Teisėjus slegia didžiulis darbo krūvis(11)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2009-02-05 14:05

R.Malycho foto

Tauragės rajono apylinkės teismo teisėjai per metus priėmė beveik 5000 nuosprendžių, sprendimų, nutarčių. Vienas teisėjas vidutiniškai išnagrinėjo apie 700 bylų. Tauragės rajono teisėjų darbo krūvis gerokai viršija respublikos vidurkį.

 

 

Dirbo septyni teisėjai 

Tauragės rajono apylinkės teisme pernai dirbo, kitaip sakant, teisingumą vykdė septyni teisėjai – teismo pirmininkė Rūta Laurinonienė, teisėjai – Albinas Bazilius, Gražina Gudžiūnienė, Raimonda Pauparienė, Loreta Bajorinienė, Vytautas Kelpšas ir Edmundas Žukauskas (pastarasis Tauragėje dirbo iki gruodžio, šiuo metu jis – Šilalės rajono apylinkės teismo pirmininkas). Teisėjams padeda keturi teisėjų padėjėjai. Iš viso teisme dirba 15 valstybės tarnautojų ir 11 darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartį.

Pasak teismo pirmininkės R.Laurinonienės, teisėjams tenka didžiulis krūvis. Pernai dirbo septyni, o vienu metu tik šeši teisėjai, nors etatų yra aštuoni. Vienam Tauragės rajono apylinkės teisėjui vidutiniškai teko 354 civilinės, 57 baudžiamosios ir 289 administracinių teisės pažeidimų bylos.

– Tauragės rajono apylinkės teismui priklauso Pagėgių savivaldybės teritorija. Administracinių bylų skaičius dvigubai išaugo ir dėl to, kad teismui pavestos nagrinėti administracinės bylos dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimų. Teisėjams tenka dirbti po darbo valandų, savaitgaliais ar net per šventines dienas. Panaši situacija yra kituose šalies teismuose, – „Tauragės kurjeriui“ sakė R.Laurinonienė.

Pasak teismo pirmininkės, darbo krūvis sumažėtų, jei Tauragėje dirbtų dešimt teisėjų. Tačiau tai nuo teismo pirmininkės nepriklauso.

 

Išnagrinėjo 401 baudžiamąją bylą

2008-aisiais Tauragės rajono apylinkės teismas išnagrinėjo 2481 civilinę bylą, iš jų 17 – apskųstos apeliacine tvarka. Šešių apskųstų bylų nutartys ir sprendimai panaikinti, trys pakeisti. 2007 metais buvo išnagrinėtos 2128 civilinės bylos.

Administracinių teisės pažeidimų bylų pernai išnagrinėta 2025, iš jų 765 – dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimų. 2007 metais buvo išnagrinėta 1119 administracinių bylų, 2006 metais – 913, 2005 metais – 869.

Pernai Tauragės rajono apylinkės teismo teisėjai išnagrinėjo 401 baudžiamąją bylą (2007 m. – 220). Baudžiamose bylose nuteisti 307 asmenys. Apeliacine tvarka apskųsti 48 nuosprendžiai, 18 jų pakeisti, 3 panaikinti.

Dėl vagysčių pernai Tauragės rajono apylinkės teisme išnagrinėtos 96 baudžiamosios bylos, dėl plėšimų – 17, dėl turto prievartavimų – 6, dėl nusikaltimų ir baudžiamųjų nusižengimų ekonomikai ir verslo tvarkai – 8, finansų sistemai – 16, dėl avarijų ir kitų nusikaltimų bei baudžiamųjų nusižengimų transporto saugumui – 26 baudžiamosios bylos.

Ilgiausią – 5 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę Tauragės rajono apylinkės teismas skyrė už išžaginimą, tačiau nuosprendis dar neįsiteisėjęs.

 

Iš valstybės biudžeto skirta 1826 tūkst. litų

2009 metams Tauragės rajono apylinkės teismui iš valstybės biudžeto skirta – 1826 tūkst. litų. Iš jų darbo užmokesčiui – 1252 tūkst. litų, įnašams socialiniam draudimui („Sodrai“) – 388 tūkst. litų, ūkio išlaidoms, komandiruotėms, spaudai, kvalifikacijai kelti  – 186 tūkst. litų.

Pernai rugpjūtį rajono apylinkės teismas iš centralizuotų Teisingumo ministerijos lėšų gavo naują automobilį „Peugeot 407“. Juo važinės teismo pirmininkė ir kiti teisėjai.

Lapkričio pabaigoje Tauragės teisme taip pat iš centralizuotų Teisingumo ministerijos lėšų įkurtas nepilnamečių apklausos kambarys.

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras