Nauji rinkimai – nauji galvosūkiai(52)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2010-10-05 12:10

Kitų metų vasario 27-tąją vyks savivaldybių tarybų rinkimai. Juose numatyta nemažai naujovių. Nebegalės atsisakyti mandatų tie, kurie tik puošė partijų sąrašus, neketino dirbti tarybose ar jų pareigos su tuo nesuderinamos. Pretenduoti būti išrinktais gali nepriklausomi kandidatai, tačiau jų rajone aptikti nepavyko. Kai kuriose savivaldybėse dėl gyventojų skaičiaus sumažėjimo bus renkama mažiau tarybos narių. Mūsų rajone vietoje 27 Tarybos narių bus renkami tik 25, nes sumažėjo gyventojų skaičius – šių metų sausio 1 dieną gyveno 49925 žmonės.

Lietuvos Respublikos Vyriausiosios rinkimų komisijos Kompiuterinių technologijų skyriaus vedėja Jurga Augustaitytė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad kai kuriose savivaldybėse mažinti tarybų narių skaičių (turėtų sumažėti nuo 1550 iki 1526) planuojama remiantis preliminariais statistikos duomenimis. Netrukus Statistikos departamentas pateiks patikslintą šalies savivaldybių gyventojų skaičių 2010 metų liepos 1 dienai, tačiau čia didelių pokyčių tikėtis nėra pagrindo.

„Tauragės kurjeris“ paprašė įtakingiausių rajone partijų skyrių lyderių pasidalinti mintimis, kaip jie vertina naujoves, kaip ruošiasi savivaldybių tarybų rinkimams.

Pranas Petrošius, Socialdemokratų partijos rajono skyriaus pirmininkas:

 – Nors žmonės balsuoja už partijas, tačiau rinkimų rezultatams turi reikšmės ir tai, kokie asmenys įrašyti sąraše – įtakingos asmenybės gali patempti aukštyn. Rinkėjai turi žinoti, už ką balsuoja, todėl pritariu naujai tvarkai, kad sąrašuose nebūtų tų asmenų, kurie neketina arba dėl užimamų pareigų negali dirbti taryboje, todėl vėliau atsisako mandato. Mūsų sąrašuose taip pat buvo tokių asmenų, bet ne daug.

Geriau, kad mūsų rajono Tarybos narių skaičius nebūtų mažinamas. Kai daugiau rinkėjų atstovų – daugiau nuomonių, daugiau demokratijos.

Kandidatų sąrašą turime, jame apie 60 žmonių. Sieksime, kad būtų atstovaujama ne tik miesto, bet ir kaimo žmonėms, bendruomenėms. Tai galime gerai padaryti, nes skyriuje yra per 500 išsilavinusių, patyrusių, darbščių partijos narių. Sąrašo dar nereitingavome, netvirtinome, tai padarysime iki rinkimų likus 60 dienų, kaip to reikalauja nustatyta tvarka. Tikimės rinkimuose gauti 8 mandatus, kiek Taryboje turime vietų po to, kai į socialdemokratų partiją įsijungė du buvę socialliberalai.

Antanas Stankus, Tėvynės sąjungos–Krikščioniškųjų demokratų partijos skyriaus vadovas:

 – Mano nuomonė kategoriška: turi būti renkami tie, kurie iš tiesų dirbs Taryboje. Ne Tarybos narių skaičius lemia jos aktyvumą, o tikras noras dirbti žmonių labui. Kandidatų sąrašą turime, jis jau reitinguotas, bet dar nepatvirtintas visuotiniame susirinkime, todėl ir pirmųjų sąraše pavardžių neatskleisiu. Galiu pasakyti tik tiek, kad rugpjūtį pas mus buvo partijos lyderio rinkimai, aš buvau  išrinktas, todėl reitingavime nebedalyvauju, mano pavardė įrašyta pirmu numeriu. Tikimės rinkimuose laimėti ne mažiau vietų negu turime dabar – bent šešias.

Sigitas Kancevyčius, partijos Tvarka ir teisingumas, skyriaus pirmininkas: 

– Gerai, kad garsios pavardės negalės puošti kandidatų sąrašų. Pagal savo užimamas pareigas ir aš negalėsiu būti sąraše, arba turėčiau atsisakyti vadovavimo savivaldybės įstaigai – Viešajai bibliotekai, bet juk dėl šio posto pasitraukiau iš Tarybos. Nematau bėdos dėl Tarybos narių skaičiaus mažinimo, nes bus mažiau tuščiažodžiavimo, sutaupyta šiek tiek lėšų.

Kandidatų abėcėlinį sąrašą sudarėme dar pavasarį, tai skatina žmones geriau padirbėti, pasitempti, nes nuo to priklausys reitingavimas – vieta sąraše. Mūsų sąrašas gana ilgas – 48 partijos nariai. Tikimės gauti ne mažiau vietų negu turime dabar.

Irena Ričkuvienė, Liberalų ir centro sąjungos skyriaus vadovė:

 – Pritariu nuostatai: jei nežadi būti Tarybos nariu, neik į kandidatų sąrašą, užleisk vietą žmogui, kuris iš tiesų nori dirbti. Nematau jokios problemos, kad mažės Tarybos narių skaičius, nes daug svarbiau ne skaičius, o aktyvumas. Nors mūsų skyriui po kai kurių įvykių buvo pranašaujama suirutė, į rinkimus einame tvirtai susitelkę, stiprūs ir vieningi, degdami noru dirbti. Kandidatų sąrašą turime, bet jis dar nereitinguotas, netvirtintas, tam dar turime pakankamai laiko. Šiuose rinkimuose tikimės „pasirodyti“ ne blogiau negu 2007-taisiais, kai gavome 6 mandatus.

Eduardas Anulis, Valstiečių liaudininkų sąjungos skyriaus pirmininkas:

 – Kandidatų sąrašų puošimas žinomomis pavardėmis, negalvojant tapti Tarybos nariu, iš tiesų jų nepuošia, o gadina, nes rinkėjai praranda pasitikėjimą: balsuoja už vienus, o dirba kiti. Tačiau nemanau, kad rinkimų naujovės gali turėti didesnės įtakos rajono Tarybai, viso rajono gyvenimui, kiti, daug svarbesni dalykai tai lemia, o ne tai, kiek Tarybos narių bus išrinkta – 27 ar 25. Žemdirbiai dabar gyvena nusivylimo nuotaikomis – laukiame sprendimo, ar Lietuva sumažins jiems skiriamų tiesioginių išmokų dalį, nes Europos Sąjunga savo dalies nemažina. Tikimės, kad žemdirbiams kitoje Taryboje bus neblogiau atstovaujama negu dabar.

Vaidotas Globys, Darbo partijos skyriaus pirmininkas:

– Pritariu tam, kad kandidatų sąrašai būtų tikri, o ne dėl pasipuikavimo įrašytos kai kurios pavardės. Labai gerai, kad mažinamas Tarybos narių skaičius, tuomet jų „svoris“ bus didesnis.

Preliminarų kandidatų sąrašą sudarėme rugpjūtį, reitinguojamas ir tvirtinamas jis bus lapkritį ar gruodį. Tam dar turime daug laiko, dabar, o ne prieš pat rinkimus, skubame nuveikti numatytus darbus – šelpiame sunkiai besiverčiančias šeimas. Galėtų ir kiti prie to prisidėti.

Keliame sau nedidelį pradinį tikslą – pirmą kartą patekti į rajono Tarybą.

Skaityti komentarus (52) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras