Apskritis išparduoda savo turtą(0)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2009-10-30 06:35

Penktadienį Tauragės apskrities viršininko administracijoje vyko aukcionas, kuriame buvo išparduodami šios naikinamos institucijos automobiliai. Aukciono rengėjai sako nesitikėję sulaukti tokio dalyvių aktyvumo ir tokio kainų augimo.

– Nemanėme, kad kažkam dar reikalingi tokie seni automobiliai, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Raimundas Bastys, Tauragės apskrities sekretorius ir vienas iš aukciono rengėjų.

Aukcione buvo išparduodami devyni Tauragės apskrities viršininko administracijai priklausantys automobiliai. Pirkėjai galėjo rinktis nuo pigaus „Wolksvagen“ (pradinė pardavimo kaina – 350 litų) iki prabangaus „Audi“ automobilio (pradinė pardavimo kaina – 12000 litų).

Dar neprasidėjus aukcionui jo rengėjai džiūgavo dalyvių gausa. Užsiregistravo 30 dalyvių, nors ir buvo nustatytas 30 litų dydžio dalyvio mokestis. Atsirado ir vienas kitas žiūrovas, kuris už bilietą turėjo sumokėti 10 litų.

Priešingai nei manė organizatoriai, aukciono metu buvo įtemptai varžomasi dėl kiekvieno automobilio, todėl jų kainos stipriai pakilo. Labiausiai aukcione pabrango 2000 metais pagamintas „Renault Safrane“. Nuo 1500 litų pradinės kainos jo vertė šoktelėjo iki 5000 litų. Aukcione dar keliais tūkstančiais pabrango ir „Audi“ automobilis, kuris parduotas už 15500 litų. R.Basčio duomenimis, šią mašiną įsigijo pirkėjas iš Kauno.

Iš viso aukcione už transporto priemones ir dalyvių bilietus surinkta 29800 litų. Tiesa, kol kas surinkta tik dalis šių pinigų, nes aukciono laimėtojai atsiskaityti turi per dešimt dienų. Jei kas nors nesumokės už nusipirktą prekę, ji dar kartą bus parduodama kitame aukcione. Pasak R.Basčio, pusė surinktų pinigų pateks į šalies biudžetą, likusieji atiteks apskrities viršininko administracijai. Kol kas dar nenuspręsta, kaip šie pinigai bus panaudoti.

Penktadienį surengtas aukcionas – ne paskutinis. Jau paskelbtas dar vienas, kuriame bus išparduodami naikinamų Žemėtvarkos skyrių baldai – stalai, spintos, seifai. Šie aukcionai bus rengiami seniūnijose.

– Mums atrodo, kad dėl mažos vertės, 10–15 litų kainuojančio stalo ar spintos pirkėjai iš kito apskrities krašto nenorės važiuoti, todėl aukcionus rengsime ten, kur yra šis turtas. Tikimės, kad vietiniai pirkėjai juo susidomės, – sakė R.Bastys.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras