Rinkimų šviesa virš Skaudvilės(24)

Indrė TUMĖNAITĖ, Eugenijus SKIPITIS

2010-11-07 19:56

Šit ir atėjome. Kapinėse užgesus paskutinėms Vėlinių žvakelėms viršum Skaudvilės nusišypsojo laiminga diena.

Lapkričio 3-iąją prasidėjo savivaldybių tarybų rinkimų politinė kampanija. Vyriausioji rinkimų komisija iki gruodžio 24 dienos priims politinių partijų, ketinančių kelti kandidatų sąrašus, ir asmenų, ketinančių keltis kandidatais į savivaldybių tarybų narius, prašymus registruoti politinės kampanijos dalyviais. Kalėdas švęsime žinodami, kas yra kas.

Skaudvilėje rudeniškas artėjančių savivaldos rinkimų vėjelis žvarbulio nekelia, nes čia parapijos savimonė sutelkta tvirtose rankose. Visiems norisi gyventi geriau, bet geriau gyventi Skaudvilėje galima tik Demokratijos tėvo įtakos pavėsyje. Pajusti Demokratijos tėvo valdžios dovaną gali padėti ir Demokratijos tėvo žmona. Žinote, kaip šeimoje gyvenant nutinka: atsimerki vieną rytą – ar čia verkti, ar čia juoktis – nežinai. Ima ir netikėtai atsiskleidžia vedybinio gyvenimo ypatumai. Staiga pasijunti turintis savo sutuoktinio galių, organizacinių talentų ar dar bala žino ko.

Taip ir tamstoms vieną dieną nušvinta mintis – kieno rinkiminę kampaniją turėtume finansiškai paremti, už ką atėjus lemtingai valandai turėtumėt atiduoti balsą? Kokiai nors Pagėgių kunigaikštystei, kur rinkėjų balsai, kaip sako laikraščiai, kartais perkami, toli iki Skaudvilės. Be abejo, ne todėl, kad Skaudvilės Demokratijos tėvas mėgsta prancūzišką kopūstienę. Skaudvilėje per rinkimus rinkėjų balsai dovanojami kaip gėlės, kaip geri kvepalai, kaip vienos partijos raudonu rožės žiedu išreikštas vilties ženklas. Argi šis faktas nieko nepasako apie politinį skaudviliškių išprusimą, toliaregiškumą, rūpestį krašto gerove? Sakoma, kad Skaudvilėje be partinės ištikimybės net vaikai negimsta. Todėl visiškai nesvarbu, ar savo mylimai partijai žmogus paaukos maksimalią 42 tūkst. 360 litų sumą, ar 10 litų, vis tiek bus priimtas į šeimos glėbį. Prie mokesčių inspekcijos jau rikiuojasi demokratijos ginklanešių eilė, panūdusi deklaruoti savo pajamas.

Buvo laikas, kai skaudviliškiai prieš rinkimus dainuodavo: „Prakiuro švarkelis ir kelnių lopai, Staline, tėveli, kodėl neužlopai?“. Kai kam už tokias dainas teko nemažai ekstremalaus pasaulio pamatyti. Dabar žmonės tokių dainų nebedainuoja, nes po pasaulį malasi lėktuvais, o ekstremalius pojūčius pajunta bankrutavus lietuviškai pigių skrydžių bendrovei „Star1“. Tie, kurie yra laisvi ir sėslūs – savaitgaliais alpsta prie televizoriaus žiūrėdami į šokantį čigoną Radžį. „Duonos ir reginių“– senovės romėnų šūkis atvedė Romos imperiją prie kracho. Kad mums taip nenutiktų, pasitraukime nuo televizoriaus. Altruistinių veiksmų nėra ekonomikoje ir per rinkimus. Ieškokime sau naudos. Ir nesvarbu, kur rinkimų ruletė suksis – Skaudvilėje, Pagėgiuose ar Balbieriškyje. Savo išrinktiesiems turime pritarti. Nesvarbu, kad mūsų išrinktieji yra šiek tiek savanaudžiai ir draudžia mums vaikščioti į konkurentų kavines. Baisaus čia daikto. Dar niekas Skaudvilėje dėl to nenumirė. Jeigu koks laikraštis pratrūksta žiniomis  apie mūsų išrinktojo nebuvimą miestelio jubiliejinėje šventėje, tai argi to laikraščio žurnalistai yra tokie žiopli, kad nesupranta, jog kelionė į Prancūziją pasitaiko tik vieną kartą per kelias kadencijas. Pastovėjus prie Napoleono kapo atsiranda jėgų ir įkvėpimo naujiems darbams krašto labui. Kodėl žmonės mato ir pastebi tik tas vietas, kuriose nebūni, mato tik tuos darbus, kurių nepadarai? Geri darbai pasitraukia į paraštes, jų niekas nepamini nei agitacinėse kalbose, nei lankstinukuose. Kas per rinkimus prisimins Skaudvilės teatrą? Gal tie iš bulviakasio į kultūrnamį atvaryti žmogeliai pirmą kartą gyvenime pajuto estetinį jausmą, prasišveitė akis ir širdį. Ar už šią Demokratijos tėvo dovaną jie neturėtų atsidėkoti priėję prie balsadėžės?

Nuo šiol visos išlaidos, skirtos politinei kampanijai finansuoti, gali būti apmokamos tik iš šios kampanijos sąskaitoje esančių lėšų. Savivaldybių tarybų rinkimų politinė kampanija dėl įstatymo pataisos gali būti gerokai skurdesnė nei buvusios. Visi, kurie gauname pensijas, socialines išmokas, ar motinystės pašalpas, aukokime Skaudvilės Demokratijos tėvo rinkiminei kampanijai. Kas negali pinigais, tegul prisideda maistu: bulviniais blynais, grybais, sūriais, medumi ir uogienėmis. Rinkiminė agitacija yra kūryba, o kūryba yra daug jėgų ir kalorijų atimantis aktas, kuriam atlikti yra būtinas geras ir skanus maistas. Pabudome ir galvokime apie rinkimus. O kad nepavargtume, pažiūrėkime, kuo Dievas skiriasi nuo Demokratijos tėvo? Panašu, kad Dievas šiomis dienomis dar negalvoja, kad jis yra Skaudvilės Demokratijos tėvas. 

Skaityti komentarus (24) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras