„Maisto bankui“ aukojo santūriai(1)

Morta PIPIRIENĖ | morta@kurjeris.lt

2010-04-13 10:14

Akcijos metu surinkto maisto užteks 80 šeimų.

Savaitgalį vykdyta „Maisto banko“ akcija pavyko. Maisto surinkta už beveik 4000 litų, t.y. 1477 vienetai maisto produktų pakuočių. Artimiausiu metu surūšiuotas maistas bus padalytas šeimoms, kurioms jo labiausiai reikia.

 

 

Prekybos centre „Iki“, kuriame buvo renkami maisto produktai, buvo dalijami lankstinukai su informacija apie akciją. Jų akcijos organizatoriai net pritrūko. Daugiausia buvo paaukota makaronų (351 vnt.), konservų (233 vnt.), kruopų (201 vnt.) ir aliejaus (187 vnt.). Aukoti buvo galima ir pinigais, už kuriuos savanoriai toje pačioje parduotuvėje nupirko pačius reikalingiausius produktus. Keli žmonės pasinaudojo šia galimybe. Didžiausia gauta piniginė suma buvo 100 litų.

Moterų užimtumo centro direktorė Nijolė Meilutienė, viena akcijos organizatorių Tauragėje, „Tauragės kurjeriui“ pasakojo, kad daugelis atėjusiųjų į prekybos centrus ne patys aukojo, o prašė, kad jiems būtų suteikta parama.

– Visi aukojantieji buvo santūrūs. Buvo galima pastebėti, kad tie, kas mažiau turi, geriau supranta sunkiai besiverčiančius žmones. Pasitaikė ir vienas kitas atvejis, kuomet nusipirkęs brangaus konjako butelį žmogus išėjo iš parduotuvės nepaaukojęs nė vienos kruopos. Tačiau tokių atvejų – vienetai. Daug kas atėję prašė sau paramos. Viena močiutė išsipasakojo, kad iš savo pensijos išlaiko keturis šeimos narius, neturinčius darbo, – pasakojo N.Meilutienė.

Akcijai padėjo savanoriai mokytojai ir moksleiviai iš Žalgirių gimnazijos ir „Aušros“ pagrindinės mokyklos. Visi savanoriai darbavosi be jokio atlygio.

Kol kas nėra sudaryta sąrašo, kam konkrečiai bus dalijamas surinktas maistas. Bet jau suskaičiuota, kad juo turėtų būti aprūpintos 80 šeimų. Keletą maisto paketų planuojama nuvežti ir į nakvynės namus.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras