Katilinės perėmimas – su atliekų tvaiku(0)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2011-04-06 14:25
Remeks katilinė Tarailiuose

"Remeks" katilinė Tarailiuose

Kovą vykusiame paskutiniame eiliniame rajono Tarybos posėdyje meras padėkojo visiems jos nariams, nes balandį rinksis naujieji, ką tik išrinkti jos nariai. Tačiau balandžio 6-ąją Taryba visgi susirinko dar kartą.  Atsirado intriga, daugelis svarstė, dėl kokių priežasčių po paskutinio posėdžio surengtas dar vienas – neeilinis, ir kiek kalbos apie atliekų deginimą Tarailių katilinėje turi pagrindo?

Sprendimas dėl „Bastilijos“ dar galėjo palaukti

Pastarasis posėdis iš kitų išsiskyrė ne tik tuo, kad buvo neeilinis, bet ir kai kurių Tarybos narių sutrikimu, nesugebėjimu sekti, kuris klausimas svarstomas, nes ne vienas šoko diskutuoti ne dėl tuo metu svarstomų klausimų...

Darbotvarkėje buvo aštuoni klausimai. Įdomu, kuriuos iš jų reikėjo skubiai spręsti? Biudžeto lėšų naudojimo tvarkos aprašo, visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos tvirtinimas, biudžetinių įstaigų ataskaita apie finansų kontrolės būklę, vienkartinių pašalpų skyrimas, sprendimas dėl sutikimo perimti valstybės turtą dar galėjo palaukti.

Tikinta, kad skubu buvę priimti sprendimą dėl Sporto centro nuostatų pakeitimo, nes reikėjo  įgyvendinti Konkurencijos tarybos verdiktą, priimti ir įgyvendinti priemones, kad nebūtų pažeidinėjamas Konkurencijos įstatymas. Konkurencijos taryba mūsų rajono Tarybai nepalankų sprendimą priėmė vasario 17 dieną. Konstatuota, kad Tarybos „Bastilijos“ sporto kompleksui skirtos lėšos galėjo būti panaudotos ir teikiant apgyvendinimo paslaugas, tokiu būdu buvo pažeistas Konkurencijos įstatymas, nes kitos apgyvendinimo paslaugas teikiančios įstaigos tokios paramos negauna. Taryba buvo įpareigota per tris mėnesius numatyti ir įgyvendinti priemones, kurios užtikrintų, kad „Bastilijos“ kompleksui skiriamos savivaldybės biudžeto lėšos viešosioms funkcijoms vykdyti nebūtų naudojamos šio komplekso ūkinės veiklos sąnaudoms dengti. Taryba užvakar priėmė sprendimą, panaikinantį „Bastilijos“ sporto komplekso savarankiškumą, dabar jis bus tik Sporto centro padalinys, nors numatyti reikalingas priemones ir jas įgyvendinti galėjo per tris mėnesius po Konkurencijos tarybos sprendimo paskelbimo, vadinasi, laiko dar buvo pakankamai. 

Pasigailėjo skolininkės

Priimti sprendimą dėl Gražinos Misiuvienės prašymo galbūt reikėjo skubiai, nes už didžiules skolas antstolis ėmėsi iniciatyvos ją iškeldinti iš buto. Bet tai buvo papildomas klausimas, ne dėl to buvo surengtas neeilinis posėdis. Taryba pasigailėjo skolininkės, priėmė sprendimą dėl vykdymo veiksmų atidėjimo. Teismo dar 1999 metais priimtas sprendimas G.Misiuvienės šeimą iškeldinti iš buto Vytauto g. 85 nebus vykdomas iki šių metų rugsėjo 1 dienos.

Kaip „Tauragės kurjeriui“ sakė savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus, šiai moteriai bus suteiktas kitas butas – be komunalinių patogumų. Taryba su ne visada apdairiai besielgiančia moterimi pasielgė labai humaniškai. Butas Eičiuose arba Tauragėje be komunalinių patogumų buvo siūlytas gerokai anksčiau, bet ji nesutiko išsikelti.

Savivaldybės būsto nuomininkė, gyvendama mažame, 11 kv.m butelyje „užsiaugino“ didelę skolą ne tik dėl menkų pajamų, bet ir dėl to, kad buvo tarp tų tauragiškių, kurie, protestuodami dėl nuolat augančių komunalinių paslaugų kainų ir menkų pajamų, kurį laiką išvis nieko nemokėjo, galvodami, kad „nieko blogo nebus“. Bet dėl delspinigių ir skolininkams netaikomų kompensacijų bei dėl buvusiuose bendrabučiuose didesnių mokesčių už bendrai naudojamą elektros energiją ir vandenį skolos katastrofiškai padidėjo ir veja iš buto. Gaudama menkas pajamas, G.Misiuvienė nepajėgia sumokėti kas mėnesį priskaičiuojamų mokesčių, o sena skola labai menkai mažėja, bet gavus būstą be komunalinių patogumų skolos bent nedidės.

Paneigė gandą apie ketinimą deginti atliekas

Peršasi išvada, kad neeilinis Tarybos posėdis buvo rengtas tik tam, kad būtų nutrauka sutartis su bendrija „Remeks“ dėl katilinės eksploatavimo. Dėl jo daugiausia ir diskutuota Taryboje bei mieste. Mat „Remeks“ bendrija paprašė, kad panaudos sutartis būtų nutraukta anksčiau laiko. O Socialdemokratų partijos rajono skyrius į savo rinkimų programą buvo įsirašęs pažadą – perimti „Remeks“ eksploatuojamą katilinę. Katilinė Tarailių mikrorajone kūrenti biokuru buvo pertvarkyta už gautą paskolą iš vieno Šiaurės šalių fondo. Bendrija „Remeks“, 2002 metais iš savivaldybės dešimčiai metų perėmusi katilinės eksploataciją, įsipareigojo grąžinti 500 tūkstančių litų paskolą. Per pusantrų metų dar liko grąžinti 105 tūkstančiai litų, bet gyventojams pabodo, kad jie už šilumą moka daugiau negu kiti Tauragės daugiabučių namų gyventojai, ir jie panoro, kad katilinė būtų perduota UAB „Tauragės šilumos tinklai“. Šilumininkams perėmus katilinę jie mokėtų tiek, kiek ir visi tauragiškiai – 18,65, o ne 22,24 cento (su PVM) už kilovatvalandę, o paskolą grąžintų šilumininkai.

Tarybos nariai nerimavo, ar nereikės perimti ir gyventojų skolų, ar dėl negrąžintos paskolos nedidės šilumos kaina visiems UAB „Tauragės šilumos tinklai“ klientams.

Savivaldybės specialistai ir meras Pranas Petrošius patikino, kad bendrijos skolos nebus perimtos, o 105 tūkstančiai litų, kuriuos po katilinės perėmimo turės grąžinti šilumininkai, šilumos kainai neatsilieps.

–Iki naujo šildymo sezono šilumos kaina nesikeis, o kokios bus kuro kainos kitą sezoną, dar niekas negali pasakyti. Bet biokuro kainos atsilieptų visoms savivaldybėms, todėl Tauragėje tiekiama šiluma vis tiek būtų viena pigiausių, kaip yra dabar, – sakė P.Petrošius.

Jis teigė, kad klausimas dėl pirmalaikio katilinės perėmimo gerai išanalizuotas, ir siūlė balsuoti už sprendimo projektą. Paklaustas, kodėl klausimas svarstomas skubos tvarka, meras atsakė, kad baiminamasi, kad bendrija „Remeks“ neprisidarytų didelių skolų, nes vien tik šilto vandens tiekimas jai esąs nuostolingas, be to, esą reikia daug laiko, kad būtų galima katilinę tinkamai paruošti kitam šildymo sezonui. Priimtas sprendimas katilinę, kurios balansinė vertė 1 839 278 Lt, perduoti Tauragės šilumos tinklams.

Po Tarybos posėdžio mero P.Petrošiaus paklausiau, ką jis mano apie kalbas, kad  Taurage susidomėję korėjiečiai „Remeks“ katilinėje ketina išbandyti atliekų deginimą.

– Net minties tokios nėra. Be to, tai būtų labai brangu. Tauragėje deginant atliekas gaminti šilumą būtų neracionalu. Galbūt atliekas deginti būtų galima vežti į Klaipėdą, – svarstė meras, visgi prasitaręs, kad su Pietų Korėjos verslininkais, kurie kuriasi mūsų rajone, kalbėta ir apie atliekų deginimą.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras