Iš pakampių prikuopta beveik 400 tonų šiukšlių(0)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2010-04-22 07:04

R.Malycho foto

Tradicine tapusi švarinimosi akcija „Darom“ šiemet vyko ne vieną dieną kaip anksčiau, o beveik visą savaitę, todėl balandžio 17-ąją, šeštadienį, beliko apžiūrėti nuveiktus darbus ir pakalbinti dar triūsiančius būrelius žmonių. Kur bevažiavome, beveik visur buvo matyti talkininkų atlikti darbai – Skaudvilės mieste, Trepų bei kituose kaimuose, Tauragėje – stadionuose, prie mokyklų, „Bastilijos“, tuščiame „Maximos“ sklype, Jūros upės pakrantėje ir kitur.

 
 

Gimnazistai ir vaikų namų auklėtiniai dirbo kartu

Mokyklų, miesto aplinką beveik visą praėjusią savaitę tvarkė moksleiviai. „Versmės“ gimnazistai penktadienį triūsė kartu su vaikų namų „Šaltinėlis“ auklėtiniais, tvarkė Vasaros estradą, o po to visi kartu kepė dešreles. Kūno kultūros mokytojas Alvydas Skurdelis, dirbantis ir gimnazijoje, ir „Šaltinėlyje“, sakė, kad mintį kartu dirbti pasiūlė gimnazijos mokytoja Angelė Ratkevičienė, ji ir lėšomis patalkiams pasirūpino – iš Europos centro gavo 100 litų Europos savaitės renginiams.

 

Skaudviliškiai lenktyniavo

 

Skaudvilėje gyventojus tvarkytis kvietė dvi bendruomenės – Skaudvilės ir „Skaudvilės krašto“, du seniūnaičiai – Vidas Bičkus ir Alvydas Liekis. Bendruomenės dirbo atskirai – pirmosios atstovai dar prieš visuotinę talką tvarkė kultūros namų aplinką, antrosios – kartu su abiem seniūnaičiais, pasidaliję į tris grupes, tvarkė labiausiai prišnerkštas vietas: paplūdimį, parkelį prie buvusios ambulatorijos ir teritoriją prie senosios ligoninės pastatų. Bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ pirmininkė Daiva Bakšienė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad į tvarkymosi talką įsijungė ir vyresni žmonės, ir jaunimas.

– Talka baigsis bendra švente kultūros namuose, gros Romualdo Jurkšaičio kaimo kapela, geriausių talkininkų laukia prizai, – pasakojo ji.

Šiame mieste per pastaruosius keletą metų vaizdas pasikeitė į gerąją pusę – tvarkinga kapinių aplinka, švari dauba prie gimnazijos, šį kartą talkininkai užsuko ir į primirštus kampelius.

 

Jovariškiai rodo pavyzdį

 

Prieš pradedant talką pakalbinta Jovarų bendruomenės pirmininkė Palmyra Gylienė sakė, kad šeštadienį – jos trečia talka tą savaitę.

– Su socdemais Batakių girininkijoje sodinome ąžuolyną, su kaimynais Smėlynų gatvėje – įvairius medelius, o šeštadienį su bendruomene susirinkome tvarkyti Jūros pakrantės, – pasakojo P.Gylienė.

Gausiai susirinkę jovariškiai – suaugusieji, jaunimas ir vaikai buvo pasiryžę apvalyti Jūros pakrantę nuo geležinkelio tilto iki Versmės gatvės, didžiausią dėmesį skirdami poilsiavietei prie Jūros upės.

Pasak pirmininkės, po talkos poilsiavietė toliau bus gražinama. Panaudojus savivaldybės bendruomenei skirtus 5 tūkstančius litų ketinama įsigyti krūmapjovę ir įrengti stoginę su suoliukais.

Jovariškiams nereikėjo eiti iki pat estrados, ties Versmės gatve talkininkavo aplinkiniai gyventojai ir sportuojantis jaunimas – rinko potvynio suneštą šlamštą, genėjo medžius. Reikalinga technika pasirūpino verslininkas Edmundas Abromas.

Aplinkiniai gyventojai prie Jūros upės turi įsirengę poilsiavietę ir paplūdimio sporto aikštelę. Gal ir čia oficialiai įsiregistruos bendruomenė, kuri jau ir neoficialų pirmininką turi – E.Abromą?

 

Rinkosi į tradicinę talką

 

Penktadienį po darbo dienos į tradicinę, jau 7-ąją, talką susirinko Darbo partijos Tauragės skyriaus nariai.

Netoli „Bangos“ kavinės talkininkai, kurių susirinko apie trisdešimt (partiečiai sugužėjo su vaikais, kitais šeimos nariais), rinko šiukšles, grėbė pernykščius lapus.

Šiukšlių buvo tiek, kad jos net netilpo į atsineštus šiukšlių maišus. Suderinus su miesto seniūnu, visas surinktas šiukšles tiek maišuose, tiek krūvoje likusias, pažadėta išvežti į joms skirtą vietą.

Kaip „Tauragės kurjeriui“ sakė Europarlamentaro Viktoro Uspaskicho padėjėja Regina Aurylienė, į talką buvo pakviesti partijos nariai, gyvenantys mieste, nes kaimo žmonės, kurių partijoje – dauguma, pavasarį turi labai daug darbo savo kiemuose, sklypuose, gyvenvietėse.

Po talkos minėtos partijos Tauragės skyriaus pirmininkas Jonas Dargevičius padėkojo visiems talkininkams už atliktą darbą, vaikus pavaišino saldainiais, visus talkininkus – arbata.

 

Instaliacija miestelėnus šokiruos visą savaitę

 

Apie akciją „Darom 2010“ pakalbintas savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus sakė esąs ja patenkintas, nes pagražėjo daug rajono kampelių, o svarbiausia – gyventojai vis labiau įsisąmonina, kad aplinką reikia saugoti.

– Rajonas gerokai švaresnis, nes žmonės tapo tvarkingesni, be to, įtakos turi ir krizė – sumažėjo vartojimas, taip pat prie švaros ir tvarkos palaikymo daug prisideda už gaunamas pašalpas nuolat aplinką prižiūrintys žmonės, – sakė jis.

Leikiškių sąvartyno vadovo Andriaus Kairio duomenimis, per tris dienas – penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį – į Leikiškes buvo atvežta 371,56 tonos talkininkų surinktų atliekų. Šiukšlių turėjo būti atgabenta dar ir pirmadienį.

– Tai ne vien akcijos „Darom“ metu surinktos atliekos, o beveik visos savaitės švarinimosi rezultatas. Palyginimui galiu pasakyti, kad per akciją „Darom 2009“ buvo surinktos 73 tonos atliekų, – sakė A.Kairys.

Miesto seniūnas Virginijus Žilius palaiko masinių talkų idėjas, nes per jas, anot jo, švarinami kampeliai, į kuriuos atliekų rinkėjai ne visuomet užklysta. Pasak seniūno, tvarkymasis niekada nesibaigia.

Pakalbintas apie Tauragės centrinėje aikštėje sukurtą instaliaciją – suverstą atliekų krūvą, aptvertą „stop“ juosta, „papuoštą“ įvairiais užrašais: „Dėk į kišenę“ „Nusnausk“, „Ar nori pasaulį paversti plastikiniu?“ – buvo ne toks kalbus, tačiau neslėpė, kad tokiai drastiškai Jaunimo tarybos ir akcijos „Darom 2010“ koordinatorės idėjai nepritaręs.

– Gal jaunimo mintis ir nebloga, tik ar tinkama vieta pasirinkta? Nemalonu, kad atliekų krūva beveik savaitę „puoš“ gražiausią mūsų miesto aikštę. Abejojau, ar dėl to ji nenukentės, ar tai nepapiktins žmonių, juk pabūti čia užsuka pagyvenę žmonės, šeimos su vaikais. Bet instaliacijos iniciatoriai suinteresuotiems asmenims įrodė, kad tai gera ekologinio auklėjimo priemonė, – sakė V.Žilius.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras