Konstitucijos egzaminas nevyko tik Tauragėje(14)

Karina SĖRIKOVA | karina@kurjeris.lt

2009-10-27 12:40

Šiemet tauragiškiams Konstitucijos neprireikė.

Savaitgalį trečius metus iš eilės Lietuvoje buvo vykdomas pilietiškumo ir teisinio švietimo projektas „Konstitucijos egzaminas 2009“. Projektas startavo penktadienį Lietuvos mokyklose ir baigėsi šeštadienį savivaldybėse. 

 

 

„Tauragės kurjerio“ žiniomis, Konstitucijos egzaminą beveik 60-tyje Lietuvos savivaldybių, 14-koje pataisos įstaigų ir tardymo izoliatorių šeštadienį laikė apie 600 dalyvių. Lyderės pozicijas užima Klaipėdos miesto savivaldybė, kur į egzaminą susirinko 50 žmonių. Nedaug nuo Klaipėdos atsilieka Vilniaus miesto savivaldybė, čia žinias apie Konstituciją dėstė 48 asmenys, Vilniaus rajono savivaldybėje – 39. Per valandą, kol vyko egzaminas, dar 441 gyventojas ir 110 teisininkų testą laikė internetu.

Deja, Tauragės rajono savivaldybė vienintelė iš 60-ties Lietuvos savivaldybių į Konstitucijos egzaminą savo miesto gyventojų nepakvietė.

Pasak Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Algirdo Mosėjaus, Konstitucijos egzaminas neįvyko dėl kelių priežasčių. Visų pirma, apie projektą Tauragės savivaldybė buvo informuota pavėluotai. Antra, A.Mosėjaus teigimu, lėšų trūkumas dėl spėjama negausaus būrio egzamino dalyvių neleido mokėti budinčiai darbuotojai, švaistyti elektros energijos. Trečia, egzamino lankomumas labai mažas: užpraėjusiais metais jį laikė septyni, praėjusiais – vos penki tauragiškiai.

– Kartu su meru, vicemeru ir patarėjais pasitarėme, kad šiais metais egzamino neorganizuosime. Spėjame, kad po metų pertraukos egzaminas sudomins daugiau dalyvių, – teigė A.Mosėjus.

To paties klausimo, kodėl šiais metais Tauragėje nebuvo organizuotas Konstitucijos egzaminas, paklaustas savivaldybės vicemeras Pranas Petrošius išdėstė tuos pačius argumentus, pridurdamas, kad egzaminą galima buvo laikyti Šilalės savivaldybėje arba internetu.

Skaityti komentarus (14) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras