Gamtinių dujų trasą į Tauragę gaubia nežinia(3)

2010-08-11 06:32

Pagal seniai puoselėtus planus Tauragę jau pernai turėjo pasiekti dujotiekis. Tauragės rajonas tam yra pasiruošęs – skirti žemės sklypai reikalingiems įrenginiams statyti. Bet 2007 metais gamtinių dujų dujotiekis nuo Šakių buvo nutiestas tik iki Jurbarko. „Tauragės kurjeris“ AB „Lietuvos dujos“ atstovės spaudai Sigitos Petrikonytės-Jurkūnienės paprašė pasidalyti planais dėl dujotiekio tiesimo iki Tauragės ir Klaipėdos.

– Mūsų įmonė yra pasiruošusi vykdyti šį projektą, tačiau tik tuomet, kai bus gautas dalinis finansavimas iš Europos Sąjungos (ES) fondų. Bendrovė nuo šių metų pavasario tebelaukia Energetikos ministerijos sprendimo, kad šiam Nacionalinės energetikos strategijos projektui būtų skirta ES Struktūrinių fondų parama. Suderinus ES finansavimo klausimą bendrovė pasirengusi antrąjį dujotiekio etapą – Jurbarkas–Tauragė atlikti šiais metais. Atsakymo iš valstybės institucijų neturime. Reikėtų pasakyti, kad dujotiekis Šakiai–Klaipėda išspręstų dujotiekio sužiedinimo klausimą, padidintų vakarų Lietuvos aprūpinimo gamtinėmis dujomis patikimumą. Suprasdama šio projekto svarbą mūsų įmonė pirmojo etapo metu jau investavo 32 milijonus litų savo lėšų ir nutiesė 28 km magistralinio dujotiekio atšaką iki Jurbarko, – teigė S.Jurkūnienė.

Naudodamasi proga AB „Lietuvos dujos“ atstovė spaudai S.Jurkūnienė informavo ir apie tai, kad rugpjūčio 5 dieną Širvintų rajone, Jauniūnuose, buvo pašventinta nauja dujų kompresorių stotis, kuri svarbi visai Lietuvai. Pernai pradėta statyti, o šių metų pabaigoje numatoma baigti kompresorių stotis reikalinga įgyvendinant Lietuvos, kaip dujų tranzito šalies, įsipareigojimams, be jos nebūtų galima išsiversti ir statant suskystintų dujų terminalą, kuris turėtų iškilti šalies vakarinėje dalyje. Kompresorių stoties vertė – 200 milijonų litų. Tai didžiausia AB „Lietuvos dujos“ investicija per pastaruosius du dešimtmečius.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras