Tiesioginis eteris išmušė iš vėžių(1)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2010-12-21 18:40

Trečiadienį vykusiam rajono Tarybos posėdžiui svarstyti buvo pateikti 42 niekuo neišsiskiriantys klausimai, tačiau pradžioje posėdis vyko ne itin sklandžiai. Svarstant antrą klausimą balsų skaičiavimo komisija niekaip nesugebėjo suskaičiuoti iki 24, tiek tądien Tarybos narių dalyvavo posėdyje, teko balsuoti tris kartus iš eilės. Turbūt juos iš vėžių išmušė tai, kad posėdį tiesiogiai transliavo Tauragės kabelinė televizija.

Prieš posėdį meras Pranas Petrošius tradiciškai pasveikino Tarybos narius, šį mėnesį atšventusius gimtadienius, – Juozą Kniukštą, Gediminą Maškauską ir šešiasdešimtmečio sulaukusį Tomą Alijošių.

Didžiausias įvykis

 

Tiesioginė televizijos transliacija buvo didžiausias pastarojo posėdžio įvykis. Posėdžio dalyviai turbūt pasijuto kaip Seime – juos visą laiką „stebėjo“ trys filmavimo kameros, fojė prie aparatūros sėdėjo Tauragės kabelinės televizijos specialistai. Salėje skraidė replikos apie itin aktyvių Tarybos narių sužvaigždėjimą, esą jie kalbėdami nori pasirodyti.

Po posėdžio Tarybos narius pakalbinus apie tiesioginę transliaciją vieningos nuomonės nebuvo. Paprastai posėdžiuose labai tylus socialdemokratas Algimantas Macijauskas teigė, kad jam tas pats, ar žiūrovai tiesiogiai gali matyti, ką veikia Tarybos nariai, ar ne. Opozicijos atstovas, konservatorius Antanas  Stankus, neretai aštriai pasisakantis, taip pat buvo nusiteikęs abejingai. Opozicijos atstovė, liberalcentristė Iveta Skurvydienė, Tarybos posėdžiuose nuolat pasižyminti kaip ekspertė – jos siūlymu dažnai sprendimų projektus tenka tobulinti, redaguoti, taip buvo ir šį kartą, atsakė:

– Labai gerai, kad posėdžiai transliuojami tiesiogiai, nes rinkėjai turi teisę žinoti, ką veikia jų išrinktieji. Tuomet jie galės įvertinti Tarybos narių aktyvumą ir jų kompetenciją.

Valstiečius liaudininkus, kurie yra valdančiojoje koalicijoje, atstovaujanti Gražina Agapova teigė, kad pats sumanymas transliuoti tiesiogiai rajono Tarybos posėdžius – labai geras. Bet iš to, kaip dabar vyksta posėdžiai, žiūrovai mažai ką supras, jiems tokios transliacijos bus įdomios tik tuomet, kai daugiau diskutuojama.

Posėdyje pranešėjai dažniausiai pasako, kad komitetų posėdžiuose nebuvo jokių pasiūlymų, nėra jokių pakeitimų, po klausimo, ar diskutuoti nėra norinčiųjų, balsuojama už sprendimų projektus. O apie juos didžioji dalis žiūrovai neturi jokio supratimo. Kas vyksta posėdyje, gali suprasti tik iš anksto tam pasirengę žiūrovai – savivaldybės interneto portale susipažinę su sprendimų projektais.

Meras P.Petrošius Tarybos posėdžių tiesiogines transliacijas vertina teigiamai.

– Labai apsidžiaugiau Tauragės kabelinės televizijos tokiu pasiūlymu, nes didėja galimybė viešinti Tarybos veiklą. Gyventojai gali mus matyti ir girdėti. Be to, visa tai mums nekainuos nė cento, – teigė rajono vadovas.

 

Dėmesys bendruomenėms

 

Išskyrus pradžioje ištikusią nesėkmę su balsavimu, toliau posėdis vyko sklandžiai. Priimti visi numatyti sprendimai, kai kuriuos neženkliai pakoregavus.

Nemažai gerų naujienų kaimų bendruomenėms. Pritarta, kad būtų teikiama paraiška projektui „Pastato-mokyklos remontas ir jo pritaikymas Kęsčių bendruomenės poreikiams“, savivaldybės administracija įpareigota rengti reikalingus techninius dokumentus. Priimti sprendimai dėl žemės sklypų suformavimo Mažonų ir Baltrušaičių bendruomenių ir Milaičių kaimo gyventojų poreikiams – poilsiui, sportui.

Pritarta „Aušros“ pagrindinės mokyklos modernizavimui, nuspręsta iš rajono biudžeto skirti ketvirtadalį tam reikalingų lėšų.

Priimtas sprendimas dėl automobilių stovėjimo aikštelės prie Profesinio rengimo centro rekonstrukcijos. Nuspręsta rekonstruoti Dariaus ir Girėno gatvės atkarpą nuo Vasario 16-tosios iki Jūros tilto, planuojant kitais metais gauti lėšų iš šalies Kelių priežiūros ir plėtros programos.

 

Užkliuvo mero šeimos interesai

 

Tvirtinant žemės sklypų Dariaus ir Girėno g.9/Vytauto g.70, Dariaus ir Girėno g. 9A ir Vytauto g. 72 detalųjį planą meras P.Petrošius nusišalino, nes tai susiję su jo šeimos turtiniais interesais. Detaliuoju planu sujungiami į vieną sklypą keletas žemės sklypų – buvusios universalinės parduotuvės, buvusio viešojo tualeto, individualios valdos ir gabalėlis valstybinės žemės, čia ruošiantis statyti didelį komercinės paskirties pastatą.

Būtent dėl nedidelio plotelio – 166 kvadratinių metrų valstybinės žemės, esančios ypač geroje vietoje, susikryžiavo Tarybos narių nuomonės. Opozicijos atstovas Darius Bredelis klausė, ar rengiant šį detalųjį planą nebuvo padaryta klaidų, teigė, kad panašus sprendimas Šilalėje buvo panaikintas. Liberalcentristė Irena Ričkuvienė norėjo žinoti, ar su valstybinės žemės lopinėliu besiribojančių sklypų savininkų klausta, ar jie norėjo tą plotelį įsigyti. Atsakyta, kad rengiant minėto sprendimo projektą klaidų nebuvo padaryta. Iki šiol esą reikėjo tik informuoti apie rengiamą tokį detalųjį planą, o pagal naują tvarką gretimų sklypų savininkų reikės atsiklausti registruotu laišku.

Sprendimas priimtas. Gal dabar galų gale bus nugriautas akis badantis keletą metų pačiame miesto centre riogsantis apgriautas buvęs miesto viešasis tualetas?

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras