Jūros upei gražinti – beveik pustrečio milijono litų(14)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2010-06-14 17:12

Prie Jūros bus įkurtas ypatingas parkas.

Tauragės rajono savivaldybė pasiruošusi įgyvendinti tris projektus Jūros upei ir jos aplinkai gražinti. Šių projektų vertė – beveik pustrečio milijono litų. 76 procentus sąmatos sudarys iš Europos Sąjungos gautos lėšos, likusi dalis – rajono biudžeto lėšos.

 

 

Gilins upės vagą

Savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Edita Gaižauskienė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad įgyvendinus Europos Sąjungos lėšomis finansuojamus du projektus (vienas – iš dviejų dalių), neatpažįstamai pasikeis dalis Jūros upės ir jos aplinka – tauragiškiai turės paplūdimį, poilsio aikšteles, bus įrengtas parkas, išvalyta ir pagilinta dalis Jūros upės vagos.

Projekto pirmoje dalyje numatyta išvalyti ir pagilinti Jūros upės vagą nuo užtvankos iki Vasaros estrados (apie 1 kilometrą), pakeisti susidėvėjusias gelžbetonio plokštes, iš naujo įrengti apatinį taką. Dviejų dalių projekto vertė – apie 1,5 milijono litų. Jo įgyvendinimo trukmė – 16 mėnesių. Konkursą laimėjo UAB „Kvėdarsta“. Sutartis su čia įmone pasirašyta gegužės 31 dieną, darbus ketinama pradėti birželį.

– Jūros upės valymo ir krantinės sutvirtinimo darbai dėl gamtosaugos reikalavimų gali būti dirbami tik vasaros mėnesiais, todėl statybininkai juos turi baigti iki rudens. Taką atnaujinti bus galima ir vėliau. Atlikus šiuos darbus ne tik upė pagražės, – vandens turizmo mėgėjai galės ja leistis žemyn, jiems nereikės geroką galą nuo užtvankos valčių tempti patiems, – sakė E.Gaižauskienė.

 

Išsipildys tauragiškių svajonė

 

Projekto antroje dalyje numatyta aukščiau užtvankos įrengti paplūdimį su poilsiaviete. Apie tai E.Gaižauskienė taip pat kalbėjo su dideliu entuziazmu. Būsią atvežta smėlio, pastatyta persirengimo kabinos, suoliukai, įrengta apšvietimas, aktyvaus poilsio aikštelės – tinklinio, žaidimų, treniruoklių. Treniruokliai bus pritaikyti ir neįgaliesiems, to šalyje dar niekur nėra. Numatytos dvi automobilių aikštelės ir nedidelė prieplauka baidarėms.

 

Viziją kūrė kartu su tautodailininku

 

Įgyvendinant kitą, beveik milijono litų vertės, projektą, prie Jūros upės, tarp „Bangos“ ir tilto, maždaug vieno hektaro plote planuojama įkurti ypatingą parką su vandenį, žemę, orą ir ugnį įprasminančiais akcentais. Čia bus pastatyti tautodailininko Stepono Juškos iš ąžuolo, granito ir metalo sukurti dvylika suoliukų su senoviniais Zodiako ženklais, įrengtas fontanas, takų sistema. Čia planuojama organizuoti sporto ir rekreacinius renginius.

– Parko viziją kūrėme kartu su Steponu. Norėjome turėti kitokią, ypatingą vietą, – sakė E.Gaižauskienė.

Parko įrengimo konkursą laimėjo UAB „Stamela“ iš Šilutės. Darbai bus pradėti liepą. Įgyvendinimo trukmė – 9 mėnesiai.

Skaityti komentarus (14) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras