Per šventes ir šūviai, ir sužalojimai(4)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2010-12-30 09:59

Didžiosios daugumos nelaimių priežastis - nesaikingas alkoholio vartojimas.

Tris laisvadienius trukęs šventinis savaitgalis mūsų mieste ir rajone praėjo ramiai. Bent jau taip šias šv. Kalėdų šventes apibūdina miestą prižiūrintys specialistai ir mūsų saugumą sergstintys pareigūnai. Tačiau visiškai išvengti nusikaltimų ir nelaimių tauragiškiams nepavyko.

 
 

Mojavo ginklais

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos viršininkas Eugenijus Motiekaitis sako, jog vien tai, kad mūsų ir gretimo Šilalės rajonuose per tą patį laikotarpį užfiksuotas vienodas skaičius muštynių, yra geras ženklas.

– Galima sakyti, kad savaitgalis Tauragėje praėjo ramiai. Kaip ir visada dažniausiai ginčijamasi, kivirčijamasi tuomet, kai vartojama pernelyg daug alkoholio. Būtent dėl svaigalų poveikio dar šv. Kūčių išvakarėse vyrai susikibo Bažnyčių gatvėje. Konflikto metu buvo sumuštas ir peiliu sužalotas 36-erių vyras iš Prezidento gatvės. Šiuo metu jis gydosi namuose, o nusikaltimu įtariami mušeikos (34-erių Stoties g. gyventojas A.L. bei 33-ejų gyvenamosios vietos neturintis R.Š.) sulaikyti. Visi šio konflikto dalyviai policijai yra žinomi. Tai ir palengvino pareigūnų darbą, nustatant nusikaltimu įtariamus asmenis, – pasakojo E.Motiekaitis.

Jis įtaria, kad dėl alkoholio poveikio net du konfliktai kilo naktį iš šeštadienio į sekmadienį. Apie 3 val. Tauragėje užregistruoti du konfliktai degalinėse: Gedimino ir Pramonės gatvėje. Gedimino g. esančioje degalinėje nepažįstami asmenys sumušė 31-erių Ateities tako gyventoją V.P., o Pramonės g. esančioje degalinėje tarp nepažįstamų asmenų kilusio konflikto metu šūviu į krūtinę sužalotas 29-erių Gurklių k. gyventojas R.K. Guminiu šratu sužalotas gurkliškis gydosi namuose.

Neatmetama galimybė, jog dėl svaigalų poveikio rajone šiomis dienomis buvo fiksuojama ir daugiau nusikaltimų. Ketvirtadienį, apie vidurdienį, Karapolio kaime 54-erių dukra savo namuose sumušė 82-ejų motiną. Įtariamoji sulaikyta. Penktadienio ryte du vyriškiai siautėjo lošimo automatų salone (Vytauto g.). Kiek žalos jiedu pridarė, įstaigos šeimininkai neįvardija.

Policijos komisariato Patrulių būrio vadas Žydrūnas Bendikas pastebi, kad šiomis dienomis didesnių autoįvykių, laimei, nepasitaikė. 

– Nors eismo sąlygos švenčių metu buvo sudėtingos, įskaitinių eismo įvykių, kuriuose nukentėtų žmonės, išvengėme. Šiuo metu tiriame tik tris atvejus, kuomet automobilius apgadinę vairuotojai iš eismo įvykio vietos pasišalino. Visais atvejais (Gedimino, Dariaus ir Girėno gatvėse bei prie „Bastilijos“ sporto komplekso) apgadintosios mašinos buvo paliktos stovėti. Du iš trijų įvykių jau išsiaiškinome. Tad pasišalinę vairuotojai atsakomybės neišvengs, – kalbėjo Ž.Bendikas. Pasak jo, iš avarijos vietos pasprukusieji svetimą turtą sugadino nestipriai: nežymiai įlenkė automobilio sparną, jį apibraižė ar sulaužė buferį.

 

Ugniagesiai atšventė ramiai

 

Priešgaisrinė gelbėjimo valdyba per šias šventes taip pat dirbo ramiai. Valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus inspektorius Tadas Vosylius sako, jog šventiniu savaitgaliu Tauragės rajone ne tik nekilo gaisrų, bet neprireikė ir gelbėtojų pagalbos.

– Vienintelis atvejis, kuomet prireikė rajono ugniagesių pagalbos, užfiksuotas gruodžio 23-ąją Skaudvilėje. Čia užsiliepsnojo Žemaitės gatve riedėjęs, vietos gyventojo vairuojamas automobilis „VW Golf“. Į nelaimę atskubėjusi Skaudvilės ugniagesių komanda mašinos skyrių rado degantį atvira liepsna. Nuo ugnies nukentėjo ir automobilio salonas. Manome, jog šį gaisrą sukėlė elektros instaliacijos gedimas, – pasakoja T.Vosylius.

Dar vieną kartą ta pati komanda skubėjo į pagalbą šilališkiams – šeštadienį Upynos seniūnijoje degė gyvenamasis namas. Pagėgių savivaldybėje šeštadienį užregistruotas įvykis, kuomet ant keliu Šilutė–Pagėgiai važiuojančio vienatūrio „Opel Zafira“ užvirto pakelės medis. Žmonės šio įvykio metu nenukentėjo, o ir mašina apgadinta, pasak T.Vosyliaus, labai menkai. Tad ugniagesiams beliko nuo kelio pašalinti nuvirtusį medį. Tokios pat pagalbos prireikė ir Šilalės r. Čia vėlų sekmadienio vakarą policijos budėtojai pranešė, jog Gudirviuose ant kelio važiuojamosios dalies guli du nuvirtę medžiai.

 

Energetikų prireikė kaime

 

Vakarų skirstomųjų tinklų Komunikacijos skyriaus specialistė Kristina Mažeikytė informavo, jog Kalėdų savaitgalį mūsų rajone be elektros energijos buvo likę 28 vartotojai.

– Gruodžio 24 ir 26 dienomis neužregistruota nė vieno gedimo. O gruodžio 25-ąją dėl apledijusių linijų laidų elektra trumpam buvo dingusi Šakių ir Pašikšnių kaimuose. Šiems vartotojams elektros tiekimas buvo atnaujintas tą pačią dieną. O Adakavo gyventojai elektros energijos neteko šeštadienio vakare, tad šioje gyvenvietėje gedimas buvo pašalintas tik sekmadienį, – vardija VST atstovė.

 

Užkliuvo tualetas

 

Tauragės miesto seniūnas Virginijus Žilius tikina, kad į seniūniją dėl nemalonių žiemos išdaigų švenčių metu gyventojai nesikreipė.

– Turėjome tik vieną menką darbelį – reikėjo pastatyti chuliganų nuverstą laikinąjį tualetą, stovintį viešbučio ir centrinės aikštės pašonėje. Tačiau žalos miestui nebuvo padaryta. Dar skambino žmonės ir guodėsi, jog užklimpo sniege, neišvažiuoja, – vakar ryte kalbėjo seniūnas.

Tauragės miesto tvarką prižiūrinčios UAB „Dunokai“ direktorius Alvydas Lapinis tvirtina, jog šis savaitgalis nebuvo išskirtinis. Mat įmonės specialistai įpratę dirbti slenkančiu grafiku ir šventės jų darbui jokios įtakos neturi.

– Lijundrai taip pat buvome pasirengę iš anksto. Todėl vos gavę pranešimus, skubėjome barstyti slidžių šaligatvių ar gatvių druskos-žvyro mišiniu. Labiausiai slidu buvo ten, kur šaligatviai – švariai nuvalyti nuo sniego. Šiandien (pirmadienį – aut. past.) išsiuntėme greiderius, jog nustumdytų žvyrkelius. O daugiabučių gyventojams galėsime padėti tik tuomet, kai jie vienbalsiai susitars ir iš kiemo išvarys ten stovinčius automobilius, – primena UAB „Dunokai“ direktorius.

 

Medikams darbo netrūko

 

Greitosios medikų pagalbos šventinį savaitgalį prireikė daugiau nei įprastai. Tačiau gydytojas Gediminas Jancevičius šito nelinkęs sureikšminti.

– Šventės yra šventės. Tad nieko nuostabaus, jog pasitaikė daugiau apsinuodijimų ar traumų. Bendrai paėmus, galima konstatuoti, jog medikus tauragiškiai kvietėsi dėl kasdienių negalavimų, – sakė gydytojas.

Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Asta Piečienė papildė kolegos žodžius.

– Iš viso per šį savaitgalį gavome 95 iškvietimus, 11 iš jų – susiję su nepilnamečiais. Daugumą medikų pagalbos atvejų sudaro pervežimai iš vienos gydymo įstaigos į kitą, keliais atvejais gydytojams liko konstatuoti mirtį. Tačiau ko nors išskirtinio, susijusio su slidžia kelio danga ar sprogstamaisiais įtaisais, petardomis – neužfiksuota. Manau, jog ir apsinuodijusių alkoholiu nebuvo daug. Mat tokia greitosios pagalbos kvietimo priežastis yra žymima tik tuo atveju, kai pacientui pagalbos prireikia gydymo įstaigoje. O jeigu ją galima suteikti namuose, iškvietime priežastis nežymima, – aiškino savaitgalio įvykius PSPC direktorė A.Piečienė. Anot jos, vertinant ir kitus savaitgalius, šis – šventinis ir sudėtingas oro sąlygomis – buvo ramus.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras