Į aistrų verpetą nėrė įkurta bendruomenė(27)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2010-09-21 06:37

Bendruomenės „Ramovė“ narių nusiteikimą, kad kaimynystėje nebūtų kuriama gamykla, susirinkusiems išsakė jos pirmininkas Sigitas Ozgirdas.

Praėjusį pirmadienį į rajono savivaldybės didžiąją salę buvo sukviesti Ramovės, Pulko, Jūros ir dalies Vytauto gatvės gyventojų susitikti su rajono vadovais ir bendrovės „LK Development“ atstovais. Siekta užgesinti kilusią priešiškumo bangą dėl korėjiečių ketinimo kurti gamyklą prie Ramovės gatvės esančiuose buvusių kareivinių pastatuose. Tačiau užuot taikiai pasikalbėjus iškastas karo kirvis – ką tik įsikūrusios bendruomenės „Ramovė“ atstovai pagrasino, kad savivaldybei ir bendrovei „LK Development“ „neatsisakius ketinimų su gamyba brautis į prestižinį gyvenamąjį rajoną, bus ilgai bylinėjamasi teismuose“.

 

 

Atmosferą kaitino abipusiai kaltinimai

Į susitikimą susirinko apie dvidešimt dėl ketinimo įrengti gamyklą gyventojų. Jame dalyvavo rajono meras Pranas Petrošius, vicemeras Silverijus Stakus, Tarybos nariai Robertas Piečia, Antanas Stankus, Sigitas Mičiulis,Vyriausybės atstovas Tauragės apskrityje Viktoras Kovšovas, bendrovės „LK Development“ direktoriaus pavaduotoja Diana Gobelė, plėtros departamento vadovas Aurimas Stankevičius.

Meras Pranas Petrošius susirinkusiems siūlė išsikalbėti, išklausyti korėjiečių bendrovės atstovų aiškinimus, garantavo, kad įrengiant gamyklą bus laikomasi visų reikalavimų, nebus leidžiama jokių nukrypimų nuo nustatytų normatyvų.

 – Gyventojai neturi dėl ko nerimauti. Korėjiečių šviestuvų surinkimo gamykla negadins nei vaizdo, nei kaip nors kitaip kenks. Rajonas gaus daug investicijų, bus sukurta 130 darbo vietų, korėjiečiai kurs kultūros ir poilsio parką, prisidės prie miesto gerovės, – teigė meras.

Tačiau į replikas iš vietos jis reagavo nekantriai, teigė, kad norintieji daugiau sužinoti prieš dvi savaites galėjo ateiti į šią salę ir susipažinti su tuo, ką Tauragėje ketina daryti korėjiečiai. Tačiau verta priminti, kad apie minėtą susitikimą nebuvo nepranešta net žiniasklaidai.

Kai kurie atėjusieji į susitikimą taip pat nesismulkino – Juozas Montvilas, gyvenantis ne prie kareivinių, o už Vytauto gatvės stadiono, skaudžiais žodžiais kirto ne tik dėl korėjiečių norų kurtis buvusiose kareivinėse, bet ir dėl savivaldybės Tauragėje įgyvendinamų projektų, nuklydo į kolūkių laikus, piktinosi, jog tuomet gražiausiose vietose buvo statomos fermos...

Susitikimo pabaigoje rajono vadovui kaltinimais abejingumu verslui pratrūko Tarybos narys Antanas Stankus, anksčiau žadėjęs laikytis nuošalyje – nepainioti savo ir bendrų rajono interesų, nes turi sodybą Ramovės gatvėje.

Atvyko nepasiruošę

 

Bendrovės „LK Development“ atstovai teigė, kad gamykla niekaip netrukdys gyventojams, atvirkščiai, bus siekiama, kad gyvenamoji aplinka būtų gražesnė – kurs kultūros centrą ir poilsio parką, atvykę treneriai vaikus mokys rytų kovų meno – taikvando, bet į susirūpinusių gyventojų klausimus mažai ką konkretaus galėjo atsakyti. Susitikti su gyventojais nepasirengta, nors jie buvo pakviesti į salę, jokios vaizdinės medžiagos, kaip per susitikimą su rajono Tarybos nariais, nebuvo pateikta.

Skambėjo žmonių klausimai, kodėl verslininkai iš Pietų Korėjos nenori kurtis pramonės mikrorajone, kur yra daug laisvų gamybinių patalpų, kodėl su gamyba braunamasi į gyvenamosios ir komercinės statybos teritoriją. Svečiai aiškino, kad Tauragėje korėjiečiams buvo parodyta daug patalpų, bet jos visos privačios, o tolimos šalies atstovai yra patyrę lietuvių verslininkų apgaulę, todėl dėl patalpų nori tartis tik su savivaldybe, be to, buvusiame kariniame dalinyje yra puikios sąlygos kurti kultūros centrą ir poilsio parką.

 –Sakote, kad savivaldybė kitos vietos korėjiečiams pasiūlyti negali, nes beveik viskas privatizuota, o gorodoką ar siūlėte? – klausė susitikime dalyvavęs Linas Stankus.

Nors į Tauragę atvykę „LK Development“ atstovai neturi teisės nieko spręsti, po susitikimo jie su meru apsilankė buvusioje karinio dalinio teritorijoje Tauragės dvare.

 

Ant svarstyklių – ir įkurta bendruomenė „Ramovė“

 

Meras apeliavo į gyventojų patriotinius jausmus, kad korėjiečiai ateis su milijoninėmis investicijomis, bus sukurta per šimtą darbo vietų, jog jie domisi galimybėmis Lietuvoje deginti atliekas. Žmonės buvo įtikinėjami, kad kaimynystėje korėjiečių įmonė būtų mažesnis blogis negu klubas, jog iš jų sulauks daug malonių. Tačiau Ramovės bei kitų gatvių atstovai purtėsi artimos įmonės kaimynystės.

Ką tik įkurtos bendruomenės „Ramovė“ pirmininkas Sigitas Ozgirdas sakė, kad prieš sutinkant, jog tokia gamykla kurtųsi, bendruomenė nori matyti detalų technologinio proceso aprašymą, žinoti, kokiomis gatvėmis į įmonę važiuos transportas, kokie bus jo srautai ir dar daug kitų dalykų.

Gyventojai prikišo, kad ne taip seniai patvirtintu bendruoju planu šioje miesto dalyje gamybiniai objektai nenumatyti.

 – Mes daug investavome, kad gražiai įsikurtume buvusių kareivinių teritorijoje, o dabar prie mūsų vartų gamyklą kuria, lyg Tauragėje kitur tinkamų vietų nebūtų...

 – Kodėl gyventojų sąskaita kuriami investiciniai planai...

 – Mes auginame vaikus, norime, kad jie augtų tinkamoje aplinkoje...

 – Arti namų esant gamyklai triukšmo neišvengsime... – kalbėjo vyrai ir moterys.

Tame pačiame mikrorajone, bet gerokai toliau nuo buvusių kareivinių gyvenantis rajono Tarybos narys Robertas Piečia teigė, kad investicijos – sveikintinas dalykas, bet gamyklos už savo sodybos tvoros jis nenorėtų.

Sulaukta pasiūlymų buvusią kareivinių valgyklą dovanoti bendruomenei arba ją išnuomoti, dėl gamyklos įkūrimo rengti gyventojų apklausą. Apsistota prie to, kad korėjiečiai atvyks susitikti su gyventojais, pateiks vaizdinę medžiagą, atsakys į gyventojų klausimus.

Skaityti komentarus (27) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras