Klaidų likviduojant apskričių viršininkų administracijas neišvengta(1)

2011-04-20 12:03

Valstybės kontrolės tarnyba įvertino, kaip likviduojant apskričių viršininkų administracijas, buvo perduodamas valstybės turtas. Auditoriai nustatė, kad vykdant šį procesą neišvengta klaidų.

Pažeidimai nustatyti Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Utenos, Telšių, Utenos ir Tauragės apskrityse. Daugiausiai pastabų valstybiniai auditoriai turėjo dėl apskričių valdytos valstybinės žemės apskaitos. Nustatyta, kad  4,2 milijardų vertės žemės sklypų duomenys nesuderinti su Registrų centru. Todėl auditoriai negalėjo patvirtinti daugumos administracijų Nacionalinei žemės tarnybai perduotų valstybinės žemės sklypų duomenų teisingumo. O Vilniaus apskrities viršininko administracija netgi neperdavė valdyto administracinio pastato Turto fondui.

Auditorių ataskaitoje iš neigiamos pusės minima ir Tauragės apskrities viršininko administracija, kad neparengė ir nepateikė dalies finansinių ataskaitų.

Valstybės kontrolės tarnybos Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene vyriausiasis specialistas Tomas Kučiauskas „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad už minėtų finansinių ataskaitų pateikimą buvo atsakinga Tauragės apskrities likvidatorė Irena Ričkuvienė.

Auditą atlikusi 3-iojo audito departamento direktoriaus pavaduotoja Rita Švedienė į „Tauragės kurjerio“ klausimą, ką ketinama daryti dėl nepateiktų kai kurių finansinių ataskaitų, atsakė, kad tik nustatytas toks faktas, nieko nebus daroma.

– Nepateiktos tik kai kurios Tauragės apskrities finansinės ataskaitos, likvidavimo procesas užbaigtas ir be jų, – teigė R.Švedienė.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras