Neįprasta pora patyrė netikėtą išbandymą(21)

Erika BARONAITĖ | baronaite@lrytas.lt

2010-09-18 10:34

Butą metams išsinuomojusi tauragiškių šeima po 3 savaičių buvo su visais daiktais išmesta į gatvę. Šeimininkė supyko ant nuomininkų, kad jie paviešino, jog tą butą, kaip socialinį, ji gavo iš savivaldybės, informuoja dienraštis "Lietuvos rytas".

Giedrius ir Žydrūnė Survilos už Tauragės centre esantį vieno kambario butą suderėjo mokėti 300 litų per mėnesį.

Kaina šiame mieste nemaža, bet trapiųjų kaulų liga serganti 30 metų Ž.Survilienė džiaugėsi, jog butas yra pirmajame aukšte.

Sūnų, kuriam spalį sukaks 4 metai, auginantiems Surviloms kaimynai netrukus pasakė, kad jie išsinuomojo socialinį būstą.

Rugpjūčio pabaigoje Ž.Survilienė kreipėsi į Tauragės savivaldybę ir pasiteiravo, ar gali su šeima gyventi šiame bute.

Paaiškėjo, kad šeimininkė turi teisę pernuomoti socialinį būstą tik gavusi savivaldybės leidimą. To nebuvo padaryta.

Ž.Survilienei buvo paaiškinta, kad ji privalo išsikraustyti iš šio buto.

Tačiau sutuoktiniai laukė savivaldybės oficialaus rašto, todėl neskubėjo ieškoti kito buto.

„Kaimynai pasakė, jog buto šeimininkė yra neprognozuojamo elgesio, todėl po to, kai parašiau pareiškimą savivaldybei, mano vyras pakeitė durų spyną”, – aiškino Ž.Survilienė.

Rugsėjo 9-ąją Tauragės savivaldybė buto šeimininkei nusiuntė raštą, kuriame nurodė, kad ši moteris bute negyvena, todėl privalo išsikraustyti iki spalio 1 dienos.

Rugsėjo 13 dieną buto šeimininkė atskubėjo į savivaldybę ir susijaudinusi paaiškino, kad Survilos pakeitė durų spyną ir jos neįleidžia į butą.

Tą pačią dieną savivaldybė Surviloms išsiuntė laišką, kuriame nurodė, kad sutuoktiniai privalo išsikraustyti iš pernuomoto socialinio būsto iki spalio 1 dienos.

Bet rugsėjo 14-ąją, kai Survilų nebuvo namuose, į butą, išlaužę durų spyną, įsiveržė penki vyrai ir išgabeno visus daiktus į lauką.

Po valandos grįžę namo sutuoktiniai nustėro: baldai, buitinė technika, namų apyvokos reikmenys, drabužiai buvo sumesti laiptinėje ir šalia namo.

Apie chuliganišką elgesį ir suniokotą turtą sutuoktiniai pranešė policijai.

„Per valandą vyrai išmetė mūsų daiktus, pakeitė durų spyną, o šeimininkė su savo draugu bei dviem mūsų šunimis užsirakino buto viduje. Duris jie atidarė policininkams ir tik tada išleido šunis”, – pasakojo Ž.Survilienė.

Į gatvę išvarytai šeimai savivaldybė tą pačią dieną parūpino pastogę: laikinai apgyvendino socialiniame bute be patogumų.

2006 metais susituokę Survilos paprašė rajono tarybos socialinį būstą suteikti išimties tvarka.

Taryba nusprendė, kad reta liga sergančiai Ž.Survilienei galima be eilės suteikti socialinį būstą. Bet teismas panaikino šį tarybos sprendimą motyvuodamas tuo, kad jis pažeidžia kitų neįgaliųjų teises.

Skaityti komentarus (21) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras