Tauragėje įsisuko aferistas(6)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2010-10-21 14:56

FOTO: R.Malychas

Praėjusią savaitę Tauragės daugiabučiuose siautėjo aferistas. Apmaudu, bet atsirado naivių, net ir aukštas pareigas Tauragėje užimančių žmonių, kurie lengva ranka atidavė apsimetėliui sunkiai uždirbtus pinigus. Akivaizdu, kad išmonei ribų nėra. Dabar jis prisistatinėja statybininku. Jo darbus neva remia Tauragės būtų ūkis. Pastarieji gi apie tokius darbus ir rangos sutartis sužinojo tik po to, kai sukčiai jau buvo spėję pasisavinti patiklių tauragiškių pinigus. Tiesa, kiek tokių naivuolių mūsų mieste yra, sunku pasakyti.

 

 

Atrodo pakankamai solidžiai

Tai, kad žmonės linkę aferistais patikėti, rodo, kad sukčiai šį amatą išmano. Jie nešasi pluoštą paruoštų UAB „Sostinės siūlės“ „Statybos rangos sutarčių“ bei „Kasos pajamų orderio kvitų“. Du nukentėjusieji prisipažino, kad „statybininkas“ atsineštus „dokumentus“ užantspaudavo ir išrašė jų akivaizdoje. Įdomiausia tai, kad sukčiai į butą patenka kaip Tauragės butų ūkio atstovai. Žmonės, nežinia kodėl, jais patiki ir atidaro butą. Būtent nuo to, kokia prabanga „kvepia“ butas, priklauso, kokia bus jo „remonto“ kaina. O nuo jos – avanso dydis.

 

Darbus žada atlikti greit

 

Abu nukentėjusieji pripažįsta, kad sostinės darbuotojai pirmiausia „įvertina“ buto būklę. Pasiteirauja, ar nešlapiuoja ir nepelija sienos, galbūt reikalingas kitas buto išorinių sienų remontas. Vyras aiškina, neva jį delegavęs Tauragės butų ūkis neturi tinkamos įrangos tokiems remonto darbams. Mat jis dirbąs itin pažangiomis technologijomis. Pavyzdžiui, pakankamai gerai uždirbančios moters iš Ateities tako 12-ojo namo, viso buto remontui reikėtų, anot „statybininko“, vos 595 litų. Kur kas skurdžiau gyvenantis Ateities tako 10-ojo namo gyventojas už balkono remontą suderėjo vos 180 litų sumą. Tad jam avansas atsiėjo vos 50 litų, kai tuo tarpu kaimynė paklojo 236 litus. Balkoną suremontuoti „rangovas“ pasižadėjo per dieną, o viso buto sienas išlyginti – per šešias dienas.

 

Kilo įtarimas

 

Kiek žmonių Tauragėje sukčiams sumokėjo taip vadinamus pradinius įnašus, neaišku. Manoma, jog ylos iš maišų ims lįsti šiek tiek vėliau – kai žmonės susivoks esą apgauti. Pirmieji apie tai susimąstė du Ateities tako gyventojai. Jų dėka UAB „Tauragės butų ūkis“ direktorė Edita Vaitkutė–Zinkė ėmėsi operatyvios veiklos – pati pričiupo aferistą. Tiesa, tik telefonu. Bet bent trumpam šis sukčius, tikimasi, Tauragę apeis lanku. Nors telefonu jis tiesiai šviesiai direktorei pasakė, dabar vykstąs į „objektus“ Jurbarke.

 

Internete – pilna nuorodų

 

E.Vaitkutė–Zinkė neslepia, duomenis apie įtartiną asmenį surinkusi iškart, vos jos kabinete pasirodė nuo sukčių nukentėjęs Ateities tako gyventojas. Čia informacijos apie UAB „Sostinės siūlės“ ir jos direktorių Darių Kasparaitį daugiau nei pakankama. Yra ir jo anketiniai duomenys. Mat D.Kasparaitis kaip Tautinės partijos „Lietuvos kelias“ atstovas kandidatavo į Lietuvos respublikos seimo narius Šilalės–Šilutės rinkiminėje apygardoje. Iš Vyriausiosios rinkimų komisijos puslapio darosi aišku, jog D.Kasparaitis turi vidurinį išsilavinimą. „Visą laiką svajojo studijuoti“, – rašoma jau „politiko“ anketoje. Čia vyras nepateikia duomenų apie sutuoktinį. Bet internete galima rasti informacijos, kad D.Kasparaičio gyvenimo draugė – Danutė Lisauskaitė. Jiedu nuolatos rengia protestus prieš valdžią prisidengdami „Darbuotojų teisių sąjungos“ vardu.

Svetainėje www.skundai.lt rašoma, kad šio žmogaus reikia saugotis kaip aferisto. Čia komentarus palieka visoje Lietuvoje nuo šio žmogaus apgaulių nukentėję asmenys.

 

Likvidavo, bet veiklą tęsia?

 

Įdomu tai, kad pernai rudenį pakartotiniuose rinkimuose į Seimą dalyvauti pasišovęs D.Kasparaitis viešai buvo pareiškęs kandidatuojąs vienmandatėje apygardoje, nes bendrovė „Sostinės siūlės“ likviduojama. Jo pagrindinė veikla esą buvo permesta į visuomeninį lygmenį. Tuomet į Seimą mėginęs prasibrauti aferistas deklaravo, jog neturi nei turto, nei pajamų. Tačiau, žvelgiant į jo darbais pasipiktinusių lietuvių nuomones, darosi aišku, jog D.Kasparaitis savo nusikalstamą veiklą tęsia – komentarai, liudijantys jo nuodėmes, datuojami jau šių metų mėnesiais.

 

Griebiasi šiaudo

 

„UAB „Sostinės siūlės“ aferistas D. Kasparaitis eina per daugiabučius siūlydamas, jog jo vadovaujama įmonė sutvarkys namo siūles, sudaro sutartis, paima pinigus ir dingsta, į telefono skambučius neatsako, važinėja po visus Lietuvos miestus. Skolų išieškojimo biure yra įregistruotas kaip ir yra prasiskolinęs daug pinigų“, – tokia trumpa informacija platinama internete. Galbūt tokie D.Kasparaičio veiksmai yra jo neišvengiamai blogo gyvenimo padariniai? Tačiau internautojai pastebi, jog D.Kasparaičio – UAB „Sostinės siūlės“ akcininko ir direktoriaus nuotrauka byloja, kad jis gyvena ne tik ne blogai, bet dargi labai gerai. Ją galima rasti rinkiminės komisijos puslapiuose.

Nesupranta beprasmiško pasitikėjimo

 

UAB „Tauragės butų ūkis“ direktorė neatsistebi tauragiškių naivumu. Ji teigia, jog su administruojamų namų gyventojais susitinka ir dėl būsimų remontų kalbasi nuolatos.

– Žmonės paprastai dievagojasi, kad neturi pinigų remontams atlikti. Nors gerbūvis reikalingas būtent jiems. Dar daugiau, mes netraukiame skaičių iš niekur – sakome tai, ką galime garantuoti ir už ką prisiimame atsakomybę. Todėl mus labai nustebino pastarieji įvykiai. Kaip tokie žmonės, kurie nesutinka kas mėnesį mokėti po keliasdešimt litų, atveria pinigines į butą įžengusiam pirmam pasitaikiusiam sukčiui, – vakar „Tauragės kurjeriui“ sakė E.Vaitkutė–Zinkė.

 

Ėmėsi veiklos

 

Norėdama apginti savo administruojamų namų gyventojų pinigus, UAB „Tauragės butų ūkis“ direktorė kreipėsi pagalbos į policiją – užregistravo pranešimą apie neteisėtą „Sostinės siūlių“ veiklą. Direktorė apsimetusi viena iš susidomėjusių vartotojų paskambino D.Kasparaičiui ir sužinojo jo nuomonę.

– Vyras bandė mane įtikinti, kad Butų ūkis neturi reikiamos įrangos, dėl to, esą su „Sostinės siūlėmis“ sutartis sudarę tauragiškiai pinigus galės atsiimti būtent iš mūsų – Tauragės butų ūkio. Nebeišvėriau ir prisistačiau, kas esu iš tikrųjų. Jis nenorėjo patikėti, mat D.Kasparaičio žiniomis, mūsų bendrovei vis dar tebevadovauja vyras. Todėl vėliau sužinojau, jog jis skambino mūsų sekretorei ir tikslino informaciją. Su manimi jis nebenorėjo kalbėti. Todėl darau išvadą, kad dabar savo aferizmo tinklą šis žmogus mes į kitus miestelius. Džiaugiuosi, kad bent jau trumpam nuo jo verslo žabangų tauragiškius mums pavyko apsaugoti, – kalbėjo E.Vaitkutė–Zinkė.

Kai straipsnis jau buvo parengtas spaudai, direktorė informavo, jog sukčiaus veiklos atvejų daugėja – vakar pavakarę ji identišką atvejį išsiaiškino Ateities tako 2-ajame name. Dar daugiau, atsirado ir aferisto auka iš kitos „barikadų“ pusės – statybininkai, atliekantys darbus be jokių sutarčių ir be atlygio.

– Sunerimome, kai viename daugiabučių perskaitėme UAB „Tauragės butų ūkis“ parnešimą apie sukčius. Dabar susimąstėme, kad ir mes, greičiausiai, esame aukos – namų Gedimino g. remonto darbus jau atlikome, – pasakoja Eugenijumi prisistatantis vyras.

Pasirodo, jį su kolega nusamdęs vyras važinėjasi taksi automobiliais. Dar žinoma, jog iki visuotinio sąmyšio vilnietis buvo apsistojęs „Bangos“ viešbutyje. Prekes ir įrankius iš „Senukų“ parduotuvės meistrams jis pirkdavęs už grynus pinigus ir atveždavęs į remontuojamo namo vietą pats taksi automobiliu. Sutarčių su statybininkais D.Kasparaitis nebuvo sudaręs. Raminęs vyrus, jog jie bus įdarbinti artimiausiu metu. Kai bus sudarytos darbo sutartys, tuomet statybininkai turėjo gauti ir atlyginimus  – po 25 litus už valandą. Kol kas vyrams UAB „Sostinės siūlės“ vadovas sumokėjo tik po 60 litų, t.y. neatsiskaitė nė už vieną darbo dieną. Sutartis ir atlyginimus D.Kasparaitis buvo žadėjęs atvežti pirmadienį (vakar). Tačiau dėl nežinomų priežasčių Tauragėje jis nepasirodė.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras