15 metų gyvavusios apskričių administracijos baigė darbą(6)

Eugenijus ŠALTIS

2010-07-02 07:00

Tauragės viršininko administracijos viršininkas Raimundas Vaitiekus nuo šiol eis Ministro Pirmininko patarėjo regioninei plėtrai Tauragėje pareigas.

Paskutinę apskričių viršininkų administracijų darbo dieną – birželio 30-ąją Tauragės apskrities viršininkas Raimundas Vaitiekus pakvietė į spaudos konferenciją. Jo teigimu, visos apskrities perduodamos įstaigos tvarkingos, todėl naujieji steigėjai bent artimiausiu metu tikrai neturės didelių rūpesčių dėl jų remonto, technikos įsigijimo ar kita. Tik Tauragės apskrities ligoninė kol kas lieka neperduota savivaldybei, tačiau tai bus atlikta netrukus ir, pasak R.Vaitiekaus, dėl to jokių problemų aptarnaujant žmones neiškils.

 

 

Pagėgių vaikų globos namai perduoti Pagėgių savivaldybei. Visi dokumentai pasirašyti. Skaudvilės specialioji mokykla atitenka Tauragės rajono savivaldybei. Viešvilės vaikų globos namai pereina Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos žinion, kaip ir Adakavo pensionatas bei Tauragės socialinės pagalbos ir invalidų reabilitacijos centras. Smalininkų specialiąją mokyklą perima Švietimo ir mokslo ministerija.

Birželio 30 dieną apskrities viršininkas pasirašė ir paskutinius įsakymus dėl 87 darbuotojų tolimesnio likimo. Iš tų 87 atleidžiamųjų arba perkeliamųjų 2 yra politinio pasitikėjimo, kiti – valstybės tarnautojai arba dirbantys pagal darbo sutartį. 33 darbuotojai perkelti į kitus darbus, 57 – atleidžiami. Pagal įstatymą perkelti gali būti tik valstybės tarnautojai, jeigu yra laisvų ar naujai sukurtų etatų. Tie, kurie neturi darbo ir jo nerado 6 mėnesius, bus valstybės rezerve. Dalis darbuotojų jau buvo atleista 2009 metų gruodžio 31 dieną. Iš viso Tauragės apskrityje darbo neteko 103 darbuotojai.

Likviduojant apskritis nuo liepos 1-osios, už nepanaudotas atostogas darbuotojams reikės išmokėti 374 tūkst. litų. Iš viso išeitinių kompensacijų suma (jei valstybės tarnautojas susiranda darbo, jam kompensacija nustojama mokėti) gali siekti 480 tūkst. litų. Bendra suma likviduojant apskritį sieks milijoną 150 tūkst. litų.

Visas turtas, kurį valdė apskritis, perduotas likvidatoriui. Tauragės apskrities viršininko administracijai likviduoti paskirta Irena Ričkuvienė, iki šiol dirbusi Vidaus reikalų ministro patarėja, o dar anksčiau ėjusi Tauragės apskrities viršininkės pareigas.

Apskrities administracijos pastatas perduotas Valstybės turto fondui. Jam perduotos ir apsaugos sistemos, serveriai, telefonų linijų mazgai, kad būtų galima nenutrūkstamai dirbti toliau. Pastate įsikurs Nemaistinė veterinarijos tarnyba, Apsaugos policija, iš Tauragės savivaldybės administracijos pastato persikels Žemėtvarkos skyrius. Lieka vyriausybės atstovas, keturi regioninės plėtros darbuotojai, kuriems vadovaus I.Ričkuvienė. Čia, be jos, dirbs Simas Einikis, Severinas Bertašius ir Asta Levickaitė. Visos patalpos bus užimtos.

Dokumentai yra archyvuojami ir bus perduoti archyvui Tauragėje, Tauragės apskrities vėliava – Tauragės krašto muziejui, 4 paveikslai su savivaldybių vaizdais, tapyti Algirdo Remeikio, atiduoti savivaldybėms. Per tris mėnesius apskritis bus likviduota, sunaikintas antspaudas ir ši įstaiga liks tik istorijoje, kaip jau yra buvę ne vieną kartą su Tauragės apskritimi.

Dabartinis viršininkas Raimundas Vaitiekus priėmė pasiūlymą dirbti Tauragėje Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko patarėju regioninei plėtrai. Atlyginimas išliks toks pat – 4500 litų neatskaičiavus mokesčių.

Pasak viršininko, ne visi atleistieji susirado darbą, nors jų kvalifikacija aukšta, vadinasi, nuo liepos 1-osios gerokai padidėjo bedarbių gretos.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras