Permainų priežastys Darbo partijoje nutylimos(8)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2010-07-13 14:39

Jonas Dargevičius nusivylė partijos vykdoma politika.

Liepą Darbo partijos Tauragės skyriuje turėjo vykti kas dvejus metus rengiamas ataskaitinis-rinkiminis susirinkimas, tačiau jis įvyko šiek tiek anksčiau – birželio 18-ąją. Bet veiklos ataskaita nebuvo pateikta, tik iš skyriaus pirmininko posto atsistatydino prie skyriaus kūrimo ištakų buvęs verslininkas Jonas Dargevičius, jis taip pat pasitraukė iš šios partijos Tarybos ir Prezidiumo, padėjo ir partinį bilietą. Pirmininku išrinktas nuo pat pradžių – 2003 metų Darbo partijos nariu esantis verslininkas Vaidotas Globys. Redakciją pasiekė žinia esą pirmininkas iš posto ir partijos pasitraukė dėl skyriuje kilusių nesutarimų.

 

 

Apie savo apsisprendimą Jonas Dargevičius kalbėjo nenoriai, sakė norintis nuo visko pailsėti.

– Aš išėjau, partiją paliko dar keletas žmonių, bet skyrius gyvuoja, dirba toliau, – bandė atmušinėti klausimus J.Dargevičius ir net juokauti: – Kai steigiamajame susirinkime buvo renkamas skyriaus pirmininkas, buvo trys kandidatai. Tuomet išrinktas Edmundas Šimkus, bet mes visi trys turėjome galimybę vadovauti skyriui. E.Šimkui sustabdžius narystę partijoje, vadovavau aš. Dabar pasitraukiau ir aš, pirmininku išrinktas skyriui vadovauja Vaidotas Globys, – bet ilgam neišlaikęs tokio tono pridūrė: – Partijos man gaila lyg savo kūdikio...

Pasitraukimo priežasčių J.Dargevičius nebuvo linkęs atvirai dėstyti, bet atskleidė, kad toks sprendimas brendo ilgai. Skaudžiausią nusivylimą patyrė, kai pas socialdemokratus perbėgo Seimo rinkimuose dalyvavęs bendrapartietis Virginijus Bartušis. Pasiryžimas toliau būti partijoje galutinai susvyravo, kai buvo pradėta tartis dėl sąrašo savivaldybių rinkimams.

– Mūsų partija rajono Taryboje neturi nė vieno mandato, todėl einant į rinkimus reikia gerai viską apgalvoti, parinkti tinkamus žmones. Skyrius turi dirbti kaip komanda, užmiršti visas ambicijas. Aš nesiekiau jokios naudos, norėjau stiprinti skyriaus gretas, daug ką keisti, bet nesulaukiau pritarimo. Skyriuje yra daug puikių, dorų žmonių, kurie palaiko mane, tačiau stengiasi laikytis nuošaliai. Visose partijose taip yra, kad valdžios trokštanti „grietinėlė“ viską tvarko. Išėjau ramus, nes sau naudos nesiekiau, nieko neapgavau. Galbūt dar sugrįšiu į politiką, kai ji bus tikra. Lietuvą iš sunkumų ištrauktų tik atsiradęs kitas Sąjūdis, – mąstė J.Dargevičius, buvęs aktyvus sąjūdietis.

Dabartinis Darbo partijos rajono skyriaus pirmininkas verslininkas Vaidotas Globys buvo labai lakoniškas:

– Susidarė tokia situacija, kad skyriaus pirmininkas pasitraukė iš partijos, daugiau nieko nekomentuosiu. Skyrius stiprus, turime apie 130 narių, jis dirba, ruošiamės savivaldybių rinkimams, tikimės, kad ir Darbo partija Tauragės rajono taryboje turės savo atstovų.

Darbo partijos skyriaus administratorė, europarlamentaro Viktoro Uspaskicho asistentė Regina Aurylienė sakė nenorinti nieko komentuoti, kad nebūtų audrinama situacija.

– Jonas Dargevičius susirinkime perskaitė prašymą išbraukti jį iš partijos sąrašų, nes partijos deklaruojamos vertybės ir siekiai nepateisino jo lūkesčių, bet plačiau nieko nepaaiškino, – pasakė R.Aurylienė.

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras