Dar ne vėlu saugotis gripo(6)

2009-02-04 09:55

Aplinkinėse valstybės jau siaučiantis gripas, tikėtina, neaplenks ir Lietuvos. Nors medikai dar neskambina pavojaus varpais, tačiau pasisaugoti niekam ne pro šalį. Daiva Genienė, Tauragės visuomenės sveikatos centro vyriausioji viešųjų ryšių specialistė, teigia, kad kasmet gripu suserga 5-10 procentų, o didelių epidemijų metu – net iki 30 procentų gyventojų.

Gripas – ūminė kvėpavimo takų infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripo virusas sukelia ūmią ligą ir yra pavojingas dėl komplikacijų, tokių kaip pneumonija, bronchitas, sinusitas, miokarditas, meningitas.

Daivos Genienės teigimu, efektyviausia ir moksliškai pagrįsta priemonė kovojant su gripu yra skiepai. Skiepytis rekomenduojama kasmet prieš prasidedant gripo sezonui. Kasmetinės gripo epidemijos Lietuvoje kyla gruodžio–vasario mėnesiais.

Nors geriausia skiepytis spalio–lapkričio mėnesiais, tačiau ir dabar tai padaryti dar ne vėlu. Tauragės rajone komercine gripo vakcina sezono metu skiepijama Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centre, „Šeimos medicinos klinikoje“, Pagėgių ambulatorijoje, gyd. Gedminienės, gyd. Mažonienės, gyd. Briedžio, gyd. Paulauskienės, gyd. Gorodeckajos kabinetuose. Priklausomai nuo gydymo įstaigos, vakcinos kaina gali svyruoti nuo 26 iki 32 litų.

Visuomenės sveikatos centro teigimu, Tauragės rajone su gripu skiepų pagalba produktyviausiai kovojama Šeimos medicinos klinikoje. Ten ne tik buvo paskiepyti 388 rizikos grupėms priklausantys asmenys, tačiau ir 326 žmonės skiepijosi mokama gripo vakcina. Klinikos medikai džiaugiasi socialiai atsakingais darbdaviais, įstaigos lėšomis mokančiais už darbuotojų skiepijimą. Tarp tokių įmonių yra UAB „Dunokai“, UAB „Tauragės šilumos tinklai“, „Agava“, Tauragės darbo birža, UAB „Tauragės autobusų parkas“, IĮ „Taurabaldis“.

Ketvirtąją šių metų savaitę Lietuvoje daugiausiai gripo atvejų užregistruota Klaipėdoje (10 atvejų). Tauragės apskrityje tuo pat laiku užregistruoti 9 gripo atvejai (Tauragėje – 2, Jurbarke – 1, Šilalėje – 6) ir 396 ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų atvejai, tarp kurių vaikų susirgimai sudarė 289 atvejus.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras