Biudžetinėse įstaigose taupoma darbuotojų sąskaita(16)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2010-02-06 13:13

Algirdas Mosėjus: „Manau, kad vėl reikėtų galvoti apie dešimties darbo dienų nemokamas atostogas“.

Tauragės rajono savivaldybės administracija ir jai pavaldžios biudžetinės įstaigos per praėjusius metus darbo užmokesčio ir socialinio draudimo sąskaita sutaupė 714,02 tūkstančio litų. Savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad taupymo vajus darbuotojų sąskaita pasiteisino.

 

 

Visų savivaldybės skyrių ir įstaigų darbuotojai sutiko dvi savaites eiti nemokamų atostogų. Išimtis dėl darbuotojų nemokamų atostogų buvo padaryta tik dviem savivaldybės skyriams. Civilinės metrikacijos skyrius dėl nemokamų atostogų nebūtų galėjęs tinkamai dirbti, nes ten likusios tik dvi darbuotojos, trečioji yra vaiko priežiūros atostogose, o Socialinės paramos skyrių atėjus sunkmečiui užplūdo lankytojai.

– Darbuotojai buvo geranoriški, sutiko atostogauti nemokamai. Išanalizavome taupymo rezultatus ir padarėme atitinkamas išvadas. Tvirtinant šių metų biudžetą bus atsižvelgta į praėjusių metų taupymo rezultatus. Vadovaujantis socialiniu teisingumu, taupiesiems lėšų bus šiek tiek daugiau atseikėta, – sakė A.Mosėjus.

Daugiausia sutaupė Viešoji biblioteka – 51,6 tūkstančio litų, Kultūros centras – 45 tūkstančius litų, Muzikos mokykla – 44,4 tūkstančio litų ir vaikų reabilitacijos centras-mokykla „Pušelė“ – 42,5 tūkstančio litų. Vaikų globos namai „Šaltinėlis“ sutaupė 37 tūkstančius litų. Beveik tiek pat – 36,6 tūkstančio litų sutaupė ir savivaldybės administracija, nors čia dirba gerokai daugiau darbuotojų, kurie gauna didesnius atlyginimus. Nedaug nuo savivaldybės administracijos atsilieka ir Moksleivių kūrybos centras, sutaupęs 35,8 tūkstančio litų.

Tarp seniūnijų taupiausios buvo Mažonų, Skaudvilės ir Gaurės seniūnijos – atitinkamai jos sutaupė 13,4, 11,5 ir 11,2 tūkstančio litų. Tarp mokyklų taupymo lyderis – nedidelė Lomių pagrindinė mokykla, sutaupiusi 22,3 tūkstančio litų. Didžiulė „Šaltinio“ pagrindinė mokykla sutaupė 19,9 tūkstančio litų, nedaug nuo jos atsiliko gerokai mažesnės Tarailių pagrindinė mokykla, Žygaičių gimnazija, Gaurės ir Baltrušaičių pagrindinės mokyklos, sutaupiusios atitinkamai 20,2, 19,7, 17,9 ir 15,8 tūkstančio litų. Žalgirių gimnazijos, Martyno Mažvydo ir Jovarų pagrindinių mokyklų sutaupytos sumos nedaug tesiskiria – atitinkamai 9,8, 8,4 ir 8,1 tūkstančio litų, šias mokyklas lenkia Skaudvilės gimnazija, sutaupiusi 10,8 tūkstančio litų. Nė lito nesutaupė „Versmės“ gimnazija. Vaikų lopšeliai-darželiai „Ąžuoliukas“, „Žvaigždutė“ ir „Kodėlčius“ atitinkamai sutaupė 29,2, 24,6 ir 14,08 tūkstančio litų.

Rajono savivaldybės administracijos direktorius A.Mosėjus „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad patvirtinus šių metų rajono biudžetą, vėl bus tariamasi dėl taupymo darbuotojams einant nemokamų atostogų.

– Manau, kad vėl reikėtų galvoti apie dešimties darbo dienų nemokamas atostogas. Tačiau reikės spręsti, kaip tai daryti – tam tikrą laiką kasdien dirbti vieną valandą trumpiau ar nedirbti po vieną savaitės dieną, nes einant nemokamų atostogų dvi savaites gali nukentėti darbuotojų interesai. Tuo laiku jie neturi socialinio draudimo, nelaimės ar ligos atveju, kol pasibaigs nemokamų atostogų laikas, jiems nebūtų mokama už sirgtą laiką, – „Tauragės kurjeriui“ sakė A.Mosėjus.

Skaityti komentarus (16) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras