Perspėjimas apie tykantį pavojų(12)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2010-05-06 14:28

Skundą dėl nauju apdaru puošiamo Dariaus ir Girėno g. 32A daugiabučio galimų nesklandumų, susijusių su darbų sauga, tiria Valstybinė darbo inspekcija.

„Tauragės kurjerio“ redakcijos pašto dėžutę pasiekė susirūpinusio tauragiškio elektroninis laiškas apie, jo manymu, nesklandumus, susijusius su darbų sauga apšildant devynaukštį pastatą Dariaus ir Girėno gatvėje.

 

 

Laiške rašoma: „Turiu informacijos, kuri aktuali žmonėms, dirbantiems Dariaus ir Girėno g. prie renovuojamo devynaukščio. Kaip buvęs ilgametis darbų saugos vadovas pastebėjau, jog stelažai, sumontuoti prie daugiabučio, visiškai neatitinka reikalavimų. Visų pirma jie blogai pritvirtinti prie sienos. Viršutiniame aukšte nėra jokios pertvaros nei iš vienos pusės, todėl žmogus gali lengvai nukristi žemyn. Juos montavo patys darbuotojai, jie sumontuoti nesilaikant techninių reikalavimų, dėl ko gali įvykti skaudi nelaimė. Darbuotojai pavojingai manevruoja persisverdami per stelažus prie kampinių namo sienų. Ypač pavojinga ties viršutiniais aukštais. Ten nesilaikyta jokių reikalavimų. Stelažai iš vidinės pusės (nuo namo sienos) taip pat neturi pertvaros. Viršutiniuose aukštuose dirbti tokiomis sąlygomis reikalingas aukštalipio pažymėjimas. Žmogus turi būti prisirišęs. Danga, ant kurios vaikštoma, yra per siaura. Kodėl niekas nekontroliuoja, juk iki nelaimės tetrūksta vieno žingsnio, kas tada atsakys už žmogaus suluošinimą ar gyvybę?“

Albinas Frejus, Valstybinės darbo inspekcijos Tauragės skyriaus vedėjas, sužinojęs apie šį laišką, pažadėjo iki tos pačios dienos pabaigos pasiųsti inspektorių atlikti patikrinimą statybų aikštelėje.

– Patikrinsime, ar laiške nurodyti faktai teisingi. Jei bus nustatyti darbų saugos trūkumai, imsimės priemonių, kad jie būtų pašalinti. Kol kas galiu pasakyti tiek, kad pastoliai turi būti sertifikuoti, juos montuoti gali tik darbuotojas, turintis teisę dirbti šiuos darbus. Pastoliai turi būti statomi pagal numatytą schemą. Tačiau dirbant ant pastolių nereikia turėti auštalipio pažymėjimo, taip pat ir prisirišti. Viso to reikėtų, jei būtų lipama dirbti ant stogo. Viską išsiaiškinsime, – pažadėjo A.Frejus.

Pasak jo, Valstybinė darbo inspekcija labai retai gauna skundų dėl darbų saugos.

Bendrijai „Avila“ priklausantį daugiaaukštį gyvenamąjį namą renovuoja UAB „Apastata“ darbuotojai. Apie laikraščio skaitytojo pretenzijas dėl darbų saugos renovuojant šį pastatą pakalbintas bendrovės direktorius Boleslovas Apavičius sakė:

– Darbų sauga pas mus tvarkinga, tegu inspektoriai tikrina. Tiesa tai, kad pastolius statė mūsų darbuotojai, bet jie turi atitinkamus pažymėjimus. Matyt, žmogus neturi ką veikti, tai ir rašinėja.

Skaityti komentarus (12) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras