Algos dydžio vicemeras nežino(37)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2010-01-18 08:23

Astai Piečienei keista, kodėl susidomėta jos atlygimo dydžiu būtent dabar, kai kelerius metus niekas nė neklausė, kiek ji uždirba

Pranas Petrošius, Tauragės rajono savivaldybės mero pavaduotojas, situaciją, kai kitų savivaldybės įmonių ar viešųjų įstaigų vadovų atlyginimai viršija ir dešimt tūkstančių litų, vadina nenormalia. Tačiau pats esą nežino, kokio dydžio atlyginimą gauna Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorė Asta Piečienė ir kiti centro vadovai, o nežinojimą laiko normaliu dalyku.

 

 

Žino tik iš nuogirdų

Kaip trečiadienį „Tauragės kurjeriui“ sakė P.Petrošius, jis esą nežino, kiek tiksliai uždirba PSPC vadovai. Vicemero teigimu, maždaug apie 2005 metus rajono Tarybos sprendimu buvo patvirtintas PSPC direktorės atlyginimo koeficientas.

– Prisimenu, kad Taryboje tvirtinome 3,5 koeficiento dydžio PSPC direktoriaus atlyginimą, kuris būtų skaičiuojamas nuo vidutinio darbuotojų atlyginimo. Tuo metu vidutinis PSPC darbuotojų atlyginimas buvo apie 1200 litų. A.Mosėjus yra PSPC stebėtojų tarybos pirmininkas, jis daugiau apie tuos reikalus žino, – antradienį, kalbėdamas su kelių leidinių žurnalistais, sakė P.Petrošius.

 

Tarybai alga neužkliuvo

 

Paklaustas, kodėl rajono Taryboje niekada nebuvo svarstomas klausimas dėl PSPC direktorės atlyginimo koeficiento sumažinimo, P.Petrošius tvirtino, kad Taryba nebuvo gavusi tokio pasiūlymo. Jis pats, kaip Tarybos narys, tokio siūlymo nėra pateikęs taip pat.

Išskirtinę teisę reguliuoti PSPC vadovų atlyginimo dydžius turinti Tauragės rajono taryba nuo 2004 metų yra priėmusi sprendimus tik dėl atlyginimo kėlimo. Pirmasis jų yra 2004 metų gruodį tuometinio rajono mero P.Petrošiaus pasirašytas sprendimas, kuriuo nustatytas 3,5 koeficiento dydžio įstaigos darbuotojų praėjusių metų vidutinio darbo užmokesčio dydžio atlyginimas. Sprendimu nutarta naująjį koeficientą pradėti taikyti nuo 2005 metų sausio 1 dienos.

 

A.Mosėjus: „Dabar – ne sovietmetis...“

 

Algirdas Mosėjus, savivaldybės administracijos direktorius, yra ir PSPC stebėtojų tarybos pirmininkas. Komisijoje dirba dar keturi nariai, o jų vadovas mano, kad algą, kurią uždirba centro vadovė, vertinti būtų subjektyvu.

– Centro direktorės atlyginimo dydis yra patvirtintas rajono Tarybos sprendimu. Papildomai ji gauna atlygį už tai, kad dirba PSPC gydytoja. Pernai buvo mėnesių, kai direktorė uždirbdavo po 8– 9 tūkstančius litų. Gali pasirodyti daug, tačiau dabar – ne sovietmetis, kai visi vertinami pagal vieną kurpalį ir negalima mokėti tiek, kiek žmogus uždirba, – teigė A.Mosėjus.

Stebėtojų tarybos pirmininkas sakė, jog per visą laiką taryba nėra gavusi pasiūlymo mažinti PSPC vadovų atlyginimų. Apie tokius pasiūlymus nėra buvę kalbos ir rajono Taryboje.

Pasak A.Mosėjaus, pastaruoju metu žiniasklaida itin susidomėjo šios įstaigos darbuotojų algomis – tuo domėjosi ir dar kelių rajone dirbančių leidinių atstovai.

 

Niekas pretenzijų nereiškė

 

Asta Piečienė, centro direktorė, „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad PSPC yra viešoji įstaiga, nesiekianti pelno ir finansavimą gaunanti iš Ligonių kasų, o atlyginimų dydį įmonės vadovams yra patvirtinusi rajono Taryba dar 2004 metais.

– Prieš šešerius metus buvo patvirtintas koeficientas, pagal kurį yra skaičiuojami atlyginimai man, pavaduotojai ir vyriausiajai finansininkei. Algos dydis taip pat priklauso ir nuo vidutinio poliklinikos darbuotojų atlyginimo, – sakė direktorė.

Anot A.Piečienės, jai niekas dar nėra sakęs, kad ji gaunanti per didelį atlyginimą.

– PSPC stebėtojų tarybos pirmininkas yra A.Mosėjus, kuris bet kada gali pasiimti dokumentus ir matyti, kiek mes uždirbame. Tačiau per tiek metų jis nėra nė užsiminęs, kad reikėtų mažinti algą, – sakė A.Piečienė.

Jos teigimu, per kelerius pastaruosius metus niekas apie centro vadovų algų mažinimą neužsiminė ir rajono Taryboje, kuri taip pat turi teisę priimti tokį sprendimą. Pasak A.Piečienės, Tauragės PSPC vadovų atlyginimai yra mažesni nei kitų miestų panašių įstaigų vadovų algos.

Skaityti komentarus (37) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras