Nėra paso – nėra pažymos ir pašalpos(2)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2010-07-07 08:19

Tauragiškis Jonas S., apsilankęs „Tauragės kurjerio“ redakcijoje, papasakojo savo bėdas. Dėl to, kad pasibaigė paso galiojimo laikas, jis nebegauna pašalpos, o kadangi jos nebegauna, negali gauti pažymos, jog Migracijos skyrius asmens dokumentus jam išduotų nemokamai.

Jonas, būdamas ilgalaikiu bedarbiu, praėjusių metų gruodį paslydęs susilaužė koją, iki šiol tebevaikšto su lazda. Vienintelės pajamos – nuo praėjusių metų Tauragės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus mokama beveik 20 litų pašalpa, nuo birželio vyras ir šios kuklios sumos nebegauna.

Norėdamas gauti pašalpą Jonas S. kas tris mėnesius turi atnešti pažymą apie žmonos uždarbį. Taip jau sutapo, kad žmona šią pažymą parnešė birželio 4-ąją, o pasas „pasibaigė“ diena anksčiau – birželio 3-iąją. Nuėjęs į Socialinės paramos skyrių su pažyma dėl pašalpos mokėjimo pratęsimo ir prašyti pažymos, kad ją gauna, jog Migracijos skyrius jam asmens dokumentus išduotų nemokamai, Jonas S. nieko nebegavo – nei pašalpos, nei pažymos.

– Pasui išsiimti aš pinigų neturiu, negi negalėjo atsižvelgti į mano sunkią padėtį, juk Socialinės paramos skyriuje mane gerai pažįsta. Su savimi turėjau vairuotojo pažymėjimą, kuriame yra nuotrauka, asmens kodas. Kitose šalyse su vairuotojo pažymėjimu gali tvarkyti įvairiausius reikalus, o pas mus pasibaigus paso galiojimo laikui, nors praėjusi tik viena diena, tu jau tarsi ir nebe žmogus, – guodėsi Jonas S.

Tauragės apskrities policijos komisariato Migracijos skyriaus viršininkas Robertas Masolas paaiškino, kad kol kas iš tiesų žmonėms, pateikusiems pažymą, jog gauna pašalpą, asmens dokumentai – asmens tapatybės kortelė ir pasas išduodami nemokamai, ateityje esą tokia lengvata nebus taikoma. Tačiau jis teigė, kad žmogus tuo privalėjo pasirūpinti laiku, jog Jonas S. pavėlavo ne vieną dieną, nes kol padaromi asmens dokumentai, praeina maždaug mėnuo.

Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Rimkuvienė paaiškino, kad Jonas S. pašalpos neprarado, pinigai bus išmokėti vėliau, jei per du mėnesius vyras išsiims asmens dokumentą ir kreipsis dėl pašalpos pratęsimo.

– Pagal galiojančią tvarką neturint galiojančio asmens dokumento – tapatybės kortelės, pašalpa negali būti skiriama ar pratęsiamas jos mokėjimas. Jeigu žmogui nėra mokama pašalpa, negali būti išduota ir pažyma, kad ji mokama. Todėl žmogus, kuriam iškilo tokių problemų, visų pirma turi gauti asmens tapatybės kortelę, jeigu to nepadarė laiku, – sakė L.Rimkuvienė.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras