Vokiški baldai Žalgirių gimnazijai nereikalingi?(30)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2010-02-10 10:00

Užsnigti ir užpustyti vokiečių atvežti baldai sukrauti Žalgirių gimnazijos kieme.

Vokiečiai, dovanodami mokyklinius suolus ir kėdes tauragiškiams, manė, kad jie labai pravers mokiniams. Tačiau jau kuris laikas šie suolai, padengti storu sniego sluoksniu, riogso Žalgirių gimnazijos kieme. Viktorija Paulauskienė, gimnazijos direktorė, tvirtina, kad dar nenuspręsta, kur juos dėti, o baldus dovanojusių vokiečių partneriai tauragiškiai baiminasi, kad šie nesužinotų apie tokį akibrokštą.

 

 

Naudoja po keletą dešimtmečių

Egidijus Šteimantas, Tauragės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas, pripažįsta, kad daugelyje miesto ir rajono mokyklų dar tebestovi 20-30 metų senumo suolai.

-Ne tik kaimo, bet ir miesto mokyklose dar yra tokio senumo suolų. Ypač jų trūksta 5-10 klasių mokiniams, kadangi suolą pritaikyti ir penktokui, ir dešimtokui yra sunku, - „Tauragės kurjeriui“ sakė vedėjas.

Pasak E.Šteimanto, centralizuotai suolų jau kuris laikas nebegauna nė viena rajono mokykla, todėl juos tenka įsigyti iš mokinio krepšelio lėšų. Tai daro kiekviena mokykla svarankiškai.

Sužinojęs, kad mokykliniai suolai stovi užsnigti Žalgirių gimnazijos kieme, E.Šteimantas sakė apie tai girdintis pirmą kartą.

-Gali būti, kad tai labdara. Ne visada pavyksta gautus suolus ir kėdes pritaikyti, tai gal todėl juos ir sukrovė kieme, - svarstė vedėjas.

 

Direktorei suolai - per prasti?

 

Viktorija Paulauskienė, „Žalgirių“ gimnazijos direktorė, teigia, kad kaip labdara atvežti baldai iš Vokietijos sukėlė nemažai rūpesčių. Dar tik svarstoma, kur juos panaudoti.

-Gavome 60 komplektų suolų ir kėdžių. Tačiau mums atsiuntė vienokias nuotraukas, o gavome visai kitokius baldus. Be to, jie buvo labai murzini, reikės valyti. Po to galvosime, kur juos padėti, - „Tauragės kurjeriui“ sakė direktorė.

Anot jos, kėdės yra tinkamos, o suolai – per maži. Kodėl jie guli sumesti kieme, direktorė nepaaiškino.

 

Vokiečių bičiuliai susirūpino

 

Albina Stankevičiūtė, Vokiečių bičiulių draugijos Tauragėje narė, išgirdusi, kad vokiečių atvežti baldai riogso kieme, lyg būtų išmesti, buvo šokiruota.

-Vokiečiai patys rodo iniciatyvą, su meile padeda Tauragei, o čia tokie dalykai dedasi... Jeigu tai sužinotų vokiečiai, toks poelgis būtų didžiausias jų įžeidimas. Jie tauragiškiais nuoširdžiai rūpinasi, daro tai su meile. Ir šiuos baldus pasirūpino atvežti savo transportu, Žalgirių gimnazijai tai nė cento nekainavo, -  „Tauragės kurjeriui“ pasakojo A.Stankevičiūtė.

Anot jos, Vokiečių bičiulių draugija jau daug metų padeda Tauragės rajonui ir lėšomis, ir kitkuo, todėl toks poelgis, kai jų dovanoti baldai riogso užsnigti ir nereikalingi, gali pakenkti ilgametei draugystei.

-Jei tų baldų nereikėjo, taip derėjo ir pasakyti. Bet kuri kita mokykla juos mielai būtų paėmusi, - kalbėjo A.Stankevičiūtė.

Vakar į „Tauragės kurjerio“ redakciją paskambino ir šios draugijos narė, Žalgirių gimnazijos mokytoja Rima Bandzinienė. Pasak jos, su baldų sandėliavimu lauke išėjo nesusipratimas.

-Kai gavome baldus, paaiškėjo, kad dalis jų – per maži. Nebeturėjome vietos juos sukrauti po stogu, be to, tikėjomės, kad atsiras mokyklų, kurioms šie baldai pravers, neteks jų laikyti lauke, - kalbėjo mokytoja.

Ji prašė paskelbti, kad jei rajone yra mokyklų, kurioms reikalingi suolai ir kėdės, tinkami mokiniams maždaug iki devintos klasės, gali atvažiuoti ir vežtis vokiečių dovanotus baldus.

„Tauragės kurjerio“ duomenimis, vien tik Pagramančio pagrindinėje mokykloje 2-3 kabinetuose reikėtų pakeisti mokyklinius suolus ir kėdes.

Skaityti komentarus (30) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras