Partija savų nepamiršta(17)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2010-07-15 07:22

Raimondas Matemaitis neigia, kad darbo vietą jam parūpino kolegos iš Tėvynės sąjungos.

Nuo liepos 7 dienos Tauragės miškų urėdijoje naujai įsteigtas miškų inžinieriaus pareigas pradėjo eiti Raimondas Matemaitis, buvęs apskrities viršininko pavaduotojas, nuo liepos 1 dienos likvidavus apskritį likęs be darbo.

 

 

Seniai buvo prognozuojama, kad R.Matemaitis sugrįš dirbti į Miškų urėdiją, kalbėta, jog jam bus paruošta vieta, o tuo rūpinasi partijos kolegos, aukštus postus užimantys Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovai – Seimo nariai Jurgis Razma ir Stasys Šedbaras, nes šioje partijoje, kaip ir kitose, priimta pasirūpinti savo nariais (anksčiau Tauragės darbo biržoje įsteigtas etatas be darbo likusiam konservatoriui Mindaugui Macui). Todėl nesant įtakingos partijos nariu geresnę darbo vietą surasti sunku.

Ilgametis miškų urėdijos vadovas Paulius Martinavičius paneigė, kad jam kas nors iš aukščiau rekomendavo į darbą priimti R.Matemaitį.

– Aš jį seniai pažįstu, turi miškininko diplomą, pas mus yra dirbęs Žygaičių girininko pavaduotoju. Naujajam miškų inžinieriui pavesta rūpintis viešaisiais pirkimais, konsultuoti privačių miškų savininkus ir rūpintis ryšiais su visuomene ir spauda. Pas mus viešieji pirkimai labai svarbus dalykas, kasmet tam išleidžiame nuo dviejų iki keturių milijonų litų. Iki šiol tuo užsiimdavo mano pavaduotojas Edvardas Bielskis, jam tai buvo didelis papildomas darbo krūvis, o dabar tuo užsiims naujas žmogus. Privačių miškų savininkai, kurie valdo 27 procentus visų Lietuvos miškų, kreipėsi į Vyriausybę, kad būtų steigiamos privačios girininkijos, tačiau tam tikslui nėra lėšų, todėl privačių miškų savininkų konsultavimas pavestas urėdijoms. Anksčiau tokius savininkus konsultuodavo girininkai, kiti specialistai, dabar tuo užsiims naujasis miškų inžinierius. Kitos urėdijos turi atstovus ryšiams su visuomene ir spauda, o mes šias pareigas numatėme miškų inžinieriui, – pasakojo miškų urėdas P.Martinavičius.

Į klausimą, ar jam buvo daryta kokia nors įtaka, kad būtų įsteigtas toks etatas ir į jį priimtas būtent R.Matemaitis, P.Martinavičius atsakė:

– Tokios įtakos nebuvo. Mes patys matėme, kad reikia tokio etato, todėl dar pernai apie tai pakalbėjau su generaliniu urėdu ir sulaukiau jo pritarimo. R.Matemaitis paprašė darbo, priėmėme, nes gerai pažinojome šį didelę ir įvairiapusę patirtį turintį žmogų, – sakė P.Martinavičius.

R.Matemaitis į klausimą, kaip jam pavyko įsidarbinti urėdijoje įsteigtame naujame poste, teigė:

– Seniai buvo žinoma, kad apskričių viršininkų administracijos bus naikinamos, todėl dar pernai pasiprašiau darbo savo buvusioje darbovietėje, sulaukiau urėdo pritarimo. Neturėjau nuobaudų, iš darbo urėdijoje buvau išėjęs savo noru, po keliolikos metų, praleistų valstybės tarnyboje ir versle, sugrįžau į buvusią darbovietę. Nemanau, kad čia kas nors bloga, nes turiu miškininko diplomą, didelę darbo įvairiose institucijose patirtį. Smagu sugrįžti į kolektyvą, kuriame pažįstu daug žmonių. Nors čia daug kas pasikeitę, manau, kad greitai viską perprasiu, urėdijai būsiu naudingas.

Skaityti komentarus (17) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras