Dauguma rajono Tarybos narių – žemvaldžiai(8)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2010-05-03 10:59

Kultūros centro direktoriui Virginijui Bartušiui – sveikinimai ir gėlės.

Trečiadienį vykusiame rajono Tarybos posėdyje apsvarstyti 37 klausimai, priimtas nelengvas sprendimas uždaryti Jaunimo mokyklą, patvirtintas Kultūros centro direktorius. Neapsieita be diskusijų priimant sprendimą dėl žemės nuomos mokesčio.

 

 

Pokyčiai

Tarybos posėdyje priimtas sprendimas nuo šių metų liepos 1 dienos perimti ligoninę su visu jos turtu. Dėl sumažėjusio moksleivių skaičiaus nuo šių metų rugpjūčio 31 dienos nuspręsta likviduoti Tauragės jaunimo mokyklą. Šiuo metu mokykloje mokosi apie 40 moksleivių, kitais mokslo metais jų gali likti tik pusė, o kad mokykla egzistuotų, turėtų būti ne mažiau kaip 50. Mokyklos likvidavimo būdas – įsteigti 9–10 klases Profesiniame rengimo centre, o 6–8 klasių mokinius grąžinti į bendrojo lavinimo mokyklas pagal jų gyvenamąją vietą.

 

Virginijui Bartušiui – gėlės ir priedas prie algos

 

Tarybos sprendimu patvirtinti konkurso užimti Kultūros centro vedėjo pareigas rezultatai. Meras Pranas Petrošius bendrapartietį Virginijų Bartušį pasveikino su šiomis pareigomis, įteikė gėlių puokštę ir palinkėjo Kultūros centre geriau organizuoti darbą, nes esant ankstesniam vadovui būta daug pastabų. Taryba pritarė, kad V.Bartušis kas mėnesį gautų 500 litų priedą prie atlyginimo.

 

Kliūčių vėjo jėgainėms statyti neliko

 

Taryba pritarė priimti tris sprendimus, pritariančius parengtiems detaliesiems planams, kuriais numatoma Lauksargių seniūnijos Griežpelkių 2-ajame, Žilučių ir Aukštvilkių kaimuose statyti vėjo jėgaines. Bergždžia lieka tam prieštaravusių gyventojų kova.

Taip pat patvirtintas detalusis planas, kuriuo Norkaičių kaime numatoma keisti žemės paskirtį ir buvusioje žemės ūkio paskirties žemėje statyti sodybas. Kaip numatyta rajono bendrajame plane, miestas taip pat plečiasi link šio kaimo.

 

Beveik visi Tarybos nariai – žemvaldžiai?

 

Kuriozinė situacija susidarė priimant sprendimą dėl nuomos už valstybinę žemę. Pabūgę, kad gali būti apkaltinti supainioję viešuosius ir privačius interesus, didžioji dalis Tarybos narių prisipažino esą žemvaldžiai, nors kai kurie teturi sklypą sodininkų bendrijoje. Atrodė, kad nebebus kam balsuoti. Išsiaiškinta, kad jeigu dėl svarstomo klausimo pusei Tarybos narių gali kilti viešųjų ir privačių interesų konfliktas, tuomet jie gali balsuoti nepažeisdami įstatymo. Numatyti žemės mokesčiai ir lengvatos – jie mažinami neįgaliesiems, pensininkams bei kitiems.

 

Prašo pagalbos

 

Kreipimusi į Tauragės miesto gyventojus rajono Taryba prašo nuosavų sodybų savininkus pasinaudoti sudaryta galimybe jungtis prie vandentiekio ir nuotekų tinklų. Pernai mieste buvo įrengta 12,27 km vandentiekio ir 20,09 km nuotekų tinklų. Bus tikrinama, ar individualių namų savininkai yra įsirengę nuotekų kaupimo rezervuarus, ar jie atitinka reikalavimus.

Rajono Tarybos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos iniciatyva priimtas kreipimasis dėl nepatenkinamos padėties rajone vykdant Nacionalinę širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programą. Ji įvykdyta tik 7 procentais. Tauragiškiai turi menkas galimybes patekti konsultuotis pas atvykstančius gydytojus kardiologus.

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras