Varvantis šlapimas temdo gyvenimą(2)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2010-02-22 09:25

Kiaurai permirkusios buto lubos šalia elektros instaliacijos

Tai, ką papasakojo praėjusią savaitę „Tauragės kurjerio“ redakcijoje apsilankę sutuoktiniai Indra ir Vytautas Novikai, atrodė neįtikėtina: į jų butą Jūros g. 22 pro lubas teka kanalizacijos turinys, o viršuje gyvenanti kaimynė savo kaltę neigia.

 

.

Iš savivaldybės gautas butas apkarto

– Vanduo ir šlapimas iš antrojo aukšto į mūsų butą ir bendrą su kaimynais koridoriuką bei į dar vieną pirmojo aukšto butą tekėjo prieš dvi savaites. Dėl to perspėjome kaimynę, bet ji su mumis nesileido į kalbas, esą kanalizacijos ir vandentiekio vamzdžiai užšalę. Todėl dabar vanduo iš čiaupo nebeteka, o kanalizacija ji nebesinaudojanti. Dabar ir vėl kapsi nuo lubų koridoriuke. Norint jį pereiti reikia skėtį turėti, kad šlapimo neužlašėtų. Grindys – smirdinti čiuožykla. Kanalizacijos turinys varva ir ant kambarių lubų, sienų. Patys kuo geriau stengiamės susiremontuoti iš savivaldybės gautą butą, tačiau dėl kaimynės išdaigų turėsime nemažai nuostolių – reikės kai kur nuo sienų plokštes lupti, – guodėsi I.Novikienė.

Kol nebaigtas remontas, du mažus vaikus auginantys Novikai glaudžiasi nuomojamame bute. Jie neįsivaizduoja, kaip toliau reikės remontuoti butą ir jame gyventi, jei nuolat sunksis kanalizacijos turinys. I.Novikienė pasakojo, kad dėl kaimynės keliamų nemalonumų lankėsi UAB „Tauragės butų ūkis“. Bet buvo pasakyta, kad ši įstaiga to namo neeksploatuoja. Šio namo keturi butai yra privatizuoti, jų savininkai nėra sudarę sutarties su „Tauragės butų ūkiu“, o penkto, Novikams suteikto, buto savininkė yra savivaldybė, todėl patarta ten ir kreiptis. „Tauragės butų ūkio“ direktorė Edita Zinkė tai paaiškino ir „Tauragės kurjeriui“.

Savivaldybėje apsilankę Novikai vėl išsakė savo bėdas, parašė nusiskundimą ir prašymą, kad būtų galima butą apdrausti. Jei butas apdraustas, dėl užpylimo patirtus nuostolius atlygina draudimo kompanija, kuri sumokėtus pinigus išsireikalauja iš kaltininkų. Sutuoktiniai sakė dabar laukiantys, kuo jiems padės savivaldybės darbuotojai. Jie nori, kad būtų surašytas aktas, kad iš kaltininkės galėtų išieškoti padarytus nuostolius.

 

Savos gamybos vandentiekis ir kanalizacija – nepatvarūs

 

Apsilankiusi Jūros g. 22 pamačiau ir čiuožyklą koridoriuje, ir nuo lubų varvančias fekalijas, ir apibėgusios remontuojamo buto lubas bei sienas. Pakalbinta virš Novikų buto gyvenanti Irena Songailienė tikino, kad ji niekuo dėta, esą galbūt ką nors nederamo daro šalia gyvenanti kaimynė. Bet pastarosios butas – kitame namo gale, jame nėra nei vandentiekio, nei kanalizacijos. Tvarkingai gyvenanti moteris pasibaisėjo tokiais kaltinimais, sakė, kad pati visokių nemalonumų sulaukianti iš I.Songailienės.

I.Songailienė pasakojo, kad maždaug prieš metus jos vyras pats bute įrengė vietinį vandentiekį – vanduo siurbiamas iš kieme esančio šulinio, ir kanalizaciją, tik nutylėjo, kur jos vamzdis nuvestas. Galbūt fekalijų vamzdis nuvestas į netoliese esantį Molupio tvenkinį, nes už šią paslaugą I.Songailienė nemoka, kieme neturi įsirengusi ir nuosavo nuotekų surinktuvo. Neoficialiomis žiniomis, nemažai netoli Molupio tvenkinio gyvenančių žmonių nuotekų vamzdžius į jį yra sukišę.

Savo gamybos vandentiekis ir kanalizacija įrengti labai primityviai – iškišti pro medinio namo sienoje pragręžtą skylę, eina pagal sieną, pasislepia po žeme. Jie apšiltinti ir apskardinti, bet tokią šaltą žiemą, matyt, namudinės „inžinerijos“ nepakako, vamzdžiai užšalo, galbūt ir susprogo.

– Vanduo iš čiaupo nebebėga, prisinešu iš kieme esančio šulinio kibiru. Kanalizacija nesinaudoju – paplavas išpilu lauk, „didelio reikalo“ einu į kieme esančią būdelę, o „mažą“ darau į kibirą, vėliau išnešusi išpilu, – tikino ji.

Jūros g. 22 pirmajame aukšte yra trys butai ir visi kenčia dėl iš viršaus tekančių fekalijų. Į Elenos Norvilienės butą jos neteka, bet koridoriukas prišalęs ir prismirdęs. Nepavyko rasti dar vienų pirmojo aukšto gyventojų. I.Novikienė sakė, kad pas juos taip pat prasisunkė pasmirdęs skystis iš antrojo aukšto, apibėgo baldai, daiktai. Turtas apdraustas, todėl jie kreipėsi į draudimo kompaniją.

 

Privalės atsiskaityti

 

Paskambinus rytojaus dieną po Novikų apsilankymo redakcijoje savivaldybės Statybos skyriaus specialistui Rimui Valackai, atsakingam už socialinius būstus, apie susidariusią nemalonią situaciją Jūros g. 22 jis nieko daugiau, be to, kad ten lankėsi, negalėjo pasakyti ir patarė kalbėtis su Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiuoju specialistu Modestu Rudžiu. Pastarasis pažadėjo tuoj po ilgojo savaitgalio šiame name apsilankyti ir išsiaiškinti priežastį, kodėl smirdantis skystis teka pro lubas.

Klaipėdos aplinkos apsaugos departamento Tauragės agentūros inspektorius Petras Jukna abejojo, ar nuotekos iš minėto buto buvo leidžiamos į tvenkinį, esą tokių faktų išvis nebuvo nustatyta, nors yra baustų už nuotekų išleidimą į Molupį.

Pakalbintas UAB „Tauragės vandenys“ inžinierius Bronius Martinkus patikrinęs patikino, kad I.Songailienė iš tiesų už šią paslaugą nemoka. Peršasi prielaida, jog prie nuotekų tinklų buvo prisijungta nelegaliai, kai pernai Tauragės mieste už Europos Sąjungos lėšas įgyvendinant Nemuno žemupio projektą ir Jūros gatvėje buvo įrengti vandentiekio ir nuotekų tinklai.

– Nusiųsime komisiją, bus surašytas aktas, gyventoja turės atlyginti mūsų bendrovei padarytus nuostolius, mokėti už šią paslaugą, – sakė B.Martinkus.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras