Mokyklos direktoriaus pasitraukimo-nepasitraukimo detektyvas(14)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2010-08-06 08:45

Vytautas Stonys teigė pasilikęs vadovauti mokyklai bendruomenės prašymu.

Vakar skubos tvarka buvo sukviestas neeilinis rajono savivaldybės Tarybos posėdis, kurio darbotvarkėje buvo tik du klausimai: dėl Vytauto Stonio atleidimo iš Pagramančio pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigų ir dėl buvusios Apskrities viršininko administracijos darbuotojos Laimutės Gudavičienės paskyrimo laikinai eiti direktoriaus pareigas.

 

 

Liepos 30 dieną V.Stonys savivaldybės administracijai įteikė prašymą atleisti iš darbo nuo rugpjūčio 5 dienos dėl asmeninių priežasčių. Vienintelė neatostogaujanti Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Danguolė Petkienė sakė nežinanti jo pasitraukimo priežasčių. Meras Pranas Petrošius buvo nekalbus, o su V.Stoniu telefonu susisiekti nepavyko. Trečiadienį nuvykus į mokyklą su direktoriumi pasikalbėti taip pat nepasisekė, nes vyko susirinkimas, kuriame dalyvavo rajono meras P.Petrošius ir savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus, posėdžio patalpoje panarinęs galvą sėdėjo ir šios mokyklos direktorius.

Ketvirtadienį prieš Tarybos posėdį jos nariams susirinkus į komitetų posėdį buvo informuota, kad V.Stonys liepos 30 dieną įteiktą prašymą atleisti iš darbo rugpjūčio 3 dieną atsiėmė. Nuspręsta Tarybai neteikti svarstyti klausimo dėl V.Stonio atleidimo. Taryba šio klausimo nebesvarstė, todėl atkrito ir antras darbotvarkės klausimas – dėl laikino mokyklos vadovo skyrimo. Per daugelį metų tai vienintelis toks Tarybos posėdis, kuriame nebeliko ko svarstyti.

Po posėdžio „Tauragės kurjerio“ pakalbintas V.Stonys sakė, kad pasitraukti ryžosi dėl didelio krūvio darbe, namuose susikaupusių rūpesčių, pablogėjusios sveikatos. O pareiškimą atsiėmęs todėl, kad to prašė mokyklos bendruomenė. Mokyklos bendruomenės nariai buvo atėję į savivaldybę palaikyti direktorių.

Meras P.Petrošius „Tauragės kurjeriui“ teigė, kad buvo pasielgta pagal įstatymą. Direktorius pasiprašė atleidžiamas, buvo šaukiamas Tarybos posėdis. Vėliau V.Stonys nusprendė pasinaudoti teise per tris darbo dienas prašymą atsiimti (anksčiau įteiktą prašymą atleisti buvo galima atsiimti per tris kalendorines dienas).

Tačiau rajono vadovas tokią situaciją, kai direktorius vieną dieną įteikia prašymą atleisti, o po keleto dienų jį atsiima, įvardijo kaip neatsakingą poelgį.

– Pas mane buvo atvykusi mokyklos delegacija užtarti direktorių, vėliau buvome nuvykę į mokyklą. Gal prašymą atleisti lėmė direktoriaus emocijos dėl nepagrįsto skundo, kad esą mokyklos pastatas neruošiamas mokslo metams, nesudėti plastikiniai langai. O viskas kaip tik priešingai. Direktorius susitarė su langus dėjusia firma, kad būtų pakeisti visi plastikiniai langai, papildomai įdėti dar septyni, be to, mokykla įsipareigojo pasirūpinti apdailos atlikimu. Mokyklą remontavo ir pats direktorius, – teigė rajono meras.

Skaityti komentarus (14) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras