Vengrai kviečia bendradarbiauti(0)

2010-04-23 07:23

Peter Noszko Horvath (kairėje) ir Agoston Sarlos kvietė tauragiškius bendradarbiauti verslo, kultūros srityse.

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybėje lankėsi Vengrijos ambasadorius Tauragėje Peter Noszko Horvath ir Vengrijos-Lietuvos amatų rūmų sekretorius Agoston Sarlos. Susitikime su svečiais dalyvavo Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius, kiti savivaldybės, įvairių Tauragės įmonių bei įstaigų vadovai, verslininkai.

 

 

P.Petrošius svečiams trumpai papasakojo apie Tauragės rajoną, kvietė drauge pasivažinėti po jį.

Vengrijos ambasadorius Lietuvoje sakė, kad apsilankymo tikslas – plėtoti abiejų šalių verslo, kultūros ryšius. Anot ambasadoriaus, bendradarbiavimas jau duoda pirmuosius vaisius – „Agrobalt“ parodoje savo produkciją šiemet pristatys 14 Vengrijos įmonių.

Vengrijos-Lietuvos amatų rūmų sekretorius Agoston Sarlos sakė, kad jo šalis Lietuvai gali pasiūlyti auštų technologijų elektronikos bei chemijos pramonės srityje. Jis kvietė Tauragės verslininkus kooperuotis ir užsienyje drauge ieškoti rinkų.

Svečiai tauragiškiams siūlė pasinaudoti Vengrijos patirtimi renovuojant senus daugiabučius namus. Šioje šalyje renovuota apie 10 procentų daugiabučių ir šis procesas įsibėgėja, nes valstybė ir savivaldybės dengia 60 procentų renovacijos kainos (Lietuvoje dengiama tik 15 procentų).

Baigdamas susitikimą P.Petrošius sakė, kad būtų prasminga užmegzti draugiškus santykius tarp Tauragės rajono ir kurios nors Vengrijos savivaldybių, svečiai šiam pasiūlymui pritarė.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras