarp Belchatovo, Tauragės, Sovetsko savivaldybių. Nuo tada užsimezgė draugiški santykiai tarp Tauragės ir šių miestų kultūros, švietimo įstaigų, verslininkų. Netrukus įkurta ir Lenkų bičiulių draugija Tauragėje, kuriai visus šiuos metus vadovauja Juozas Jankevičius.

Sutartį su lenkais prieš 10 metų Belchatove pasirašė tuo metu vicemeru buvęs Sigitas Kancevyčius. 

Dovana liko neįteikta

Paklaustas, kodėl nevažiavo į Belchatovą, dabar Viešajai bibliotekai vadovaujantis S. Kancevyčius negalėjo atsakyti:

– Tai sprendžia valdžia, ne aš.

Jis sutiko, kad būtų buvę smagu ten nuvažiuoti, ir jei būtų buvęs pakviestas, tikrai būtų važiavęs. Vis dėlto S.Kancevyčius tikisi, kad rugpjūčio 15-ąją, tikrąją partnerystės sutarties pasirašymo datą, vyks kokie nors renginiai Tauragėje ir jis nebus pamirštas.

Neatsirado vietos į Belchatovą važiavusiame automobilyje ir Juozui Jankevičiui, Lenkų bičiulių draugijos įkūrėjui ir pirmininkui. Jis teigia, kad liko nesupratęs, kodėl jam neatsirado vietos, ir laiko tai tam tikru akibrokštu.

– Belchatove turiu labai daug draugų, per tiek metų esame ne vieną projektą kartu įgyvendinę, ir tikrai norėjau ir tikėjausi važiuoti. Net dovaną buvau nupirkęs – didžiulį gražų fotografijų albumą „Lietuvos stebuklas“, – pasakojo J.Jankevičius.

Jis sako, kad niekada nėra atsisakęs padėti, kai tik būdavo prašomas, visada pavertėjaudavo ar kaip kitaip padėdavo. J.Jankevičius tvirtina su meru nesipykęs ir ne kartą apie bendradarbiavimo sukaktį su juo kalbėjęs. Dar metų pradžioje nusiuntęs savivaldybės tarybai laišką, kuriuo prašęs, kad tai sukakčiai paminėti būtų numatyta lėšų. Siūlęs merui ir vieną,ir kitą variantą, kaip būtų galima tą datą paminėti. Net ir po Tauragės dienų mero klausęs, kaip bus.

– Meras vis sakė dar nežinąs. Ir tik paskui sužinojau, kad jau išvyko. Ką gi, gal meras taip parodė savo požiūrį į visuomenines organizacijas...

Klausimas dėl delegacijos sudėties merui P. Petrošiui pasirodė keistas.

– Kaip niekad aišku, kad sprendimą priimu aš. Visų pirma, buvo primygtinai lenkų pasakyta, kad atvažiuotų ne daugiau nei trys žmonės. Taip ir nusprendžiau, kad važiuojame mes su administracijos direktoriumi ir pasiimame jaunimo reikalų koordinatorę. Mat mums labai svarbu, kad ryšius užmegztų ir jaunimas.  

Meras pasakojo, kad Belchatove susitiko septynių miestų atstovai, bendradarbiaujantys ir draugaujantys su lenkais. P.Petrošius sakė pasiūlęs visiems šiems miestams užmegzti partnerystės ryšius tarpusavyje, tam net priimta tam tikra deklaracija. P.Petrošius jau gavo vieno Portugalijos miesto mero kvietimą rugpjūčio mėnesį atvykti į miesto šventę. Tikėtina, kad draugystės saitai Tauragę sujungs su dar vienu miestu.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras