Vos palyja, Tauragė skęsta balose(1)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2010-11-19 15:16

Po kiekvieno lietaus šis namas J.Tumo-Vaižganto gatvėje skalaujamas vandeniu. FOTO: Margarita Pūdžiuvienė

Šiuo metų laiku daugelis eismo dalyvių patiria vienokių ar kitokių nepatogumų. Tačiau Tauragėje yra vietų, kur nuo neveikiančios arba prastai veikiančios lietaus kanalizacijos kenčia visi, netgi pastatai.

 
 

Į redakciją atskubėjusi tauragiškė pranešė apie nemokšas kiemo remontininkus.

– Nuo seno mūsų kiemas, jungiantis Bažnyčių g. 9-ąjį ir Vasario 16-osios g. 5-ąjį namus, yra duobėtas. Tikriausiai todėl, kad pravažiuojamas. Bet šįkart noriu pasiguosti kita bėda – iš mūsų miesto valdžia greičiausiai nori pasijuokti. Neseniai kieme darbavosi remontininkai. Manėme, suremontuos lietaus kanalizaciją ir rudeniui atėjus gyvensime bent jau be balų. Bet kur tau, darbininkai taip pasidarbavo, jog nė juokas neima – lietaus kanalizacijos dangčius iškėlė tiek, kad balose skendintis duobėtas kiemas nebeišdžiūva net sausomis dienomis, – guodėsi tauragiškė.

Tauragės miesto seniūnas Virginijus Žilius šią tauragiškę ir kitus minėto kiemo gyventojus ramina, sakydamas, jog šiame kieme apskritai nėra lietaus kanalizacijos šulinių.

– Šuliniai, apie kuriuos mini tauragiškė, gali būti arba šilumos trasų, arba nuotekų kanalizacijos. Tikrosios priežasties, kodėl juos reikėjo asfaltuoti, nežinau. Tačiau galiu pasakyti tik tiek, jog šiuos darbus užsakė UAB „Tauragės vandenys“, o juos atliko UAB „Dunokai“. Lietaus kanalizacijos šulinių šiame kieme nėra. Tad gali būti, kad šilumos bei vandentiekio ir nuotekų trasas prižiūrinčios organizacijos susirūpino, jog ten nepatektų rudenį plūstantis lietaus vanduo, – pasakojo seniūnas.

Kitas „Tauragės kurjerio“ skaitytojas tikino patyręs didžiulį nusivylimą ir nepagarbą neįgaliesiems.

 –Ar kada teko lankytis atnaujintame Tauragės neįgaliųjų reabilitacijos centro kieme? Užsukite ir įsitikinsite – įvažiavus į jį automobiliu išlipti ir likti sausam nėra galimybių. O ir įvažiuoti į kiemą reikėtų rinktis mašiną aukštesne važiuokle. Čia tiesiog viduryje kiemo plyti didžiulė ir gili bala. Todėl kieme, kur pažymėtos juostos automobiliams statyti, iš pelkės kyšo tik balti juostų galiukai. Bet neįgalieji susiduria su kita bėda – sausam neįmanoma patekti į pastatą. Po gausesnio lietaus bala plečiasi iki pat laiptų. Tad norint įeiti į reabilitacijos centrą specialios avalynės reikėtų ne tik neįgaliesiems, bet ir sveikiesiems, – liejo nepasitenkinimą rajono gyventojas.

Tauragės neįgaliųjų reabilitacijos centro direktorė Jolanta Surkevičienė apgailestavo, kad žmonės pirmiausiai kreipiasi į laikraščio redakciją, o ne išsako nepasitenkinimą vietoje.

– Mūsų kieme žliaugsi balos dėl to, kad žemė nespėja sugerti šitiek vandens. Nors kieme įrengėme lietaus kanalizacijos šulinius, jie nesutalpina viso gausesnio lietaus vandens. Tačiau situacijos pakeisti negalime. Mat Prezidento gatvėje nėra lietaus kanalizacijos. Kai rekonstravome kiemą, domėjausi, kur yra artimiausia lietaus kanalizacijos trasa. Pasirodo, tik Bažnyčių gatvėje. Pinigų šitokio ilgumo trasai neturėjome. Todėl liko tenkintis tik šuliniais. Kaip parodė patirtis, jų talpa – pernelyg maža. Tačiau, reikia pastebėti, jog vandenį žemė gana greitai sugeria. Jeigu nelyja, balos kieme išnyksta per pusvalandį, – pasakojo reabilitacijos centro vadovė.

Nuvykę į šį kiemą, iš dviračiu atriedėjusios moters, išgirdome dar vieną „adresą“ – Vytauto ir Prezidento gatvių sankirta, ties pėsčiųjų perėja. Čia, anot dviratininkės, neišbrendama bala plyti metų metus, ir rudenį, ir pavasarį. Tačiau niekas į tai nekreipia dėmesio.

– Kiek kartų buvome apie tai kalbėję, skundęsi, niekas mūsų negirdi. O juk toji bala yra nemenka kliūtis pėstiesiems. Pirmiausiai kyla keblumų nuo šaligatvio prasiskverbti iki pėsčiųjų perėjos. Įėjus į sankryžą neįmanoma rasti išėjimo, nes kitapus gatvės beveik nuo vidurinės juostos kelią pastoja pelkė. Ji tokia didžiulė, kad pėstysis arba dviratį varantis žmogus turi arba įeiti į Prezidento g. važiuojamąją dalį, arba keliauti Vytauto g. važiuojamąja dalimi tol, kol ras galimybę pasiekti šaligatvį. Laimė, kad iki šiol vairuotojai nė vieno šitaip keliaujančio nesužalojo, – sakė moteris.

Tauragės miesto seniūnas V.Žilius tikina, jog šios bėdos išspręsti nepavyks. Bent jau iki pavasario, kuomet, tikimasi, prasidės Vytauto gatvės rekonstrukcijos darbai.

– Šioje vietoje bala plyti daugelį metų. Jau nesuskaičiuojamą daugybę kartų bandėme su ja „susidoroti“, bet nesėkmingai. Problemos sprendimo kartą ieškojome netgi su sprogmenų ieškikliu. Iš istorinių dokumentų žinome, kad Vytauto gatvėje tokia sistema buvo įrengta dar anos Lietuvos laikais. Tačiau per ilgus metus senieji šuliniai buvo užpilti keletu sluoksnių asfalto. Todėl, lietaus vanduo iš šios gatvės ir nenubėga, nes nėra kur. Pagal senus brėžinius atsekame, jog lietaus kanalizacijos šuliniai iš Vytauto gatvės suteka į sistemą Dariaus ir Girėno gatvėje. Bet, akivaizdu, ši sena sistema yra neveikianti, o atsekti šios vietos, kaip jau minėjau, neturime jokių galimybių. Išeitis atsiras tik ateinantį pavasarį, kuomet Vytauto gatvėje prasidės rekonstrukcijos darbai. Tuomet viską griausime ir statysime iš naujo. Tikimės, jog tauragiškiai po to tikrai bus patenkinti rezultatu, – aiškino situaciją miesto seniūnas.

Dar vieną nusiskundimą redakcija gavo telefonu. J.Tumo-Vaižganto gatvės gyventojai guodėsi, jog jiems iškilo realus pavojus netekti gyvenamojo namo.

– Gyvename ruože tarp Vytauto ir Mažvydo gatvių. Namas – medinis, pastatytas sovietmečiu palei pat šaligatvį. Todėl vienas kitą lenkiantys automobiliai labai dažnai „plauna“ pastato langus, o tuo pačiu ir pūdo namo sienas, – aiškino keblią situaciją „ne vietoje“ gyvenamąjį būstą įsigijusieji.

Konkursą duobių taisymui mieste laimėjusios UAB „Dunokai“ direktorius Alvydas Lapinis tikina negalintis šiems žmonėms nieko pažadėti. Mat metai ritasi į pabaigą, o Kelių direkcijos skirtas lėšų limitas jau beveik išnaudotas.

– Sužiūrėti ir užtaisyti visų duobių neįstengs, ko gero, niekas. Be to, mes esame tik darbų vykdytojai, o ne planuotojai. Ką mums nurodo ir finansuoja savivaldybė arba seniūnija, tą mes įgyvendiname. Galiu pažadėti tik tiek, jog pravažiuosiu, pasižiūrėsiu ir įvertinsiu situaciją, – sakė A.Lapinis.

Galiausiai, pasak pašnekovo, ši gatvė yra vienos krypties, o namas, apie kurį kalbame yra šalia antrosios kelio juostos. Tad, greičiausiai, belieka apeliuoti tik į vairuotojų sąžinę. Direktorius patikino, mieste esant ir daugiau panašiose ar net dar prastesnėse situacijose atsidūrusių miesto gyventojų. Ten esą namų sienos bei langai aptaškomi ne vien tik pelkės vandeniu, bet ir purvu.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras