Nedarbas: augo, auga, augs(7)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2009-02-25 09:01

UAB „Tauresta“ vadovui Vygandui Mosteikai Darbo biržos padėka atiteko už tai, kad buvęs bedarbis įkūrė įmonę ir per metus įsteigė šešias naujas darbo vietas.

Sausį Tauragėje užregistruota apie 1000 naujų bedarbių, per pirmąsias 20 vasario dienų – pusė tiek, kiek sausį. Tokios pagrindinės bauginančios naujienos buvo paskelbtos Tauragės darbo biržoje ketvirtadienį, metinės konferencijos apie praėjusių metų rezultatus metu. Konferencijoje neišvengta kalbų apie augantį nedarbą ir pesimistiškų prognozių šiems metams.

 

 

Antano Gendroliaus, Tauragės darbo biržos direktoriaus, teigimu, per visus aštuoniolika Darbo biržos gyvavimo metų dar nebuvo tokio mėnesio, per kurį būtų įregistruota tiek daug bedarbių. Šių metų sausis – visų laikų rekordas. Tačiau panašu, kad padėtis nesikeičia.

– Jau per 19 vasario dienų užregistruoti 500 naujų darbo ieškančių asmenų, manau, kad iki mėnesio pabaigos šis skaičius išaugs iki 700, – nelinksmas prognozes išsakė direktorius.

Vasario 1 dieną Tauragės darbo biržoje buvo užsiregistravę 3087 darbo ieškantys asmenys.

Staigų bedarbių pagausėjimą puikiai iliustruoja palyginimas su praėjusių metų sausiu. Pirmąjį praėjusių metų mėnesį Darbo biržoje užsiregistravo 208 asmenys.

Darbo biržoje šiuo  metu įregistruota 11 laisvų darbo vietų.

– Nedarbas toliau didės, – sakė konferencijoje A.Gendrolius.

Darbo biržos vadovo duomenimis, pernai Tauragės darbo birža išmokėjo 1,7 milijono litų bedarbio pašalpų. Šiemet numatyta 2,4 milijono litų, tačiau Darbo biržos vadovas abejoja, ar šių lėšų pakaks.

Vytautas Simonavičius, Tauragės darbo biržos Darbo rinkos analizės ir prognozės skyriaus vedėjas,  pateikė šių metų prognozes, kurios taip pat nekeliančios optimizmo. Spalio mėnesį atliktos Tauragės ir Pagėgių darbdavių apklausos duomenys parodė, kad regione mažės darbo jėgos paklausa. Spalį apklausti darbdaviai teigė, kad tik kas penktas jų ketina steigti naujų darbo vietų. Remdamiesi šia apklausa, darbo rinką analizuojantys specialistai suskaičiavo, kad šiemet planuojama įsteigti 151 naują darbo vietą. Laisvų darbo vietų pasiūla turėtų sumažėti 35 procentais palyginti su praėjusiais metais – iki 1100 per visus 2009 metus. Padažnės atleidimų iš darbo, nes numatoma, kad darbo vietų likvidavimas bus trigubai didesnis nei 2008 metais. V.Simonavičiaus duomenimis, tikėtina, kad šiemet į Tauragės darbo biržą kreipsis apie 5000 darbo ieškančių asmenų. Apie 43 procentus ieškančiųjų darbo bus iš kaimiškųjų vietovių, apie 42 procentus bedarbių – neturintys profesijos, o kas ketvirtas neturintis darbo asmuo bus vyresnis kaip 50 metų, kas penktas – iki 25 metų amžiaus.

Atliktos analizės duomenys Darbo biržos specialistams leido sudaryti ir šių metų įsidarbinimo galimybių barometrą. Pagal jį šiemet dideles galimybes įsidarbinti turi pardavimo vadybininkai, draudimo agentai, gamybos meistrai, gydytojai, finansininkai ir anglų kalbos mokytojai. Iš darbininkiškų profesijų daugiausiai galimybių susirasti darbą turi autoelektrikai, automobilių šaltkalviai, pardavėjai, automobilių remontininkai, elektrikai, virėjai ir sūrių gamintojai.

Darbo biržos metinės konferencijos metu buvo paskelbti ir kasmetinių Lietuvos darbo biržos skelbiamo konkurso nominacijų laimėtojai. Du apdovanojimai iš penkių atiteko Tauragės įmonėms. Padėkos raštas už naujų darbo vietų sukūrimą didelio nedarbo teritorijoje įteiktas AB Vilkyškių pieninė. UAB „Tauresta“ tapo dar viena nominante. Šios įmonės vadovui ir įkūrėjui įteiktas padėkos raštas už iniciatyvumą kuriant naujas darbo vietas.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras