Šaltis davė papildomo darbo(1)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2010-01-27 13:32

UAB „Tauragės vandenys“ darbuotojai šalina vandentiekio avarijos padarinius neseniai rekonstruotoje Martyno Mažvydo gatvėje.

Kai kur iki trisdešimties, Tauragėje – žemiau dvidešimties laipsnių šalčio nukritusi oro temperatūra įvairioms tarnyboms, gyventojams sukėlė nemažai problemų.

 

 

Vandentiekyje – dvi avarijos

Daugiausia bėdų dėl smarkiai atšalusių orų patyrė vandens tiekėjai. Pasak UAB „Tauragės vandenys“ direktoriaus Rimanto Veiso, penktadienio vakarą vandentiekio vamzdis trūko Martyno Mažvydo gatvėje, šeštadienį – Gedimino ir Žemaitės gatvių sankirtoje. Be vandens liko kai kurie aplinkiniai individualūs namai, daugiabučių namų gyventojai šio nemalonumo išvengė.

Avarijų priežastys – per šalčius „vaikštantis“ gruntas.

– Spaudžiant šalčiams visuomet kyla daugiau avarijų, tuomet sudėtingiau būna jas likviduoti. Gerai bent tiek, kad greitai pavyko nustatyti vietas, kur lūžo vamzdžiai. Kad būtų sparčiau, likviduoti gedimą Gedimino gatvėje į pagalbą pakviesta Gedimino Girkšo individuali įmonė. Martyno Mažvydo gatvėje dirba mūsų žmonės. Tikimės, kad šiandien vandens tiekimas bus atstatytas. Pagal prietaisų rodmenis įtariame, kad dar vienoje vietoje įvyko avarija. Ieškome vietos, kur trūko vamzdis, mūsų darbuotojams vėl teks gerokai paplušėti, – sakė R.Veisas.

Jis teigė, kad daugiausia bėdų vandens tiekėjams padaro sustiprėję šalčiai. Problemų kyla ir tuomet, kai jie traukiasi, kai iš žemės eina pašalas. Vandens tiekimo bendrovės vadovas, naudodamasis proga, priminė daugiabučius namus eksploatuojančioms organizacijoms, individualių namų savininkams, kad pasirūpintų, jog įvadiniai vamzdžiai būtų tinkamai izoliuoti, langai ir durys sutvarkyti.

 

Išėmus langą užšalo vandentiekio vamzdis

 

UAB „Tauragės šilumos tinklai“ technikos direktorius Petras Grevys teigė, kad šaltis šilumininkams kol kas nemalonumų nepridarė.

– Nebuvo gedimų, pavyksta išlaikyti reikalingą temperatūrų režimą. Gyventojai nesiskundžia. Noriu priminti butų eksploatuotojams ir gyventojams, kad deramai susitvarkytų duris, langus, taip pat laiptinėse ir rūsiuose, nes dėl netvarkos gali užšalti vamzdžiai, – sakė P.Grevys.

Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Virginijus Petraitis sakė, kad kol kas šaltis gaisrų skaičiaus nepadidino. Savaitgalį buvo tik vienas gaisras – šeštadienį Kunigiškiuose degė gyvenamasis namas. Paprastai per šalčius kyla daugiau gaisrų, nes kai kurie gyventojai netinkamai naudojasi šildymo prietaisais, ne visi jie tvarkingi, nesilaikoma saugumo taisyklių, nepasirūpinama laiku – kas tris mėnesius – išvalyti dūmtraukių.

UAB „Tauragės butų ūkis“ direktorė Edita Zinkė patikino, kad bendrovės aptarnaujamuose namuose kol kas didelių bėdų nebuvo, vandentiekio vamzdis buvo užšalęs tik viename daugiabučiame name. Pasak jos, pikčiausia, kad dėl to kaltas gyventojas savo kaltės nenori suprasti. Vienas Tauragės dvaro trečiojo namo gyventojas dėl to, kad laiptinėje dažnai tvyro dūmų kvapas, ne pirmą kartą išėmė langą. Laiptinėje užšalo vandentiekio vamzdis. Laimė, jis netrūko, pavyko atšildyti.

– Noriu priminti, kad daugiabučių namų gyventojai, pamatę išdaužtą laiptinės ar rūsio langą arba neužsidarančias duris, kuo skubiau praneštų mums. Seni butų langai turi būti užkamšyti, jei nėra lėšų jų pakeisti plastikiniais, – sakė E.Zinkė.

 

Ligoninė žmonių antplūdžio nepajautė

 

Užpuolę šalčiai dažnai ne vieną nelaimėlį atveja į ligoninę. Tauragės apskrities ligoninės Priėmimo skyriaus vedėjas Alfredas Oras „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad, nepaisant šaltų orų, į ligoninę dar neatvežtas nė vienas apšalęs žmogus.

– Kai atšalo, policija, greitoji medicinos pagalba dažniau atveža žmonių, neturinčių nuolatinės gyvenamosios vietos. Kaip taisyklė, benamiai dažniausiai būna neblaivūs, gulinėja gatvėse, nuo pavojingo galūnių nušalimo ar net mirties juos gelbsti gailestingi praeiviai – iškviečia policininkus arba greitąją medicinos pagalbą. Bent po vieną tokį kasdien mums atveža. Vieną tokį žmogų mums tris naktis iš eilės vežė. Pasirūpiname jais, atšildome, bet ligoninė – gydymo, o ne socialines paslaugas teikianti įstaiga, todėl tenka tartis su miesto seniūnija, kad jais pasirūpintų, – kalbėjo A.Oras.

 

Nakvynės namuose vietų netrūksta

 

Nakvynės namų administratorė Jovita Černeckienė stebėjosi, kad jos vadovaujama įstaiga šalčio aštrių dantų dar nepajuto. Pasak jos, vietų Nakvynės namuose netrūksta – šiuo metu čia gyvena 17 žmonių, yra 25 laisvos vietos. Jei didelė bėda, pasak J.Černeckienės, dar keletą būtų galima apnakvyndinti ant grindų, yra pakankamai čiužinių, pagalvių, apklotų, patalpose šilta.

– Retkarčiais policija arba greitoji medicinos pagalba atveža vieną kitą benamį. Sausį atvežė vieną dėl gyvenimo būdo nusilpusią nebejauną moterį. Susitarėme, kad ji būtų paguldyta į Slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninę, o po to galės pas mus gyventi, – pasakojo J.Černeckienė.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras