Į gerą pirkinį jau dairosi kiti(0)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2010-08-10 09:50

Edmundas Abromas

Ketvirtadienį UAB „Tauragės agrotechnika“ generalinis direktorius Edmundas Abromas su valstybine įmone Valstybės turto fondas atstovais pasirašė buvusio miškininkų medienos apdirbimo cecho pirkimo-pardavimo sutartį. Penktadienį įsigytą turtą įregistravo Registrų centre.

 

.

 

Aukcione parduotas visas cecho pastatų kompleksas: dviejų aukštų, 601 kv. m administracinis pastatas, dvi mechaninės dirbtuvės, gamybinis pastatas, trys lentpjūvės, sandėlis, garažas, trys stoginės, transformatorinė pastotė ir keturi prie pastatų suformuoti žemės sklypai, kurių plotas – 2,7 ha.

Pradinė visų pastatų kartu su žemės sklypais kaina buvo labai patraukli – prašyta 250 tūkstančių litų. E.Abromas teigė, kad aukciono metu kaina išaugo nedaug, tačiau neatskleidė, kiek sumokėjo už pirkinį.

– Tai labai geras pirkinys, juk už didesnį gerą butą panašiai mokama, o čia yra nemažai pastatų. Administracinis pastatas ir kai kurie kiti – geros būklės, prastus, suprantama, teks nugriauti. Cechas geroje vietoje, yra visos reikalingos komunikacijos, netgi geležinkelio atšaka, dalis teritorijos asfaltuota, – džiaugėsi E.Abromas.

Paklaustas, kokiam tikslui įsigijo šį pirkinį, sakė kokių nors konkrečių planų neturėjęs, su kitu „Tauragės agrotechnikos“ akcininku Jovitu Geču susiviliojo buvusio medienos cecho privalumais ir patrauklia kaina.

– Tokį objektą galima daug kam pritaikyti, tačiau gali būti, kad jį parduosime, nes jau susidomėjo pirkėjai iš Lietuvos ir investuotojai iš Danijos. Agrokoncernas norėtų įkurti grūdų elevatorių, danai kurtų medienos perdirbimo įmonę. Daug kas pražiopsojo gerą pirkinį, – teigė Edmundas.

Pasak jo, pradinė kaina į beprotiškas aukštumas nebuvo iškelta todėl, kad aukcione dalyvavo tik iš tiesų norintys pirkti buvusį medienos perdirbimo cechą. Dėl griežtos tvarkos aukcione negalėjo dalyvauti ketinantys pasipelnyti, mat jiems grėsė pavojus prarasti nemažą pinigų sumą, nes be dalyvio mokesčio – 500 litų, reikėjo įmokėti 10 procentų pastatų vertės dydžio garantą.

Įgijęs tikrą savininką kadaise buvęs garsus miškininkų cechas turėtų atgyti. Jo veikla buvo sustabdyta dirbtinai – šalyje nusprendus, kad miškininkai neturėtų užsiimti tokia gamybine veikla. Įrenginius nupirko, o pastatus 99 metams išsinuomojo viena Klaipėdos bendrovė. Tačiau prasidėjus krizei 2008 metų pabaigoje gamyba buvo sustabdyta. Pastatus perėmęs VĮ Valstybės turto fondas rūpinosi tik jų apsauga.

E.Abromas dar gerai nežino, kas iš jo vadovaujamos bendrovės pirks buvusį medienos cechą. Bet jam labai patraukli atrodo idėja kurti grūdų elevatorių, nors vienas toje pačioje gatvėje jau yra.

– Atsiradus konkurencijai žemdirbiams būtų geriau, nes mažėtų paslaugų kainos, – tikino E.Abromas.

Edmundui labai artimi žemdirbių rūpesčiai, nes pats būdamas keturiolikos metų užlipo ant kombaino – talkino kombainininkui dėdei Zigmui Abromui. Po Nepriklausomybės atkūrimo Aukštupiuose ūkininkavo, o nuo 2003 metų vadovauja bendrovei, kuri ūkininkams tiekia žemės ūkio techniką, atsargines dalis.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras