Oficialiai uždarytas Tauragės miesto Ližių sąvartynas (nuotraukos)(0)

Eugenijus ŠALTIS

2010-10-18 08:11

FOTO: R.Malychas

Ketvirtadienį oficialiai uždarytas maždaug 40 metų Ližių kaime buvęs Tauragės miesto sąvartynas. Per šiuos metus sąvartyno teritorija išsiplėtė iki beveik 7 ha ploto. Gyventojai, fabrikai, įmonės ir įstaigos  čia suvertė apie 360 000 kubinių metrų visokiausių atliekų. Gražioje vietoje, prie kultūros ir istorijos paminklų, Jūros ir Šešuvies santakoje sąvartynas teršė aplinką, nuodijo upių vandenis, darė didžiulę žalą gamtai.

 

 

 

 

 

Ližių sąvartyno uždarymo ceremonijoje apie tai kalbėjo LR Vyriausybės atstovas Tauragės apskrityje Viktoras Kovšovas (beje, jis yra šiuolaikiško atliekų tvarkymo pradininkas, iniciatorius Tauragės regione, jo iniciatyvos dėka prasidėjo visi didieji atliekų tvarkymo projektai ne tik Tauragės rajone, bet visame regione), Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius, kiti dalyviai. Uždarymo ceremonijoje dalyvavo visi Tauragės apskrities savivaldybių merai, administracijų vadovai, nes visos savivaldybės dalyvauja projekte „Tauragės regiono atliekų tvarkymo sistemos sukūrimas“. Viena iš projekto dalių ir yra Ližių sąvartyno uždarymas. Tokių uždarymų (Ližių sąvartynas buvo vienas iš didžiausių regione) laukia dar 58 sąvartynai apskrityje. Jie turėtų būti uždaryti per 30 mėnesių. Darbai kainuotų apie 14 milijonų litų. Jau baigtos visos procedūros ir rugsėjo 27 dieną pasirašyta rangos sutartis su UAB „Pireka“.

Ližių sąvartynas sutvarkytas per 15 mėnesių. Čia įvykdyta darbų už  beveik 3 milijonus litų. Sąvartynas apželdintas, rekultivuotas ir atrodo kaip „nekaltas“ piliakalnis. Jo sutvarkymui 70 proc. lėšų gauta iš Europos Sąjungos, 20 proc. valstybės biudžeto lėšos ir 10 proc. – Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro lėšos (paskola).

Sąvartyno tvarkymo darbus kokybiškai atliko UAB „Kauno keliai“. Už tai jiems dėkojo Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Leonas Leikus. Jis taip pat išreiškė padėkas apskrities savivaldybių merams, administracijų direktoriams, valdybos nariams už suteiktą pagalbą, laiku priimtus sprendimus.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras