Darbuotojus perėmė, Valentiną Pocių pamiršo(8)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2010-01-19 08:13

Tauragės apskrities viršininkas Raimundas Vaitiekus. R.Malycho foto

Tik iki šių metų liepos gyvuosiančioje Tauragės apskrities viršininko administracijoje nuo praėjusių metų liepos nuolat mažėja darbuotojų skaičius – jie atleidžiami, perduodami kitoms institucijoms. Nuo šių metų pradžios neliko nė vieno departamento – jų darbuotojai buvo perduoti kitai institucijai, tik vienas departamento vadovas nebuvo perimtas, tačiau apie tai Apskrities viršininko administracija ir darbuotojas sužinojo gruodžio 30-ąją.

 
 

Apskrities viršininkas Raimundas Vaitiekus „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad visus Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento darbuotojus perėmė Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros inspekcija prie Aplinkos ministerijos.

– Buvo žadama perimti visus. Kliūčių tam nebuvo. Iš mūsų perimamiems darbuotojams buvo numatyta dešimt etatų, o pas mus dirbo devyni žmonės. Viena darbuotoja išėjo į pensiją, kita, dirbusi pagal darbo sutartį, ten išėjo dirbti pagal savo prašymą. Šeši buvo perimti, o departamento direktorius, iš anksto neįspėjus nei jo, nei mūsų, paliktas. Kiek žinau, šalyje neperimti net 22 šių departamentų darbuotojai. Neperimti tie, kuriems pareikšti kokie nors įtarimai. Tarp jų atsidūrė ir mūsiškis Valentinas Pocius. Jam iškelta baudžiamoji byla dar nebaigta, nuosprendis dar nėra paskelbtas, bet nuteisė žmogų be teismo. Ir mūsų administracijai dėl to kilo nepatogumų – darbuotojas nebeturi jokių funkcijų, o iš administracijos lėšų jam keturis mėnesius teks mokėti atlyginimą – 4404 litus neatskaičius mokesčių, nes tik gruodžio 30-ąją, kai sužinojome šią nemalonią naujieną, jam įteikėme įspėjimą dėl atleidimo. Atleidžiant privalėsime išmokėti išeitinę kompensaciją už keturis mėnesius, dėl to mums teks pasispausti finansiškai, – pasakojo apskrities viršininkas.

Buvo kalbama, kad V.Pocius buvo parašęs prašymą išeiti iš darbo iš karto šalių susitarimu, bet toks susitarimas neįvyko, nes, pasak viršininko, karjeros valstybės tarnautojui tokia galimybė nenumatyta. Ir pinigų išeitinei kompensacijai už aštuonis mėnesius esą nebūtų iš kur paimti. Pasak R.Vaitiekaus, balandį jį atleidus teks mokėti tik už keturis mėnesius, be to, valstybės tarnautojams išeitinė kompensacija mokama kas mėnesį, o ne visa iš karto.

Apskrities vadovas sakė, kad, susidarius tokiai nestandartinei situacijai, kadangi V.Pociui nėra galimybės pasiūlyti panašaus lygio pareigų, jis buvo paliktas dirbti be funkcijų, jam skirta darbo vieta.

Į Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros inspekciją perėję darbuotojai liko dirbti savo kabinetuose, buvo perduota kai kuri įranga. Tačiau nepavyko rasti, kuriame kabinete sėdi V.Pocius, tik vėliau sužinojau, kad jis serga. Telefonu pakalbintas V.Pocius sakė, kad toks staigus posūkis po penkiolikos metų darbo (dirba nuo pat apskrities įsikūrimo – aut. p.) jam netikėtas ir nemalonus.

Į klausimą, ką darbe veikė po Naujųjų metų iki tol, kol susirgo sausio 8-ąją, atsakė:

– Nieko neveikiau, o ką čia beveiksi...

Kalbinamas apie bylos eigą, sveikatą, ateities planus, atsakė:

 – Aš nuo visų tų dalykų pavargau ir nebenoriu apie tai kalbėti.

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras