Verslo centras lieka savivaldybės rankose(0)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2010-07-29 13:15

Pernai ir šių metų pradžioje buvo iškilusi dilema, ar rajonuose išliks verslo informacijos centrai, kam jie priklausys, nes vienas iš jų steigėjų antrajam steigėjui – rajonų savivaldybėms siūlė centrus arba perimti patiems, arba perduoti naujai viešajai įstaigai „Eksportuojančioji Lietuva“. Praėjo lemtingoji data, iki kurios turėjo būti priimti sprendimai – kovo 1-oji, tačiau šalyje beveik viskas liko kaip buvę.

Virė karštos diskusijos

Tauragėje dėl Verslo informacinio centro ateities vyko karštos diskusijos. Rajono vadovai, didžioji dalis Tarybos narių norėjo jį išlaikyti savo rankose, nes, perdavus viešajai įstaigai, nebūtų galima daryti jokios įtakos. Verslininkų asociacija perdavimo idėją palaikė, esą su Europos Sąjungos rėmimu bus išplėsta centro veikla, bus galima didesnę paramą teikti ne tik besikuriančiam, bet jau veikiančiam verslui.

 

Neperimtas nė vienas, sužlugdyta – maždaug pusė

 

Tauragės verslo informacinio centro direktorė Laura Stirbienė sakė, kad „Eksportuojančioji Lietuva“ neperėmė nė vieno verslo informacijos centro, nebeliko spaudimo spręsti dėl jų pardavimo arba perėmimo. Tačiau šis vajus skaudžiai atsiliepė šalies verslo informacijos centrams – maždaug pusė jų nustojo egzistavę (taip pat ir Šilalėje), o prieš aštuonerius metus jie buvo įkurti visuose rajonuose.

Ūkio ministerija buvo įsipareigojusi verslo centrams išlaikyti skirti didžiąją dalį reikalingų lėšų. Pavyzdžiui, užpernai skyrė 90 tūkst. litų, pernai – jau tik 35 tūkst., šiemet – 25 tūkst. litų. Kaip bus kitąmet, nežinia. Kalbama, kad Ūkio ministerija išvis jų atsisakys. O „Eksportuojanti Lietuva“, atrodo, irgi atsisakė ketinimų – neperėmė nė vieno verslo informacijos centro, nors netrūko savivaldybių, norinčių juos perduoti.

 

Savivaldybė padidino paramą

 

Pasak L.Stirbienės, rajono savivaldybė ne tik vykdo savo įsipareigojimus (užpernai ir pernai skyrė po 50 tūkst. litų), bet duoda ir daugiau – šiemet skyrė 75 tūkst. litų.

– Pernai trečdalį verslo centrui išlaikyti reikalingų lėšų mes užsidirbome patys, o šiemet turbūt užsidirbsime pusę, ateityje – turbūt ir daugiau. Įgyvendiname įvairius Europos Sąjungos lėšomis finansuojamus projektus, rugsėjį teiksime paraišką projektui kurti virtualų verslo inkubatorių. Į ateitį žvelgiame su optimizmu. Mus palaiko rajono savivaldybė, centras reikalingas verslininkams, – pasakojo L.Stirbienė.

Rajono savivaldybės merą pavaduojantis vicemeras Silverijus Statkus, paklausus apie Verslo centro ateitį, teigė, kad rajono vadovai, Taryba visą laiką norėjo jį išlaikyti savo rankose.

– Džiaugiuosi, kad baigėsi visi neramumai, Verslo centras liko mūsų žinioje ir toliau sėkmingai dirba, – sakė S.Statkus.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras