Meras supainiojo interesus(33)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2010-04-23 16:34

R.Malycho foto

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) penktadienį nusprendė iš dalies patenkinti Tauragės mero Prano Petrošiaus skundą dėl Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimo. Tačiau jis sutiko, kad Tauragės politikas supainiojo viešuosius ir privačius interesus.

 
 

VTEK tuometiniam Tauragės rajono vicemerui, dabartiniam merui nepalankų sprendimą priėmė pernai gruodžio 16-ąją. Etikos sargai nustatė, kad P.Petrošius turėjo privatų interesą, susijusį su jo nekilnojamuoju turtu Pagramančio miestelyje, bet apie jį nepranešė ir dalyvavo komitetų bei savivaldybės tarybos posėdžiuose, balsavo už tarybos sprendimą dėl lėšų skyrimo Mažonų seniūnijos gatvių remontui.

P.Petrošius prašė teismo panaikinti VTEK sprendimą kaip nepagrįstą. Pasak jo, dalyvaudamas posėdyje ir balsuodamas už lėšų skyrimą Pagramančio miestelio Akmenos gatvės remontui pabaigti, jis jokio privataus intereso neturėjęs. Tos lėšos esą buvo skirtos ne jo asmeniniams, bet visuomeniniams interesams tenkinti.

Teismas atmetė kaip nepagrįstą tą P.Petrošiaus skundo dalį, kurioje dabartinis meras teigė nesupainiojęs viešųjų ir privačiųjų interesų, kai dirbdamas Tauragės rajono vicemeru, balsavo dėl minėtos gatvės remonto, ir prašė panaikinti interesų supainiojimą nurodantį VTEK sprendimą, BNS sakė VAAT atstovė Sigita Baltaduonė.

Tačiau teismas nusprendė dalį mero skundo patenkinti - VAAT nesutiko su VTEK išvada, kad P.Petrošius pažeidė įstatymus, kai balsuodamas taryboje nepranešė turintis Pagramantyje nekilnojamojo turto, dėl kurio gali kilti interesų konfliktas. Teismo nuomone, komisijai nebuvo pagrindo taip nuspręsti, kadangi P.Petrošius jau yra deklaravęs šį turtą.

„Teismas nusprendė panaikinti VTEK sprendimą toje dalyje, kurioje pripažinta, kad tuometinis Tauragės rajono vicemeras P.Petrošius, turintis privatų interesą, dalyvaudamas tarybos posėdžiuose ir balsuodamas už lėšų skyrimą minėtos gatvės remontui, nenurodė naujų interesų konfliktą keliančių aplinkybių savo privačių interesų deklaracijoje - nevykdė įstatymo nuostatų“, - BNS sakė S.Baltaduonė.

Skaityti komentarus (33) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras