Problemos dėl vietų lopšeliuose-darželiuose išspręstos(2)

Justina ULBERKYTĖ | justina@kurjeris.lt

2010-06-14 14:05

Pagėgių lopšelyje-darželyje vietų yra ne visiems mažyliams.

Dar visai neseniai tėveliai, norintys savo vaikus leisti į lopšelius-darželius, susidurdavo su laisvų vietų stygiumi ikimokyklinėse ugdymo įstaigose. Tačiau dabar ši problema išspręsta, – Tauragės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Lina Oželytė tvirtina, kad daugumos tėvelių prašymai yra patenkinami.

 

 

– Prieš dvejus metus ir dar pernai turėjome labai rimtų problemų norėdami patenkinti visų norinčiųjų prašymus, tad ieškojome įvairių sprendimo būdų. Taikytos priemonės turėjo teigiamos įtakos, situacija pasikeitė. Negalime atmesti ir ekonominio-socialinio konteksto įtakos – žmonės netenka darbo, atsisako vaikus ugdyti ikimokyklinio ugdymo grupėse. Todėl šiandien ikimokyklinio ugdymo situacija yra pakankamai gera, norinčiųjų nuo šių metų birželio 1 dienos patekti į „Ąžuoliuko“, „Žvaigždutės“, „Kodėlčiaus“, Tarailių pagrindinės mokyklos ir Žygaičių gimnazijos ikimokyklinio ugdymo grupes prašymai yra patenkinti. Sudėtingesnė situacija, Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės teigimu, su norinčiųjų patekti į Vaikų reabilitacijos centrą-mokyklą (VRCM) „Pušelė“ prašymais – šiuo metu yra nepatenkinti 38 2004–2008 metais gimusių vaikų, kurie nuo šio birželio jau norėjo lankyti šią įstaigą, prašymai.

Kituose darželiuose, pasak L.Oželytės, yra laisvų vietų, todėl tėveliai bet kada gali papildyti prašymus, kad jų vaikai būtų priimti į kitą darželį, kartu paliekant vaiką ir VRCM „Pušelė“ eilėje.

– „Pušelėje“ yra specialiųjų poreikių vaikų grupių bei lavinamųjų klasių, todėl joje yra formuojama mažiau bendrosios paskirties grupių, – „Tauragės kurjeriui“ sakė L.Oželytė.

Tėvai laisvai renkasi pageidaujamą priėmimo į darželį laiką, taip pat prašyme gali nurodyti vieną ar kelis darželius suteikdami vienam darželiui pirmenybę.

Pagrindinis grupių formavimas kiekvienais metais vyksta gegužės pabaigoje ir birželio pradžioje. Esant laisvų vietų, vaikai į darželius priimami bet kuriuo metų laiku.

Pasak L.Oželytės, esant vietų stygiui ikimokyklinėse ugdymo įstaigose, yra numatyti prioritetai vaikams, kurie auga nepilnose šeimose, vaikams iš šeimų, kuriose auga trys ir daugiau vaikų, vaikams, kurių vienas iš tėvų yra neįgalus ir kt.

Kur kas sudėtingesnė ir keblesnė situacija yra Pagėgių lopšelyje-darželyje. Šiame lopšelyje-darželyje yra 55 vietos, iš kurių visos užimtos, o eilėje šiuo metu laukia dar 25 tėvelių prašymai. Vaikai į šią priešmokyklinio ugdymo įstaigą yra priimami remiantis Pagėgių savivaldybės „Vaikų priėmimo į Pagėgių savivaldybės ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes“ sprendimu.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras